Раждане във Втора градска болница, София

  • 84 887
  • 756
# 120
С риск да се повторя - раждайте смело там Peace Аз съм много доволна от всички - доктори, акушерки, санитарки. Аз родих на 1 декември, миналата година. Стаите са както в патологията - с по 2 легла. Има и ВИП стаи с по 1 легло. Има телевизор. Санитарните възли - чистят санитарките редовно, но все пак си е родилно отделение. За няколко дни се изтърпява. Банята също - поне има постоянно топла вода. Във всяка стая има кантар за мерене на бебето, има 2 умивалника - единия за бебетата, другия за майките. Няма да усетите как бързо ще ви мине времето там. Леко и безпроблемно раждане  bouquet
Виж целия пост
# 121

Подкрепям мнението на Roritka!Аз родих там за втори път преди 5 дни!Страхотни професионалисти-д-р Калев, д-р Калева, акушерката Георгиева!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 122
И аз раждах октомври 2007г. във Втора градска при д-р Калев с уговорка и като цяло съм доволна. Да е жив и здрав човека! Контракциите на 10 мин. започнаха към 1,00 часа през нощта, звъннах на доктора и той каза да потегляме към болницата, той щял да се обади в родилното отделение, както и направи, но след цели 6 часа- 7,00 часа сутринта, когато му започваше смяната и първо мина на визитация! Добре че нямах усложнения, питам се обаче ако недай си Боже имах? Въпреки че не беше при мен, през цялото време се обаждаше по телефона да дава инструкции и да следи какво става- контракциите бяха недостатъчно силни, водите не бяха изтекли. През повечето време го нямаше,НО ако не се беше намесил в ключови моменти не искам да си мисля какво щеше да стане.Още не било време според акушерките, часовете минаваха едни си тръгваха от смяна, други и идваха, а аз си лежах с отворени крака и предродилни напъни, и кой знае колко време щеше да продължи така ако д-р Калев не беше наредил да ме подготвят и раждането да започне. Слава Богу, синът ми се роди жив и здрав в 8,00 часа сутринта.  Най-важното е, че доктор Калев е страхотен специалист и му имах пълно доверие. Между другото направиха ми епизиотомия, която доктора така перфектно изпипа, че грам опъване от шевовете не съм усещала никога след това.
Това което ме ядосваше от престоя ми в болницата, а сега ми се виждат бели кахъри беше това, че срещу "скромната" сума от 1000 лева за раждане и престой, очаквах повече внимание и грижи. Най- малкото да не ме оставят в коридора три часа след раждането, докато ми приготвели стаята. Момичето, което роди 5 минути преди мен без уговорки и заплащане отдавна беше настанено в моята стая и получи абсолютно същите грижи, ако не и по- добри , понеже бях "връзкар". Вбесявах се от отношението на акушерките- дадоха ми бебето на втория ден и изчезнаха, то реве аз се чудя какво да правя и как да го сложа да го кърмя. Ако някоя се веснеше по погрешка или не ми отговоряше или пускаше някой тъп хаплив майтап и изчезваше. Явно така е навсякъде.
Тоалетната и банята са общи за всички стаи без ВИП-а, в следствие на което в тоалетната постоянно имаше родилка, на която са и направили клизма. Иначе стаите са чисти.  Можеш да контактуваш с близките си единствено през прозореца, стаите са на първия етаж, так че няма проблем. Това че не ги пускат тежи, но аз предпочитам така, защото така риска от зараза е сведена до минимум. Сега не бих родила там по съвсем други причини, свързани с друго отделение от болницата.
Между другото при д-р Калев си следих и бремеността и като цяло съм много доволна- страхотно отношение, караше ни да се чувстваме спокойни и уверени, което е най- важното. Само веднъж се издъни пред нас, когато му казах, че резултатите от БХС са добри, над границата са, но все пак бяха близо до нея и бяхме полудяли от тревога. Той ни изплаши и каза задължително на амниоцентеза като самата процедура била напълно безопасна за бебето и било все едно взимане на кръв от пръстта. Добре че отидохме на ФМ при д-р Марков  и д-р Томова,  и двамата казаха че няма нужда от амниоцентеза и че рискът от аборт след самата процедура въобще не е малък. Д-р Калев искаше да си "върже гащите" за всеки случай, но беше длъжен да ни каже за риска.Както и да е живеем в 21-рви век.
Д-р Калев е страхотен специалист и ако имате уговорка за раждане с него не се притеснявайте- и вие, и бебето сте в добри ръце. Но не очаквайте да скокне веднага през нощта след като сте му се обадили и да ви държи ръката през цялото време.
Виж целия пост
# 123
Да се разпиша и аз в темичката ви,понеже съм избрала точно тази болница за моето раждане  Peace.Ще раждам с избор на лекар който ми води консултациите.Заплащането е регламентирано и се плаща на касата на болницата,за нормално беше около 1000лв. и за секцио около 1200лв.Всеки може да провери там понеже си ги пише цените официално.Аз се готвя за нормално раждане което ми предстои съвсем скоро  Hug-дано всичко мине добре.Лежах и в патологията и условията са доста прилични за държавна болница и персонала се държи нормално  Peace.
Само исках да попитам мамите родили скоро там какво трябва да си нося и нощтница дали ми трябва  newsm78?
Виж целия пост
# 124
 mayjko  нощница не ти трябва.Аз също съм си избрала тази болница и ми казаха че нощница и бебешки дрешки те дават.Само за изписването ти трябват.Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам!
Виж целия пост
# 125
mayjko  нощница не ти трябва.Аз също съм си избрала тази болница и ми казаха че нощница и бебешки дрешки те дават.Само за изписването ти трябват.Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам!
Благодаря ти много   bouquet.И на тебе ти желая всичко да бъде нормално и леко  Hug.
Виж целия пост
# 126
И аз ще раждам там.Да се надяваме тези дни.Казаха ми за
родилното да нося малък пакет памперси,мокри кърпички,
бебешко олио.За мене:Хавлия,тоалетна хартия,чаша,
вилица,лъжица,тоалетни принадлежности.Успех на
всички бъдещи мами! Peace
Виж целия пост
# 127
Леко раждане и на тебе   bouquet.
Сега се сещам че трябва да си носим и дамски превръзки и то много абсорбиращи  Peace.
Виж целия пост
# 128
Момичета , аз съм раждала отдавна, но добавям в списъка за 2ра градска :
термометър - искат собствен акушерките
аналгин и но-шпа (или нещо др. обезболяващо) за след раждането
Виж целия пост
# 129
А да!Казаха ми и два пакета нощни превръзки и ако намеря еднократни
бикини за след раждане.Но вече в няколко аптеки питах и няма.
Виж целия пост
# 130
Да за тези гащи знам че няма в аптеките.Ама иначе става ли об. бикини(по голями да не стягат) ?Само това незнам....
аа да и за термометъра... аз в нас нямам от тези старите а в аптеките са спряни.Дали става електронен..?
Виж целия пост
# 131
На мене ми казаха термометър какъвто имам.Така,че
мисля,че няма да имаш проблем за електронния.
Но за бикините незнам! Rolling EyesАз продължавам да
издирвам еднократните.Много ми е интересно,
ако не може с обикновено бельо на какво
ще ги слагаме тези превръзки! newsm78
Виж целия пост
# 132
Моми4ета,
Не се шашкайте толкова, без бельо се стои само докато минават на визитации. След и преди това си ходите със. т.е ще постоите легнали с превръзка само, по около 20 мин 2 пъти на ден. Това по инфомация от Калев и лична практика.
В аптеките има превръзки за родилки така се казват, но стават и всички обикновени нощни хиперабсорбиращи - просто да са по-дълги.



Виж целия пост
# 133
да на мен също ми беше доста интересно ако не с об. бикини на какво... ама благодаря за информацията harmony_broken  Wink
Виж целия пост
# 134
В аптеката на болница Шейново се продава бельо за еднократна употреба и превръзки за след раждане, които са много абсорбиращи.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия