За ПАП 3 *Б*

  • 271 109
  • 1 295
# 705
Ок, от 10 до 20 са мои, ще ги почна тея дни и пак тук ще кажа кога ще съм свършила. Значи постовете, които са за библиотеката да гипратя просто на Сънчи пънчи, нали?
Христо Воскресе!!!
Виж целия пост
# 706
От 10 до 20 са проверени.

И нека оттук нататък по повод закованата тема, да я обсъждаме на лични, че иначе само спамим тук. Лично мнение Simple Smile
Виж целия пост
# 707
Дами, имам нужда от мненията Ви по следната комбинация факти:

Цитонамазката ми показа 3 a d с мнение за необходима биопсия - така пише на листа, гинеколожката ми каза че е 3а.
Направих биопсия, като дадох материал на две места - едното показа 'без дисплазия; лек хроничен цервисцит', другото има два коментара от две дати - на първата е написано само цервисцит, на втората - дисплазия 2-ра степен в един от срезовете. Колпоскопията не показа нищо. Нямам ранички. Материала ми го взеха в частна клиника, от нея ми е лошия резултат, а добрия е хистологията на Тина Киркова. Предлага ми се директно конизация, която естествено ме тревожи.
Никога не съм имала полови контакти, освен целувки, на практика съм девствена, въпреки че при гин.прегледи ме преглеждат нормално, защото съм на доста години, не искам да уточнявам. За всеки случай да вмъкна, че преди много години претърпах неприятна случка, много ми е трудно да се отпусна с който и да е мъж, много съм дистанцирана.
Въпросът ми най-общо е - струва ли Ви се реално толкова тежка група точно за мен, а за девствеността се заклевам, не бих излъгала за такова нещо, достаъчно ми е тежко че не мога да си преодолея психологическата бариера от секса, че да лъжа. моля Ви за мнения, а да Ви кажа няма да правя конизация, преди да съм взела мнение и на друг лекар. Мился също за тест за хламидии /за да разбера този цевисцит от къде е/ и за типизиране на ЧПВ, ако изобщо имам вирус. И последно в тази частна клиника нещо много мърляшки се отнасят, това също ми предивиква недоверието. Благодаря предварително, ако откликнете. И бъдете здрави
Виж целия пост
# 708
Дами, имам нужда от мненията Ви по следната комбинация факти:

Цитонамазката ми показа 3 a d с мнение за необходима биопсия - така пише на листа, гинеколожката ми каза че е 3а.
Направих биопсия, като дадох материал на две места - едното показа 'без дисплазия; лек хроничен цервисцит', другото има два коментара от две дати - на първата е написано само цервисцит, на втората - дисплазия 2-ра степен в един от срезовете. Колпоскопията не показа нищо. Нямам ранички. Материала ми го взеха в частна клиника, от нея ми е лошия резултат, а добрия е хистологията на Тина Киркова. Предлага ми се директно конизация, която естествено ме тревожи.
Никога не съм имала полови контакти, освен целувки, на практика съм девствена, въпреки че при гин.прегледи ме преглеждат нормално, защото съм на доста години, не искам да уточнявам. За всеки случай да вмъкна, че преди много години претърпах неприятна случка, много ми е трудно да се отпусна с който и да е мъж, много съм дистанцирана.
Въпросът ми най-общо е - струва ли Ви се реално толкова тежка група точно за мен, а за девствеността се заклевам, не бих излъгала за такова нещо, достаъчно ми е тежко че не мога да си преодолея психологическата бариера от секса, че да лъжа. моля Ви за мнения, а да Ви кажа няма да правя конизация, преди да съм взела мнение и на друг лекар. Мился също за тест за хламидии /за да разбера този цевисцит от къде е/ и за типизиране на ЧПВ, ако изобщо имам вирус. И последно в тази частна клиника нещо много мърляшки се отнасят, това също ми предивиква недоверието. Благодаря предварително, ако откликнете. И бъдете здрави

Aз на твое място бих отишла на консултация с всички резултати при професор Карагьозов в МА, за да ги погледне и ако прецени, да повтори някои от тях! Освен това си направи пълна микробиология за всякакви гъбички и бактерии, както и тест за човешки папилома вирус и типизация. Пък тогава ще се прецени! Стискам ти палци! Hug
Виж целия пост
# 709
Искам и аз да попитам... как да пиша в закованата тема...не може... Sick

Моля ви се... последно   Peace

На едно листче след лазареа ми дадоха разни бележки там пишеше че след 14тия ден от лазера щяло да има кървене не по-силно от менструлано...ама вече 25 дена минаха от тогава (закъснява ми  newsm78) а не кървя...дали е бил успешен лазера.... Thinking ...мноо ме мъчи тоз въпрос...

казах си .... Hug
Виж целия пост
# 710
Моцарелка, възможно е, а не задължително , 14 дни след лазера да имаш кървене. Аз също нямах такова. Лазерът ми беше през август м.г. и много добре си спомням. Спокойно. Всичко ще е ок.  Hug
Виж целия пост
# 711
Мдам, подрепям Киа, въпреки че аз имах кървене, то не е показател за успешен или не лазер. Просто е до организъм, при някой се получава, при някой не.
А ние и двете сме с успешни терапии с лазер, дай Боже и занапред да е така!

И не се притеснявай пак да пиеш (за хубави работи, за да се похвалиш, че всичко е ок и по-малко за проблеми!! ) Simple SmileSimple Smile

Искам и аз да попитам... как да пиша в закованата тема...не може... Sick

Няма как да пишеш в нея, тя е за инфо, тук е за питане Simple Smile
Виж целия пост
# 712
Дами, имам нужда от мненията Ви по следната комбинация факти:

Цитонамазката ми показа 3 a d с мнение за необходима биопсия - така пише на листа, гинеколожката ми каза че е 3а.
Направих биопсия, като дадох материал на две места - едното показа 'без дисплазия; лек хроничен цервисцит', другото има два коментара от две дати - на първата е написано само цервисцит, на втората - дисплазия 2-ра степен в един от срезовете. Колпоскопията не показа нищо. Нямам ранички. Материала ми го взеха в частна клиника, от нея ми е лошия резултат, а добрия е хистологията на Тина Киркова. Предлага ми се директно конизация, която естествено ме тревожи.
Никога не съм имала полови контакти, освен целувки, на практика съм девствена, въпреки че при гин.прегледи ме преглеждат нормално, защото съм на доста години, не искам да уточнявам. За всеки случай да вмъкна, че преди много години претърпах неприятна случка, много ми е трудно да се отпусна с който и да е мъж, много съм дистанцирана.
Въпросът ми най-общо е - струва ли Ви се реално толкова тежка група точно за мен, а за девствеността се заклевам, не бих излъгала за такова нещо, достаъчно ми е тежко че не мога да си преодолея психологическата бариера от секса, че да лъжа. моля Ви за мнения, а да Ви кажа няма да правя конизация, преди да съм взела мнение и на друг лекар. Мился също за тест за хламидии /за да разбера този цевисцит от къде е/ и за типизиране на ЧПВ, ако изобщо имам вирус. И последно в тази частна клиника нещо много мърляшки се отнасят, това също ми предивиква недоверието. Благодаря предварително, ако откликнете. И бъдете здрави


Съжалявам за това, което си преживяла и искрено ти желая сили.

Карагьозов и аз го препоръчвам, но според мен първо повтори изследването и на друго място. Резултатите са меко казано противоречиви. Хламидии не пречи да си направиш, ако искаш и типизиране, лекарите ще решат, аз съм принципно против него, но може би в този случай ще помогне да каже дали има вирус. Но според мен повтори тези изследвания, които си имаш сега и чак тогава евентуално по лекарско мнение типизация.
Виж целия пост
# 713
Благодаря  за отговорите, момичета.... bouquet

Дано да сте прави и да е всичко добре след лазера ...  newsm78

във връзка с темичакта .. останах с впечатление, че тука няма да пишем вече Crossing Arms

Поздрави и добри новини   Hug
Виж целия пост
# 714
Здравейте и от мен,не съм влизала от преди празниците.На 10.04.ми излязоха резултатите от д-р Ганчева: Групата ми вече е 3 а(д) ,имам клетъчни промени свързани с кандида/единични,но.../,която сега ще лекувам,лека дискариоза и левкоцити.Нискостепенни плосколетъчни интраепителни лезии с ЧПВ,препоръчва се типизация на вируса.Канала и горената раничка са добре.Само долната устна на шийката е пострадала от вируса.
18А/ PVCU-интермедиерни плоси епителни клетки,на места с дискариоза и морфологични белези,съмнение за койлоцитоза-ЧПВ-инфекция.
19А/ С.С-Ендоцервикален жлезист епител с проява на хиперплазия на цилиндричните летки.
20А/долна устна-Наличие на интермедиерни,ендоцервикални метаплистични и цилиндрични жлезни епителни клетки.Интермедиерни и метапластични клетки.
Това пише на цитонамазката.На 16.5 ще правим биопсия и типизация, и след резултатите може би ще се изреже засегнатият участък на долната устна на шийката.Надявах се на положително развитие,но засега това е положението.Бременност-чак след решение на проблема,поне 6м. се отлага.
Виж целия пост
# 715

Съжалявам за това, което си преживяла и искрено ти желая сили.

Карагьозов и аз го препоръчвам, но според мен първо повтори изследването и на друго място. Резултатите са меко казано противоречиви. Хламидии не пречи да си направиш, ако искаш и типизиране, лекарите ще решат, аз съм принципно против него, но може би в този случай ще помогне да каже дали има вирус. Но според мен повтори тези изследвания, които си имаш сега и чак тогава евентуално по лекарско мнение типизация.
[/quote]

Благодаря за подкрепата. Аз правих микропбиология, показа 'бактериална вагиноза', но не съм си провела лечението защото имах доста кървене напоследък, че започнах да пия Диане 35 за ПКЯ. Сега ще си дам материала, който е показал дисплазия в Тина Киркова, където пък тамошния ми материал показа нищо страшно и после - да, пак изследвания. А според Вас направо към Майчин дом ли да се насочвам или да напрая цитонамзка в друг частен кабинет и при друг лекар съответно и после да потеглям към МД? И простете че пиша в тази голяма тема, но след като я изчетох никъде не срещнах случай като моя или поне подобен. И пак БЛАГОДАРЯ!
Виж целия пост
# 716

Благодаря за подкрепата. Аз правих микропбиология, показа 'бактериална вагиноза', но не съм си провела лечението защото имах доста кървене напоследък, че започнах да пия Диане 35 за ПКЯ. Сега ще си дам материала, който е показал дисплазия в Тина Киркова, където пък тамошния ми материал показа нищо страшно и после - да, пак изследвания. А според Вас направо към Майчин дом ли да се насочвам или да напрая цитонамзка в друг частен кабинет и при друг лекар съответно и после да потеглям към МД? И простете че пиша в тази голяма тема, но след като я изчетох никъде не срещнах случай като моя или поне подобен. И пак БЛАГОДАРЯ!
По-добре иди направо в МАЙЧИН ДОМ. Доколкото разбрах лошите резултати са ти от частна клиника, а добрите - от ТИНА КИРКОВА. Няма смисъл да ходиш и в частна, и в МД. Само пари ще даваш, ще се изнервяш, че чакаш и т.н.
Успех!  Hug
Виж целия пост
# 717

Съжалявам за това, което си преживяла и искрено ти желая сили.

Карагьозов и аз го препоръчвам, но според мен първо повтори изследването и на друго място. Резултатите са меко казано противоречиви. Хламидии не пречи да си направиш, ако искаш и типизиране, лекарите ще решат, аз съм принципно против него, но може би в този случай ще помогне да каже дали има вирус. Но според мен повтори тези изследвания, които си имаш сега и чак тогава евентуално по лекарско мнение типизация.

Благодаря за подкрепата. Аз правих микропбиология, показа 'бактериална вагиноза', но не съм си провела лечението защото имах доста кървене напоследък, че започнах да пия Диане 35 за ПКЯ. Сега ще си дам материала, който е показал дисплазия в Тина Киркова, където пък тамошния ми материал показа нищо страшно и после - да, пак изследвания. А според Вас направо към Майчин дом ли да се насочвам или да напрая цитонамзка в друг частен кабинет и при друг лекар съответно и после да потеглям към МД? И простете че пиша в тази голяма тема, но след като я изчетох никъде не срещнах случай като моя или поне подобен. И пак БЛАГОДАРЯ!
[/quote]

И аз мисля като Киа, отиди направо в Майчин, няма нужа да губиш време, там ще ти направят всичко и един лекар ще си те гледа. Успех!!
Виж целия пост
# 718
Здравейте и от мен,не съм влизала от преди празниците.На 10.04.ми излязоха резултатите от д-р Ганчева: Групата ми вече е 3 а(д) ,имам клетъчни промени свързани с кандида/единични,но.../,която сега ще лекувам,лека дискариоза и левкоцити.Нискостепенни плосколетъчни интраепителни лезии с ЧПВ,препоръчва се типизация на вируса.Канала и горената раничка са добре.Само долната устна на шийката е пострадала от вируса.
18А/ PVCU-интермедиерни плоси епителни клетки,на места с дискариоза и морфологични белези,съмнение за койлоцитоза-ЧПВ-инфекция.
19А/ С.С-Ендоцервикален жлезист епител с проява на хиперплазия на цилиндричните летки.
20А/долна устна-Наличие на интермедиерни,ендоцервикални метаплистични и цилиндрични жлезни епителни клетки.Интермедиерни и метапластични клетки.
Това пише на цитонамазката.На 16.5 ще правим биопсия и типизация, и след резултатите може би ще се изреже засегнатият участък на долната устна на шийката.Надявах се на положително развитие,но засега това е положението.Бременност-чак след решение на проблема,поне 6м. се отлага.

Деси, съжалявам, че резултатите са такива и че трябва да действаш преди евентуална бременност, но както знаеш, аз съм много доволна от Ганчева, разбира си от работата, не се притеснявай. Стискам палци нататък, това е пътят, поне при мен беше такъв. И не се шашкай от типизирането, приемай го просто като диагностика, не се хващай, какъвто и да е щамът!
Виж целия пост
# 719

Деси, съжалявам, че резултатите са такива и че трябва да действаш преди евентуална бременност, но както знаеш, аз съм много доволна от Ганчева, разбира си от работата, не се притеснявай. Стискам палци нататък, това е пътят, поне при мен беше такъв. И не се шашкай от типизирането, приемай го просто като диагностика, не се хващай, какъвто и да е щамът!

Да и аз съм доволна от нея-обясни ми всичко,без да ме плаши или успокоява.Представи нещата реално и ми обясни какво ще правим в бъдеще.Засега съм спокойна,защото знам,че правим оптималното.Тя къде изпраща пробите за изследвания?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия