На финала сме на ПЕТИ клас, тестове решаваме в този час - 2

  • 28 102
  • 154
# 60
В нашето училище не се подсказва, нито се разрешава на децата да преписват. На родителската среща учителката по география каза, че никой не учи и се притеснява какво ще направят на тестовете. Помоли да ги накараме малко да почетат.
Изобщо смятам, че това външно оценяване е опорочено. Не може да се разчита на резултатите от тези тестове.
Точно за това изобщо не се впрягам нито аз, нито щерката.
dioni, според мен имате пълно основание да се оплачете от учителката по математика. Не сте изостанали с един-два урока, а с половината материал.
Виж целия пост
# 61
Мили мами,как са вашите хлапета,моята дъщеря вече трети ден е под страхотно напрежение в училище.да не говорим ,че като се прибере не иска нищо да яде и само гледа да си легне ,нещо което не е нормално за моето хлапе,което не спира на едно място.Непрекъснато и казвам да не се тревожи и че не е толково важно колко ще има на тестовете,но......
Уморена и напрегната е .Вчера след теста по математика ,по англииски правили контролно(писменно изпитване)и тя съвсем се сдухала.Инъче е отличничка и нямам никакви проблеми с нея.Много съм против всичко това!!!!!!!Направо побъркаха децата с тези матури!!!!!
Защо така newsm78.Според мен нещо друго я тревожи.Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури.Йоана даже не ми е споменавала.
Поразпитай я -явно проблема е друг
dioni-най малкото общо кратно се взе още ноември месец.Според мен учителите ви са........нещо не в час
Може ли да се намеся  Blush?Колкото и прости да са задачите, по абсолютно всички предмети си иска мислене, знание и напрежението е голямо.Една от отличничките в класа,вчера дойде пребледняла,защото беше учила цялата седмица до дванайсет часа вечерта.Точно защото тестовете са "прости" си е голямо унижение да се изложиш на тях...Ние по математика бяхме свършили учебника,но по български имаше наистина невземани неща, а също съм 95% сигурна че имаше грешка при спреженията(а и я са от 3 спрежение),следователно дадения въпрос няма верен отговор #Cussing out.И ученици и учители са на мнение,че тестовете са излишно натоварване!!!
Виж целия пост
# 62
Има сайт на министерството ,където срещу името на училището и паралелката, веднага получаваш резултатите на децата, ако, разбира се , са въведени веднага.
Не знам защо толкова се вълнувате, защото това никак не са реални резултати - при условие че децата / и при най-строги квестори/ работят по един и същ тест един до друг. Проверявах работите на петокласници- и се наблюдава следният парадокс - деца, които не могат да си напишат вярно името и реално на текста имат 0 т. , на тестовите задачи от 18 верни отговарят на 15. Това ,повярвайте ми, е невъзможно!!!
Виж целия пост
# 63
Здравейте. Синът ми също е петокласник и се побърка от учене за тези тестове. Напълно съм съгласна, че по БЕЛ имаше грешка за спреженията. по Човек и природа е бил лесен, но по история теста ми се видя доста сложен.
Виж целия пост
# 64
Мили мами,как са вашите хлапета,моята дъщеря вече трети ден е под страхотно напрежение в училище.да не говорим ,че като се прибере не иска нищо да яде и само гледа да си легне ,нещо което не е нормално за моето хлапе,което не спира на едно място.Непрекъснато и казвам да не се тревожи и че не е толково важно колко ще има на тестовете,но......
Уморена и напрегната е .Вчера след теста по математика ,по англииски правили контролно(писменно изпитване)и тя съвсем се сдухала.Инъче е отличничка и нямам никакви проблеми с нея.Много съм против всичко това!!!!!!!Направо побъркаха децата с тези матури!!!!!
Защо така newsm78.Според мен нещо друго я тревожи.Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури.Йоана даже не ми е споменавала.
Поразпитай я -явно проблема е друг
dioni-най малкото общо кратно се взе още ноември месец.Според мен учителите ви са........нещо не в час
Може ли да се намеся  Blush?Колкото и прости да са задачите, по абсолютно всички предмети си иска мислене, знание и напрежението е голямо.Една от отличничките в класа,вчера дойде пребледняла,защото беше учила цялата седмица до дванайсет часа вечерта.Точно защото тестовете са "прости" си е голямо унижение да се изложиш на тях...Ние по математика бяхме свършили учебника,но по български имаше наистина невземани неща, а също съм 95% сигурна че имаше грешка при спреженията(а и я са от 3 спрежение),следователно дадения въпрос няма верен отговор #Cussing out.И ученици и учители са на мнение,че тестовете са излишно натоварване!!!
Хората са различни.На едни деца са им достатъчни 2 часа за да си научат по всичко,докато на други и 10 не са им достатъчни.Имат различни възприятия,наклонности,различна интелигентност.Затова едни стават директори ,а други докери.Не може да слагаме всички деца под един знаменател.Затова и тестовете са подбрани така,че да не е нужно допълнително голямо учене,ако си се подготвял през годината.Стига сме ги жалили тези деца.Работота им е да ходят на училище и да учат.Колкото повече ги жалим-толкова по големи лекета и глазльовци ще станат.Сега гледам и безумието на майки ,които стачкуват срещу матурите.Трудно им било на децата.Кое им е трудно-да излязат от барчетата ли?
А после,като почнат работа.........!!!Сигурно майките им ще ходят да се разправят със шефовете им,че ги товари с много задачки или ги оставя в извън работно време.
Това е моето мнение.Никого не задължавам да се съгласява с него
Виж целия пост
# 65
Ани 69, напълно съм съгласна с теб. Най-протестиращите, според мен, са учителите и техните близки, както и родители, чиито деца не справят много добре. Не всички са такива разбира се, но повечето. Аз за себе си твърдя, че въпреки , че малката ми никак не се справя, е много важно да има тези изпити. Защото имаме да наваксваме много пропуски, натрупани в първите 4 години, по простата причина ,че попадна при престпни учителки, престъпни с небрежието и безхаберието си. Докато при голяма изобщо не беше така. И добре, че ги въведоха тия изпити, та да се постресне малко и да вземе да се напъне. В същото време не се е и разтревожила чак толкова. Нищо няма да им стане от тези изпити, напротив, считам че е по-добре да ги има, а не в 7 ми клас да откриват топлата вода. Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 66
Сина ми се беше супер притеснил преди първия тест. След него се успокои - разбра, че няма страшно и че го питат неща, които са учили, а не материал за 10-ти клас. Сега дори не знае последователността на тестовете. Просто отива на училище, както всеки ден.
И аз съм съгласна, че е полезно - тепърва ги чакат всякакви матури, кандидствания и т.н. - нека трупат опит, а и да знаят, че не е толкова страшно.
Виж целия пост
# 67
И аз мисля, че матурите не са страшни, а като че ли родителите и учителите внасят излишно напрежение. Аз примерно, за теста по математика много юрках дъщеря си да решава задачи. В един момент, като видях, че в една задача имаше да събере две десетични дроби и после да ги умножи с трето число, а тя вместо да извърши елементарните действия започна да ги превръща в смесени дроби разбрах, че напълно е блокирала и я оставих. Не се впрягам специално за матурите, просто държа на математиката и българския. Тя от своя страна не е от ученолюбивите и също не се беше притеснила от тях, но явно аз в известна степен съм я стресирала. Сега, като се поуспокои направи тестовете по география с по 4-5 грешки без изобщо да е преговаряла и без да си е давала много зор през годината. Така че действително всеки би могъл да се представи на добро ниво без излишно претоварване и нерви.
Виж целия пост
# 68
Аз, лично, съм доволна, че има матури. Лъснаха доста липси, които макар и в края на годината могат да бъдат попълнени. Не разбирам какво е това учене, редовно учи уроци, получава добри оценки и накрая на годината няма никой в главата. newsm78
Виж целия пост
# 69
Принципно приветствам идеята за провеждането на подобни препитвания, нека децата свикват...Занапред им предстоят множество такива тестове.И все пак продължавам да мисля, че трябваше да са с по-различен график на провеждане, а не в последователни учебни дни .
Виж целия пост
# 70
Има сайт на министерството ,където срещу името на училището и паралелката, веднага получаваш резултатите на децата, ако, разбира се , са въведени веднага.
Не знам защо толкова се вълнувате, защото това никак не са реални резултати - при условие че децата / и при най-строги квестори/ работят по един и същ тест един до друг. Проверявах работите на петокласници- и се наблюдава следният парадокс - деца, които не могат да си напишат вярно името и реално на текста имат 0 т. , на тестовите задачи от 18 верни отговарят на 15. Това ,повярвайте ми, е невъзможно!!!


Къде се намира този сайт?Д ай ни кординати!  bouquet
 
 
Виж целия пост
# 71
Вече го има качен теста - прегледах го  и ми се струва , че не би трябвало да е затруднил децата, въпреки че ние още не сме стигнали до уроците за Расите  Sad
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … fia_test-2008.pdf
Виж целия пост
# 72
pro 77,
Не зная, дали във въпросния постинг са имали предвид следния сайт:  http://mon5.mon.bg   /най-вероятно да/.Но ние родителите едва ли можем да видим отразените там резултати, тъй като се иска парола, която сигурно се предоставя на училищата от самото министерство.А може и за друг сайт да става дума...На този просто попаднах, търсейки в Google.

Виж целия пост
# 73
Моя син 2 дни беше с Т, но вчера следобяд вече нямаше и днес е на у-ще
Обади ми се току що и докладва, че имал 2 грешки по география  Rolling Eyes а също така и че другата седмица щяло да има род.среща, за да ни информират за резултатите. А досега на тях не са им казвали такива.

Остава утре английския и приключваме

Колкото до матурите - аз съм и за и против.
Особено за графика-нямам думи, да не говорим, че в събота и на състезание по математика имаха ...  а в някъде и класните и контролните си течат през това време

и в тези теми редактиране се позволява май до 24ч.  newsm78, не мога да редактирам първия пост
Виж целия пост
# 74
Eто верните отговори по география:
Верен
отговор
1. б
2. б
3. б
4. а
5. б
6. а
7. в
8. а
9. в
10. б
11. а
12. а
13. а
14. в
15. г
16. в
17. б
18. б
19. г
20. б
21. б
22. г
23. в
24. в
25. в
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия