МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвет&#

  • 195 793
  • 1 002
# 795
Здравейте хора със сходни проблеми!
Аз съм мъжката част на двойката от двама разно полови, и имам ниска подвижност и недостатъчен брой сперматозоиди.
Намерих това лекарство или билка.

http://natural-fertility-info.com/maca-study-reveals-increase-in … n-and-libido.html

Някой ползвал ли го е, и при какви симптоми?
За съжаление ние не сме в България, а тук здравеопазването е зле и последната ми спермограма е от 29 януари 2009.
Резултатите са и на английски:

Обем - 5.4 ml
Концентрация - 11.2 милион/ml
Total sperm count 60.5 милиона

Progresive  - 13%
Non-progresive - 6%
Immotile - 81 %
Progressivity(coded 0-4) - 2

Другите характеристики са нормални, но нямам морфология - не са ми направили и на всичко отгоре не са чували за "Krueger test".
Моето момиче е добре, мислим че уволира нормално.
Аз съм на 40, тя е на 36 години.

Колко да се притеснявам? Има ли жени заченали след подобряване на тези и подобни  показатели?
Поздрави!
Успех!

Виж целия пост
# 796
Колко да се притеснявам? Има ли жени заченали след подобряване на тези и подобни  показатели?
Притеснително си е положението. Има забременели /аз, например/, но е било след консултация със специалист и упорито лечение. При някой така и не се получава.
Предвид възрастта на съпругата ти, по-добре е да преминете направо към инвитро. Там няма да ти трябва нито бройка, нито подвижност.  Wink
Освен това, яйчниковият резерв намалява с възрастта, добре би било да проверите как са нещата при нея.
Каквото и да решите, успех! Peace
Виж целия пост
# 797
Благодаря за отговора, още сме в началото на битката и жена ми не иска инвитро засега.
Лошото е че тук нема специалисти(извън България). Ако има то те предлагат инвитро от вратата без да се итересуват
от изследвания, като Крюгер или морфология. Доста комерсиално е.
Поздрави!
Виж целия пост
# 798
elisv съжалявам за резултатите! пускали ли сте микорбиология? за съжаление при мъжете все още няма пълна яснота на какво се дължат проблемите, твърде нова наука е! ако не сте пуснете и микробиология за всеки случай и да съгласна съм с другите мацки, че Кацаров е добър специалист и е помогнал на много двойки, но все пак вас това не ви грее трябва да е помогнал на ВАС, така че не отричам в никакъв случай лечението му, но и второто мнение също! желая ви успех и дано скоро има добри новини около вас Peace
ludgidiya резултатите не са розови, за съжаление. трябва си консултация със специалист, а и все пак е важно къде са правени и дали може да се разчита на тях! за съжаление и годините сигурно си казват думата - съжалявам че го казвам, хубаво е да не губите време, да направите целия необходим набор от изследвания, за да знаете къде сте!!! надявам се да намерите добри специалисти и скоро и при вас да има хубави новини Praynig
Виж целия пост
# 799
Здравейте искам да попитам дали приема на антиоксиданти витамини  и Л-аргинин може да повлияе на пролактина при мъжете ,защото вече 3 пъти тестват мъжа ми при д-р Щерев и пролактина му е над нормата при референтни стойности на лабораторията от 13 единици на първото изледване беше 24.20 а на другите 2 около 17 .Ендокринолог го изпрати на ЯМР но няма аденом или някакво образование на хипофизата .Пие и това : http://nutrillion.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=436
Виж целия пост
# 800
Микробиология сме пускали и всичко е наред, в сряда мъжа ми е на преглед при друг лекар така че ще видим той какви съвети ще даде. Някои съфорумки май не са ме разбрали правилно, в нищо не упреквам Кацаров и се радвам че е помогнал на много хора, просто го споменах защото ако не бях писала че той е лекуващия лекар съм сигурна че всички щяхте да ни насочите към него.  Много мерси на всички за съветите.
Виж целия пост
# 801
elisv , да ти напомня нещо, което предполагам си чела - подобрението на сперматогенезата, ако има такова се наблюдава от шест до двайсет и четири месеца след операцията. Не се знае точно каква степен е било варикоцелето. Не може за четири месеца да се възстанови нещо, което не се знае колко време е било затормозено.
Моето впечатление е, че д-р Кацаров не си пада по безпочвено оптимистични прогнози, също и лечения. Така, че можете да се радвате, че назначава лечение.
Виж целия пост
# 802
Здравейте...дали някой е наясно с проблема ако мъжа има склеротизирана шийка и му е премахнат някакъв си среден лот???Благодаря
Виж целия пост
# 803
Здравейте! Наистина много полезна информация.... То на човек като му дойде до главата какво ли не е прочел.
Дайте ми съвет, как се подобряват лоши резултати от спермограма.
Става ни ни все по-трудно да си говорим...
Виж целия пост
# 804
anairod ,
прочети тази тема:
[img=http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242198.0]http://Витамини за подобряване спермогенезата[/img]

Защо ви е трудно да си говорите?
Виж целия пост
# 805
момичета при направена разширена спермограма по Крюгер има 7%.Бихте ли ми казали има ли начин за промяна на морфологията
Виж целия пост
# 806
7777777 ,
има, да. Но всичко е относително и зависи от причината за тези резултати. Ние бяхме с 2,6% Крюгер и категорично "за" ИКСИ. Решихме първо да оперираме варикоцелето, което беше причинило пораженията и резултатът не закъсня - забременявам за 2-ри път, една година, след операцията на съпруга ми.
Начинът за промяна е, да откриете причината и, ако има вариант за лечение, да се приложи. Посетете уролог - андролог, ако не сте го направили вече. Препоръчвам д-р Кацаров. Peace
Погледни темата за витамините, опитайте с тях, може и да качите процентите. Успех!
Виж целия пост
# 807
7777777  Hug
При нас причина за лошата морфология така и не се откри-смятяше се,че може да се дължи на проблемите с Пролактина и щитовидната жлеза при мъжа ми, но тях ги оправихме,а морфологията не се подобри особено.На нас Кацаров ни каза,че на морфологията най- трудно може да се повлияе.Ако все още не сте се консултирали с уролог,направете го в най-скоро време Hug Peace
Виж целия пост
# 808
7777777,мисля,че зависи от причините-нашата е 10%,няма варикоцеле, но се дължи на лекарства с много силни бета-блокери и урологът ни каза да забравим забременяването по естествен начин,защото шансът да се коригира е много малък. Иначе всички останали показатели са много добри и лаборантите в клиниката казаха,че няма проблем с тази морфология дори за инсеминация,пък за ИКСИ -съвсем  Hug
Виж целия пост
# 809
д-р Милен Кацаров ли е името на уролога, който ми препоръчвате в клиника ВИТА
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия