МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвет&#

  • 195 790
  • 1 002
# 810
д-р Милен Кацаров ли е името на уролога, който ми препоръчвате в клиника ВИТА
Ние сме посещавали този кабинет:
http://andrologia.hit.bg/
Виж целия пост
# 811
Цитат
Ние сме посещавали този кабинет:
http://andrologia.hit.bg/

и ние ходихме там
Виж целия пост
# 812
mozzi доволни ли сте от този доктор, как става записването при него
Виж целия пост
# 813
ние сме много доволни-записахме си час по телефона.Кацаров е много внимателен, изслуша ни много спокойно,прегледа мъжа ми,направи му доплер да изключи варикоцеле.След това обсъдихме всички резултати-каза ни кое може да очакваме да се подобри и кое не,изписа лечение и така.След 5-6 месеца лечение имаше драстично подобрение в броя и подвижността на сперматозоидите
Според мен си запишете час и отивайте без да се колебаете-много добър специалист е, ако има какво да се направи, ще успее да ви помогне със сигурност Peace Hug
Виж целия пост
# 814
Ами Милен Кацаров е, но аз не знам дали работи и във Вита. Ние сме ходили някъде около МД.
Виж целия пост
# 815
Норе, какво представлява операцията за варикоцеле и колко време трябва за да се възстановяви след това, държат ли ги в болница много време.Каква е цената на интервенцията
Виж целия пост
# 816
7777777,
операцията е с месна упойка и продължава 20мин. Прави се малък разрез /около 7см - по спомени/ и се прекъсва варикозната вена /разширената вена/. Зашива се разреза и толкова. Пациента става и се връща в стаята, където остава да полежи около 1-2 часа, за да отмине напълно упойката. След това си тръгва. Ако чувства леко опъване, може да пие течен аналгин или аулин. При съпруга ми така и не се наложиха обезболяващи.
 След няколко дни се отива при който и да е хирург, не е задължително в София, за да се свалят конците. До тогава не трябва да се мокри мястото, но има специални лепенки, та и това не е проблем.
Физическото възстановяване е за броени дни. Болка няма, просто шофирането е трудно, заради опъването на разреза. Добре е да се лежи, за да зарасне по-бързо. Оперираният получава около 20 дни болничен, но истината е, че не са необходими повече, от седмица.
За възстановяването на спермогенезата е нужно минимум 3 месеца, като уролозите считат за минимум 6м.
При нас се осъществи бременност точно три месеца и половина, след операцията, а спермограмите ни бяха отчайващи. Цената беше 400лв. Надявам се да съм била полезна. Peace
Виж целия пост
# 817
Норе, благодаря за изчерпателния отговор.Дано всички имаме успех.
Виж целия пост
# 818
Момичета, как се справихте с новината за лошата спермограма? Ние сме в безтегловност от както разбрахме.... сестрата ми каза олигоспермия;половинката не приема, че това е истина; чакаме резултатите от микробиологията другата седмица;по принцип първата спермограма беше без живи сперматозоиди, но втората била по-добра...
Виж целия пост
# 819
Нормално е, шока е голям....Ще се справите, с времето всичко ще си дойде на мястото. Усещането е точно, както го описваш - безтегловност.
След няколко неуспешни месеци да променим нещата, на съпругът ми му хрумна, че е най-добре да ме освободи от себе си, като поиска развод. Да съм си намерила друг, който да ми направи дете! ooooh! И това сътресение преодоляхме. Всичко се оправя и решение се намира - по един или друг начин. Търпение. Дайте си време, за да свикнете с новината, защото наистина не е лесно. Hug
Виж целия пост
# 820
Благодаря ти за съветите! Ако ти кажа, че дори когато си говорим общи приказки, като че във въздуха вибрира напрежение... Извинявай за директния въпрос, но какво предприехте първите месеци? Усещам, че той се стяга и напряга дори при споменаването на нещо, свързано с клиниката. А всеки ден ми показва снимки на бебето на негов колега
Виж целия пост
# 821
И моят май не го прие много смело-всъщност,прави се,че не е кой знае какво,но никога не ми е обяснявал какво му е казал който и да било доктор по 100 пъти,както прави след разговора с уролога, а и се организира сам да си пуска допълнителните изследвания,на които го е изпратил и да си записва часове,което е сигурен признак,че е бил бая стреснат. В крайна сметка,си говорихме,че живеем в 21 век,че медицината е достатъчно напреднала,за да реши такива проблеми и няма нищо престъпно или унизително в това,който и да било от двамата да има здравословен проблем и конкретно, в тази област,просто трябва само малко повечко търпение. Все пак не е неизлечима диагноза, докато сме живи и здрави да изкарваме пари,ще ги даваме по доктори,докато не видим резултата. Мисля,че вече е поосмислил малко нещата,не са толкова черни,колкото в началото /друго си е причината да е в жената Simple Smile/,вече го коментира и с някои от познатите си,така,че, май е въпрос на време да го приемат и да се стегнат за действие.Стискам палци бързо да прескочите и вие този шок и да действате спокойни fingerscrossed
Виж целия пост
# 822
Започнахме с прием на витамини и антиоксиданти. Не помогнаха кой знае колко, защото причината за състоянието беше физиологична /варикоцеле/. След това той се подложи на операция.
Преди всичко, още с първата спермограма посетихме д-р Кацаров. Той откри варикоцелето и оперира съпруга ми. На него дължим бременността ни.

След първоначалния шок, добре му подейства разговор с една двойка /също с мъжки фактор/. Мъжът беше посещавал уролог, поговориха си със съпруга ми, успокои го, че няма нищо страшно.
Добре е да последваш опита ни. Свържете се с двойки с мъжки фактор, които са минали по пътя. Един мъжки разговор ще го успокои. Wink На среща сме, ако решите да отскочите за един такъв разговор. Peace
Виж целия пост
# 823
Момичета, тъй като и аз съм на вашия хал, реших да споделя малко личен опит. След новината за спермограмата и моят мъж се сви в себе си и много трудно се комуникираше с него. Моят съвет е да не се държите като с болен-ще помисли, че го съжалявате, а това не е добре. Лично аз поех инициативата за един разговор, в който му обясних че за мен си е същия човек за когото съм се оженила и с общи усилия ще преодолеем и това. Не знам дали това е начина, но мисля че имаше ефект. Успех ви желая
Виж целия пост
# 824
Цитат
Момичета, как се справихте с новината за лошата спермограма? Ние сме в безтегловност от както разбрахме

Ох, не беше лесно със сигурност.В началото мълчеше доста, не искаше да говорим, от време на време казваше по някоя глупост като например, че нямало да иска да се оженим ако знаел че има проблеми и такива подобни. Постепенно започна да иска да говори, аз се постарах да го обсъждаме максимално спокойно, да разбере че няма нищо фатално. В един момент се оказа, че сам е потърсил информация в нета и е разбрал какви са ни вариантите.Никога не сме имали проблеми с ходенето по изследвания и лекари, тръгваше веднага.Абе общо взето трябва време и спокойствие и много търпение от твоя страна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия