Великден е сега и нека с ДЕКЕМВРИйските деца нашарим най-красивите яйца!

  • 10 960
  • 292
# 75
Сега смогвам докато малката спи да попишa, че после в близките две седмици не знам дали ще мога...
Тази седмица сбираме багажлъците и се местим в друг град по стечение на обстоятелствата, но аз съм щастлива, защото отдавна исках да живеем там Flutter
Взех си и билет за 10-ти май и си идвам на Бг за цели три месеца, но някак не ми е радостно не знам защо Sad

Да се оплача, че и ние нямахме боя за яйца и боядисах няколко яйца с боя за сладки, но тя почти не хвана, но пък за сметка на това козунакът ми стана страхотен, в машината за хляб го месих, а го пекох във фурната.

В един магазин уцелих намаления и накупих няколко момичешки тоалетчета на Алекс и уж взех като за 6мес. бебе, а са й малки та ще сменяме.
Ето едното...
Виж целия пост
# 76
Добър ден!!
И аз чак сега сколасах, че с мойте две бебчетаааа.... Татито ни се подобрява и слушка и папка, ама малката бандитка много се зори с лъжицата. Забравила е!! Когато започна да пие сок, аз го давах с лъжицата, но после свеки като я гледаше я размърза и люс в шишето. И сега е една мъка с пюрето да не ви разправям. А й харесва много. През шишето го яде и за още пита.
Моля ви, мамите, които са захранили, ако знаете някой "трик" от личен опит как да се влюбим в лъжицата отново, моля кажете ни.
От мен хубав ден!
Виж целия пост
# 77
Христос Воскресе!!!
НА всички мир и любов и здраве за целите ви семейства!!!
Нелка каквото и да се е случило с татито да оздравява бъъързо, а за пюретата просто имай търпение...не мисля че е заради бибероните. Всяко дете различно приема както бибероните така и лъжиците.Ние ядем с лъжица от раз, без проблем, но това си е до дете!
Засега сме на тиква, морков и картоф. Или поотделно или в комбинация две по две но младежа яде и ушите му плющят Laughing
Аз не съм боядисвала яйца ...е помогнах малко но основно баба си ги боядисаааа. А козунак купихме, но пък се освиних яко с яденето на такъв. Пусто мноого го обичам Embarassed
А тук във Варна е толкова отвратно че....не може да се излезе. Но утре само да не вали излизам че не мога вече...без комп и без разходки с двете деца....Е НЕ СТАВААА!!! #Cussing out
Цвети, ако знаеш какви хубави снимки имаш на моя комп, ама само да се приберем в София!Е както се сещаш снимките са на снахатааааа!!!
Целувки от нас и до скоро!
Виж целия пост
# 78
Привет и от мен. Иве, ама аз не съм чак такава голяма домакиня Simple Smile)) Повечето ми манджи са взе лесни и бързи рецепти. Simple Smile)) Тази година правих агнешко с розмарин и див чесън по рецепта от Интернет, пече се върху пресни картофки, отгоре плешката, набучена с подправките (шпикована му викат кулинарите), полята със зехтин и масло, на 200 градуса във фурната с фолио час и половина и без фолио още половин час. Стана вкусно, но само докато е топло. Вечерта се опитах да претопля остатъка, но никой не го яде. Баща ми и майка ми бяха на гости, но татко е вегетарианец, та за него отделно правих спанак с гъби, и за гарнитура пресни картофки с босилек. Яйцата ми станаа хубави, а козунаци и сладки (сраааааам) купих готови. Просто не ми остана време с нашите операции. Може да им направя днес едни сладки, ама много сме се ояли вече и ще се пръснем. Поляхме всичко с много хубаво червено винце на Тодороф, каберне совиньон и това беше. Ще кача снимките след малко. Сега отивам да изпращам бабата и дядото и да храня бебчо. Нещо има колики тези дни, сигурно защото майка му се освини с козунаци и шоколадови яйца.  Laughing
Виж целия пост
# 79
Ето и моите яйчица Simple Smile))


Ето и двете ми малки великденски зайчета. (Теодор отказа да се снима, затова само малчуганите )



И накрая - ето с какво се занимаваха големите на връх празника, докато аз шетах наоколо Simple Smile))



Май прекалих със снимките, а Simple Smile)) Няма вече.
Виж целия пост
# 80
Льонката, благодаря за думичките. Успокоиха ме. Но и днес ядохме цели 20 грама с лъжичката. Ще се научим. И ние папкаме картоф, тиква, тиквичка и морков във варианти две по две. Само моркова да не ни запече, а иначе най-го харесахме като че ли. За татето, да, оправя се, но още е зависим от мен за някои неща, Айчето пък изцяло и затова ми идва нанагорно, но толкова обичам тези две същества, че не ми пука колко съм изтощена. В момента тя пълзи по голо дупе и чака мама да я изчипка, а тати се чувства полезен, щото е до нея и я пази да не се търкулне. Оффф, защо има такива ненормалници по улиците.... В интерес на идтината другия шофьор, който е 100 % виновен се обажда всеки ден да пита как е мъж ми, но сърцето ми някак си не приема това съчувствие...
Виж целия пост
# 81
Здравейте момичета,Честит празник!

Няма да пиша много че ме боли главата... Тази вечер Марти плака от 20.00ч до преди  малко,то всъщност не беше рев ами се дереше,милото едва си поемаше въздух  Cry Той плаче и аз плача  newsm45,давах Панадол повърна го.Накрая реших да му намажа венците с гелче и той миличкия сякаш това чакаше захапаме като кученце,явно голям зор ще е докато излезнат тез зъбки  #Crazy Заспа гладен миличкия ми...
Ох оплакох се ама не ми олеква,много е лошо да гледаш детето ти как се мъчи и да не можеш да му помогнеш  Sad Хайде лека и спокойна нощ   Praynig от нас.
Виж целия пост
# 82
Здравей, Стела Мария! Пиша тук, защото кутията ти за ЛС е пълна.

Цитат
....са ми стоварили нов сериал и трябва да го работя и разпределям. Няма ли някоя мама тук с английска филология, на която й се работят преводи? Smile)) Съвсем сериозно питам. Може да се научи, трябва да владее английски перфектно, както и български - граматика и правопис (българският е страшно важен, идея си нямате колко масово сме неграмотни - аз научих граматиката и правописа, като започнах тази работа, сериозно). Добре е да обича киното, много е важно да има богата обща култура. Работата е интересна и много благодарна.

Ако все още има нужда от филолози, аз съм навита да се пробвам. Завършила съм английска филология в СУ, 2004 година. До преди да родя работех като учителка по английски в езикова гимназия, училища Европа и още една местна школа (подготвях учениците за сертификатните нива на Кеймбридж).
Поздрави,
Ани
Виж целия пост
# 83
Хай хой девойки  Mr. Green
Толкова работа имах през последните дни и седмици, че кой знае от кога не съм влизала. Все още не съм имала време да надникна в предходните теми, но няма да пропусна да го направя, за да видя какви разпри сте заформили по повод пустото кърмене.
ИвеHug
Стела-Мария, дано малкия се оправя бързо от операцията. Мен таз драма със сливиците ме стигна на 18 и бях много смешна в болницата - малките дечковци на по 3, 6, даже 9 годинки - с майките си до леглата им и аз, голямото момиче, също с моята мама Blush Болката при преглъщане беше кошмарна след туй - все едно бръснарски ножчета имах в гърлото. Да го поглезиш тези дни малкия юнак Wink
На Теди скоро му предстои да ми сондират оченцето. Не му се оправи запушеното слъзно каналче и на 9ти май ни е процедурата. Ще го упоят с райски газ и всичко ще приключи за 5 минути, но ми е страшно притеснено и не спирам да мисля за това.
Да видим сега колко теми сте изписали  Thinking
Виж целия пост
# 84
Добро утро, вече от София, ние се прибрахме вчера от Дупница.
Деница и ние бяхме така, вчера рева 2 часа, може и повече да беше, и аз със него, мазах го с Калгел, но не му помогна, в повечето случай му помага, но не и вчера. Толкова се изнервих, че после си го изкарах на мъжа ми, а той милия обикалял да ми купи подарък, защото имахме годишнина вчера, неуспял в петък, пак заради мен, защото го изюрках да се прибере по-рано за да не пътуваме в задръстванята. Ужасссс ви казвам, толкова ми е мъчно, че така му се навиках, не че той ми трая, изпокарахме се на връх 1 година от сватбата, но вечерта беше супер.
Дали е възможно да се е обринал от пюрето от тиква newsm78
Бабче, стискам палци всичко да мине като по вода и малката душичка да не усети нищо
Виж целия пост
# 85
Здравейте мами,
Alex83, аз не че съм много веща по въпроса, но нали казват, че ако случайно се обрине след като се даде някакъв нов зеленчук или плод да се спре за известно време, за да се види дали обрива ще изчезне...така и ти...пробвай няколко дни без тиква да видиш реакция...
Бабче, от сърце желая на твоя малък МЪЖ да се справи със ситуацията, в което ама грам не се съмнявам Hug и на теб да ти олекне...
Юлинка и тя снощи рева доста, и тя се дереше...та й измих очите със светена вода, намазах и челцето и малко след това се успокои и заспа...при нея има един такъв момент - опитва се да се върти, но баш не може в леглото да се обърне от гръб на корем и обратно и това я дразни, другото, което е, че забива лице във възглавницата, а аз все я обръщам и тя пак ми се ядосва...та дорде си намерим място вечер е такъв рев  ooooh!
Виж целия пост
# 86
Имам един бърз въпрос към мамите ползващи летни колички...
Дали и в Бг продават не му знам баш името, ама са едни постелки за количките от плат, подобни на пелена и количката става много красива с тях. Предполагам ги има и там, но все пак ако няма искам да знам за да си взема от тук, но тук са доста скъпички затова изчаквам, а по сайтовете на първа страница никъде не видях да предлагат подобно нещо. Ох, не знам дали ме разбрахте, ама точно в това е проблема, че не знам как му се вика на това Rolling Eyes
Виж целия пост
# 87
Христос Воскресе
Валка изобщо не мога да се сетя за каква постелка пишеш. Пусни снимка ако имаш.
Много са ви красиви яйцата. Аз пък не можах да си ги боядисам. Нямахме ток от 9.00 до 13.00 часа и като го пуснаха трябваше да тръгваме , че свекъра имаше рожден ден и така си останахме без яйца ( е  не съвсем де, майка ми ми даде 10-ина). Тук в това тъпо село все такива неща се случват, или ще ни спрат водата или тока, или кабелната и интернета  #Cussing out
Днес май става за разходки, ще изчакам дребния да се събуди, мятам го в количката и изчезваме. Горкичкия, толкова е изтощен. Три дена бе мачкан, лигавен от лели, баби и дядовци, че накрая бях избесняла. Като че ли е кукла. Тамън го нахраня и веднага почват да си го прехвърлят, я в тая леля, я в другата, айде и в баба да поседи и накрая детето повърне. И после що бил слабичък. Е как няма да е като всичко което изяде го повръща. И това е всеки път като отидем на гости. За сега си  мълча и стискам зъби, но много скоро ще избухна. Все пак е малък и трябва да се съобразяват с него. Или другия коронен номер - успокоя  го и  той капнал от умора горкичкия (нали го разнасят  като "пиле домат" )започне да се унася  и се започва едно влиза се в стаята с въпроси : Спи ли? Ама защо не ще да заспи? Това го правят и двете му лели, а не бабата . А той , ей такива очи ококорва  Shocked и понеже не спи всички се скупчват около него и се започва едно пулене, едни физиономии, смях  #Cussing out. Така от превъзбуда по някое време започва да плаче, ама така пищи че не мога да го успокоя половин час, накрая заспива уморен и с мокри очички от сълзите. Знам , че го обичат и му се радват, но все пак е бебе,а не марионетка. Ох , излях си мъката, ама какво да се прави. Ако на вас не се оплача , то на кой тогава?
Виж целия пост
# 88
Нели, хубаво се оплакваш, но по-добре им кажи направо, че детето има режим и за да е спокойно и щастливо, е хубаво да му помогнат да го спазва. Аз не позволявам излишно да ми я мачкотят и хич не се съобразявам баби ли са, лели ли са.
Сега съм в чуденка кога да започнем с пюретата. Ще купя няколко и ще видим кой ден след 5-ти, 6-ти да пробваме.
Виж целия пост
# 89
Нелили и при нас е така,но като направя забележка ми се сърдят-била съм егоистка,ревнивка,не съм давала да се порадват на детето и т.н. и това го казва собствената ми майка  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия