колко чЕсто пътувате със самолет с децата

  • 3 349
  • 22
# 15
Ние пътуваме 2-3 пъти годишно Peace
Виж целия пост
# 16
Остави скенерите, ще дам друг пример: рентгенография на зъб се равнява на 1.5-7 дни фоново радиационно лъчение, а на лумбални прешлени - на 7 месеца. За това питам каква доза е м/уконтиненталния полет, интересно ми е, явно примерът ми не е бил достатъчно точен.

Разбрах те, но нямам представа, ако намеря информация ще я напиша. Доколкото знам рентгенография на гръден кош е една от най-натоварващите, но скоро имахме доста сериозен случай на пневмония в нашето семейство и се наложи да се направят 3 рентгенови снимки в рамките на месец и половина.
Виж целия пост
# 17
Аз съм чувала за тази радиация. Тя няма нищо общо с уредите и техниката по летищата. Става въпрос за естественото облъчване, което идва от слънчевите и космическите лъчи. Зависи от височината, на която се лети, географската ширина и времето на полета. Именно за това, презокеанските полети се водят "по-облъчващи", защото са на големи височини и продължителни. Също така, колкото по на север или юг се лети от Екватора, толкова по-голямо е облъчването.
Като цяло май не беше нещо супер опасно. По-скоро има някакъв риск за екипажите на самолетите, които пътуват постоянно.
Виж целия пост
# 18
опитвам да гледам детето въzможно с по малко включвания на ел. уреди, което пък не променя факта, че в радиус на 20 км има атомна електроцентрала ... което пък не променя факта, чЕ на мин. раzстояние има натоваено Б шосе и аутобан...
иzобщо имам напоследък чувството, чЕ непрестанно ни облъчват.
 Дано с полетите не му дойде в повече , но пък не може да не лети и да не си види роднините. Какво да правим ,като ни се наложи да се пръснем къде ли не.
Виж целия пост
# 19
мисля, че затова си има изисквания да летят самолетите над еди колко си километра височина ( > 6000 м, не съм сигурна дали е точно толкова числото)  относно радиационния фон в атмосферата. Компаниите предполагам спазват всички изсквания , които трябва , така че няма проблем да се лети със самолет.


В България продават един сок в кутии от плод арония на фирмата Витанея - сайта е http://lbas.hit.bg/aronia-vitanea.htm

Натурален сок "АРОНИЯ - ВИТАНЕА", получен от плодовете на Aronia melanocarpa, чиято родина е Северна Америка.
 Високото съдържание на стабилни антоциани в сока определя неговия антиокислителен ефект в организма, както и други терапевтични ефекти : при атеросклероза, високо кръвно налягане, лъчеви увреждания и интоксикации с тежки метали. Сокът от Арония подобрява тонуса и повишава защитните сили на организма.
Предлага се в два варианта - стандартен (със захар) и за диабетици (без захар).
 

ПЕКТАРОН - Комбинираното използване на сок от арония и пектин спомага за освобождаване на организма от радиоактивни вещества и йони на тежки метали.  Прилага се за детоксикация на организма от радиоактивни вещества и тежки метали, при лъчева болест, при лъче- и химиотерапия, при исхемична болест на сърцето, атеросклероза, при диабет, за активиране на имунната система.
Виж целия пост
# 20
ние пътуваме 1-2 пъти годишно Peaceмалката беше на 2 месеца като пътувахме за първи път и не сме имали никакви проблеми ,след 10 дни пак излитаме..... Laughing
Виж целия пост
# 21
1, най-много 2 пъти в годината
Виж целия пост
# 22
Често.4-5  пъти годишно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия