Великден е сега и нека с ДЕКЕМВРИйските деца нашарим най-красивите яйца!

  • 10 960
  • 292
# 240
Alex , Честит Рожден ден! Да се здрава, много щастлива майка и обичана жена!

Честито на всички именници днес!

Аз искам да питам мамите, които са изцяло на АМ, сменихте ли млаикото от 1 на 2 след като станахте на 4 месеца? Ние съсхто почнахме да се будим по често нощем и по 3 и по 4 пъти се случва а сме само на АМ, но жиждам че и мами които са само на кърма се оплакват от същото...чвно е някакъв период...много кофти. И аз исках да махаме нощното , но няма как да стане за сега Никола яде доста неравномерно понякога изпива само по около 100/120мл на хранене, като новородено направо...абе в чудо съм се видяла...Има ли някои с подобен проблем от тези които сте на АМ? Свършвам сега че ми реве за папу...Весел празник на всички! Hug
Виж целия пост
# 241
Дани, аз давам изцяло Ганчев и определено единственото, което гледам е да са без глутен - поне до 6м. съм решила да й давам безглутенови. Аз, както вече съм казвала и се повтарям, започнах само с картоф, който аз й правех, след което започнах да купувам на Ганчев "картоф+морков" и вече след тях започнах "картоф+морков + още нещо" и така сега вече й давам всякакви мешании, които тя определено харесва...най-вече яде с удоволствие спаначените пюрета. От вчера на обяд й дадох пюре със заешко, но хапна 1/3 от него и нещо му се намръщи, но утре ще й го дам пак...
miltg, като направихме 4месеца минахме на АМ 2...
Виж целия пост
# 242
ЧРД, Алекс83! Много щастие, любов, усмивки и прекрасни мигове през цялата година!

ЧИД, G-Baby! Да ти е живо името, а и ти като него!


Момичета, бебчовците са страхотни, а и по-големите ви деца! Да ви кажа честно и вие сте страхотни, напълнели или не, явно майчинството ви се отразява доста благотворно, защото виждам едни одухотворени, светнали женски лица, а това е най-важното! Hug
Виж целия пост
# 243
Честит Рожден Ден, Алекс! Бъди здрава, обичана и щастлива!
Честит Имен Ден на всички празнуващи!
Весел празник!


Дано при вас не е толкова дъждовно, като тук. Няма изгледи да излезнем цял ден  Sad А днес е празника на града и ще има интересна програма, но уви....
Виж целия пост
# 244
Zdraveite i ot men!Znam che e nepriatno da pisha taka ,no niamam kirilitza,predi malko se muchih i pisah i nai nakraia ne mi go poblikuva :2gunfire:Az nali mnogo ridko pisha i neznam kak Embarassed
Chestit Praznik na vsichki imenitzi
CHESTIT ROJDEN DEN NA ALEKS DA SI JIVA I ZDRAVE I MNOGO LIOBOV I KUSMET!
Az momicheta vi cheta vseki den no kato ne moga d apisha se ogranichavam v pisaneto:)
Nai posle i az slojih edna snimka na moieto otroche v maiskia album.inache nie vse oshe sme samo na kurma ,no az se iztzejdam ruchno i sled tova davam v shishe i mi e mnogo trudno ne mojeh s pompa is e nauchih na ruka,i nali se seshate kakva e muka da iztcejdash okolo kilo mlioko na den: Grinning
Veche pochnah da slagam po malko orizova kasha v obednoto hranene.
gledam che obsujdate puretata koito sa bez mlioko,a ne moje li da se slagat v mliokoto malko piore?
Moia veche se subudi i triabva da stavam:)
Виж целия пост
# 245
Zabravih da napiasha Stelche nadiavah se da s eobadish da piem kafe Sad
Виж целия пост
# 246
Честит празник на всички именици и честит рожден ден на Алекс83! Бъдете живи и здрави, усмихнати и щастливи! Хубав празник с много усмивки!



За пюретата-да, така е, не бива да се замества хранене с безмлечно пюре. Има на Хип с мляко, например аз имам крем спанак с картофи, май имаше и още някое. Но винаги можете да разбъркате пюрето с 50 мл кърма или разтворено АМ или като мен да дохраните с кърма след пюрето. Деян винаги искаше да си хапне за десерт от нану-то на мама след пюренцето. После с месните пюрета вече не е необходимо да има мляко.
Виж целия пост
# 247
  Привет, мамчета Simple Smile

  Честит празник на всички именници! И на Alex, честит ден-ден Simple Smile Нека радостта и щастието да са с Вас и на лицата Ви да греят усмивки. Да сте живи и здрави!
  Еххх, от кога не съм писала, но поне гледам редовно да чета.

   Стискам палци за бързото оправяне на всички болни дечица. Хайде, че времето се оправя и трябва да се ходи по разходки....и да се лудее.
    Моята принцеска Никол, днес става на 5 месеца, затова искам да Ви почерпя. За сега така, че още не съм се научила как става номера със снимките Simple Smile -   party023   
   Иначе ние сме добре, все още не сме започнали със захранването, и сме само на кърма, но мисля сега от средата на Май да включим вече и пюренцата Simple Smile.
   Дано не съм пропуснала нещо, ноооо пак ще пиша. Весел празник на всички и целувки от нас!
Виж целия пост
# 248
Честит празник на Алекс 83 и на всички именици!

И нашият батко е Георги, та се включваме с почерпка



Виж целия пост
# 249
Честит рожден ден на Алекс! Бъди жива и здрава!

Честит имен ден и на всички именници!

Ние също имаме празник днес - 11 години от както сме заедно с моя мъж Simple Smile а на утрепния ден преди една година направих тест...на който се показаха 2 чертички Simple Smile ще отпразнуваме подобаващо и двете събития Simple Smile

Ние сме на марината в Балчик,  много е хубаво особено от както си тръгнаха румънците (сорри Венчо ).

Лео ако зелено, ама ярко зелено от няколко дни. По 3-4 пъти на ден. На някой случвало ли му се е? ТОй е само на кърма и аз си помислих че може да е от салатите които амахвам тези дни. Та ги спрях, та да види, Дано не е настинка. Звъннах на педито и тя ми каза да му давам някакво прахче за нормализиране на чревната флора.
Виж целия пост
# 250
Момичета, защо сменяте АМ-а след четвъртия месец. Ние ядем Фризолак и на него пише че е до 6 месеца?

Напоследък обаче хич неще да го яде, едно въртене пада и днес й купих няколко пюрета. Почвам утре с картофа на Семпер, после картоф и морков на Хип, тиква и тиква с картоф.


Честито на всички празнуващи!
Виж целия пост
# 251
Това и на мен ми е много интересно, преди време някоя мама беше казала същото, но и аз ям салати, а не акаме зелено и не виждам как може да има връзка, освен ако няма някаква връзка с нитратите, но кърмата все пак не става зелена от салатите. А сега съм забелязала, че като хапваме пюре, по веднъж акото е с цвета на пюрето и горе-долу с неговата гъстота, през другото време си е същото като преди.
Виж целия пост
# 252
Здравейте!
Честит имен ден , Джи бейби!
Честит рожден ден ,Алекс 83!
Честит имен ден на всички именници,които празнуват днес и честити месечинки !
Да сте живи,здрави и щастливи всички!
Видях и останалите снимки в майския албум-бебоците са страшно сладки,а майките-лъчезарни.
nivear на мен ми се е случвало,когато ям спанак,акото на бебо да е зелено и педиатърката ми каза,че е възможно цвета да е повлиян от диетата и ако няма други симптоми,като температура,раздразнителност,повръщане и т.н., си е напълно в реда на нещата.
За сядането-аз бебо го слагам да си сяда на дивана,между две възглавници още от 3-тия месец,а от новороден се оригва по-лесно седнал. И при нас има такива "столчета" за след 3 месеца ,но са от гумено-гъбена материя(и аз как я обясних) и са много популярни.
Ние захранване ще започнем от 6-тия месец,но доколкото съм чела в книгите,знам,че в началото пюретата и кашите се размесват само с кърма или АМ съответно.
Това е за днес от мен,тука гърмят яко,чак ме е страх да не стане земетресение,защото правят метрото,а Ваньо се спуква от кеф като се разтресе всичко. Пироманче ми е детето,какво да се прави...
Приятен ден!!!  bouquet
Виж целия пост
# 253
nivear,мойта Никол акаше така зелено и аз мислех че е от салатите,но това си беше чисто съвпадение с мойто ядене на салати и лекото настиване на детето,затова мисля че и твоя бебок е леко настинал .На нас  педи тогава ни изписа 5 дни вит.Ц по ено сутрин и 3 ампули калциев глюконат-сутрин и вечер по една чаена л.Ако ти вдигне лека температура по-добре не давай нищо организма ще се пребори с нея,но ти го наблюдавай все пак. 
ЧРД на Алекс,много здраве и късмет също и на всияки именяци днес.
Анисофт бързо да се оправя твойта кукла и времето и да хукваме на вън.
Вещичке нацелувай твойто момиченце,малкия дявол е бил с вас,сега е време мама да я поглези повече.
Мойта бонбона е натдала само 200 гр.та и нащо захранване предстой май,пробвах малко картоф,  хареса и ,но цицатааа...май и е любимото нещо засега.



Виж целия пост
# 254
Macata, ами аз давам Неолате, което е тукашния еквивалент на Лактана Био у нас и на кутията пише след 4 месец да се продължи с 2/ка, ама ги има пропорциите до 6 месец на кутията на 1/цата. По принцип 2ката е с по високо съдържание на витамини, минерали и желязо. Мойто диване също така никак не яде напоследък, ама никак, по 100/120мл на хранене, та правим по 7/8 хранениа та да навакса  Crazy А мъжа ми вика че му е омръзнало млякото явно и иска вече друго да опита! Joy Абе на мен не ми се вярва тази работа , но се чудя наистина какъв ли е проблема че така спря да яде. Купих вчера от 2ката на Неолате, но то пък едно такова много трудно се разтваря и въобще не може да се разтвори като хората... newsm78, та днес пак дадох 1-ца. Ivalinai вие на Лактана Био ли сте? Ти забеляза ли някаква разлика в консистенцията и разтворимостта на 2ката? Чудя се и аз какво да правя и как да го накарам да яде повче на едно ядене че да разредим малко тези хранения...В четвъртък сме на консултация и ще питам за захранване, ама си мислех до 5 месец да отложа по принцип...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия