Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са резултатите от тестовете по математика и БЕЛ?
Какви са мненията за тестовете и начина им на провеждане?
Какви са резултатите от тестовете по история и география?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са резултатите от тестовете по математика и БЕЛ?
Резултатите от тестовете по математика и БЕЛ варират в зависимост от училището и подготовката на учениците. Някои ученици се справиха без грешки, докато други имаха няколко грешки. Въпреки че някои смятат, че тестовете са елементарни, други изразяват загриженост относно начина на провеждане на изпитите и потенциалното въздействие върху учениците.
-
Какви са мненията за тестовете и начина им на провеждане?
Мненията за тестовете и начина им на провеждане варират. Някои учители и родители изразяват загриженост относно въздействието на тестовете върху учениците, като твърдят, че те може да създадат фалшива представа за трудността на бъдещите изпити. Други смятат, че тестовете са ненужно натоварване, докато трети подчертават важността на изпитите за идентифициране и справяне с пропуските в обучението.
-
Какви са резултатите от тестовете по история и география?
Резултатите от тестовете по история и география могат да варират в зависимост от училището и подготовката на учениците. Някои ученици се справиха без никакви грешки, докато други имаха няколко грешки. Въпреки че някои смятат, че тестовете са твърде елементарни, други изразяват загриженост относно начина на провеждане на изпитите и потенциалното въздействие върху учениците.
-
Какви са мненията за външното оценяване на учителите?
-
Какви са мненията относно провеждането на изпити в пети клас?
.Според мен нещо друго я тревожи.Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури.Йоана даже не ми е споменавала.
?Колкото и прости да са задачите, по абсолютно всички предмети си иска мислене, знание и напрежението е голямо.Една от отличничките в класа,вчера дойде пребледняла,защото беше учила цялата седмица до дванайсет часа вечерта.Точно защото тестовете са "прости" си е голямо унижение да се изложиш на тях...Ние по математика бяхме свършили учебника,но по български имаше наистина невземани неща, а също съм 95% сигурна че имаше грешка при спреженията(а и я са от 3 спрежение),следователно дадения въпрос няма верен отговор
.И ученици и учители са на мнение,че тестовете са излишно натоварване!!!

