За изхождането (ЕБХ) - част 6

  • 23 909
  • 367
# 285
аз нещо се провалям, Яна изобщо не иска да пишка или да ака, като я държа, огъва се назад като дъга и след известно време го прави в гащите. newsm78 Дори урина за изследване на успях да взема...
Има ли и тук стачка като при кърмачетата?
Виж целия пост
# 286
Пробвай да я слагаш на гърне след сън или след хранене.
Виж целия пост
# 287
ами и при мен се получи така, не знам омръзна и да я издържам ли, какво ли, но щом и купих дъска за тоалетната, започна пак да си пишка и ака на тоалетната чиния. Peace
Виж целия пост
# 288
Gali80, никога не е рано да започнеш. Както ти е казала yanast, започни с пробване - да видиш как ще се чувствате ти и бебчо. Пробвай в началото веднага след сън - не е задължително да издържаш бебока, можеш просто да го оставиш върху пласт пеленки и да издадеш подканящи звуци. И така. Споделяй.
veshti4ka, Катерина също не уважаваше особено гърнето, а и все още не го уважава. В началото я издържах над гърнето и полекичка я поставях върху него. Определено не и харесваше особено, пък и на мен не ми беше много удобно. Да я издържам над тоалтната ми е най-добре, защото после не мия гърнета  Mr. Green Наскоро започнах да я слагам на гърне докато аз съм в тоалетната и и говоря какво правим двете. В повечето случаи се изпишква. Но определено гърнето все още не ни е любимият предмет.  Whistling
veleva, аз мисля че има такива стачки. До преди няколко дена и при нас беше същото нещо - едни дъги се извиваха, едни писъци, съответно много напишкани гащи. Няколко пъти сме имали такива периоди. Точно си е като кърмаческата стачна според мен. Сигурно е свързано с някаква промяна - я в обстановката, я в поведението и, я нещо ново е усвоила. Много причини. Просто не си го слагай на сърце - ще отмине.  Hug
yanast, честито мила. Знам, че много ги чакаше тези две чертички. И аз знам, че няма грешен положителен тест. А това прокървяване може и да е било овулацията ти!? Знам за такива случаи. Пожелавам ти много красива и лека бременност  Hug
Виж целия пост
# 289
Момичета, много ви благодаря за пожеланията! Ще пиша като идем на доктор.

Велева, има стачки, да. Направи ми впечатление че казваш: "аз нещо се провалям"
Според мен самия факт, че мислиш за "провал" пречи на успеха. Няма как да се провалиш, защото няма срокове и критерии за успех Grinning
Приеми, че детето ти минава през някакъв период, че има нужда нещо да промениш в общуването ви или просто да я оставих милата адашка да си се напишква на воля Grinning Ако ЕБХ ти създава негативни емоции и те кара да се чувстваш като "провалила се" просто зарежи ЕБХ! Или по-добрия вариант-опитай да я изпишкваш по друг начин, може би малката сега има по-интересни неща за правене и не иска да губи време за пишкане? Ако е така може би трябва да и връчваш интересен предмет да разглежда докато пишка/ака. Пак да си кажа, че няколко пъти е имало периоди, когато успявах да хващам само пишкенето и акането след сън, нищо друго! Но всяко чудо за три дни, да знаеш, че ще отмине и този период Hug
Виж целия пост
# 290
Ох, тази Яна понякога с няколко думи успява да каже това, което и моя, умиращия за сън, акъл иска, но не намира думи Laughing
Съгласна съм с теб за написаното на Велева  Peace
Виж целия пост
# 291
Калина мног си хареса гърнето.Даже в началото като се опитвах да я издържам нощем се дърпаше (огъваше) и после пишкаше в гащите.Веднъж като реших да я сложа полузаспала над гърнето веднага се изпишка- май си беше вид самочувствие.Ама нали знаете-всяко бебе е различно.
Като дойде майка ми в началото и се получи да я изпишква,но тя се поизмори да я следи и реши,че Калина пишка под команда.Да,ма ние всички знаем,че това не е така.Получи се сблъсък между двете и Калина отказа да пишка в гърнето.Е,майка ми успя да я попречупи,ама аз си знаех,че след като си тръгне тя ще има яко напояване на паркета.Та бях подготвена психически и почти не и предлагах гърне един ден.После почнах да я питам,да и показвам гърнето.Като цяло бях внимателна.Мина и за 2-та дни и сега проблем е само да си донагодим ритъма.Пък и интуицията пак ми проработи-почти винаги я усещам кога и се пишка,но не винаги и предлагам,защото понякога е доста съсредоточена и гледам да не прекъсвам заниманията и.Ама,Вещичке,при вас няма опасност от чак такава психоза.Предполагам знаеш,но е хубаво да не държиш детето там прекалено дълго.Аз примерно стоя до Калина когато е на гърнето,защото тя си мисли,че ако стана ще избягам и ще я оставя там дълго време (както правеше майка ми).

Между другото-забелязах,че напоследък (не само слиза от кревата),но и дори излиза от стая и пишка в коридора или на балкона. Grinning

И още нещо-вчера в градинката видях как събуват памперсите на 2 дечица (може би към 2 годишни)-момиченце и момченце.Те уж се правеха,че ще правят нещо на тревичката,ама по едно време им стана много интересно и под (натръшкалите се от смях) родителски поглед започнаха смутено да си гледат органите.Момиченцето дори се осмели и пипна на момченцето странното приспособление за пишкане.Беше много сладко,а аз като див олигофрен не се стърпях и снимах. Grinning
Също така видях как се сменя памперс на (пак толкова) голямо дете,което лежеше толкова кротко докато майка му извърши процедурата.Беше ми много любопитно и се замислих дали Калина някога би стояла толкова кротко.
Виж целия пост
# 292
Яна, да ти кажа само като ти погледна аватара и си спомням колко много ми помогна, когато имах проблем в началото с кърменето.  Hug Поздравявам те за положителния тест. Party  Дано бременността ти мине без проблем.  Praynig
А сега да ви кажа, че сме болнички и ходенето на гърне невърви. Неиска да я слагам. Ако изчакам да оздравее и си носим памперсите после май отначало ще трябва да започваме.  newsm78 Какво да правя?
Виж целия пост
# 293
Яна, да ти кажа само като ти погледна аватара и си спомням колко много ми помогна, когато имах проблем в началото с кърменето.  Hug Поздравявам те за положителния тест. Party  Дано бременността ти мине без проблем.  Praynig
А сега да ви кажа, че сме болнички и ходенето на гърне невърви. Неиска да я слагам. Ако изчакам да оздравее и си носим памперсите после май отначало ще трябва да започваме.  newsm78 Какво да правя?
Виж целия пост
# 294
zwetellina, не се притеснявай, децата много добре си спомнят, това че ще изкарате няколко дни с памперс няма да ви върне в началото. Според мен дори като е болно дететнцето не пречи да му предлагаш от време на време да пишка (когато се чувства достатъчно добре и не му е неприятно) въпреки че си е с памперс. Ще видиш като оздравее детето само ще ти покаже че нищо не е забравило Hug
Бързо оздравяване!
П.П. Благодаря ти за милите думи!  bouquet
Виж целия пост
# 295
zwetellina, няма да забрави и да се налага да започнеш отначало. Simple Smile Моята дъщеря беше преди месец и половина 3 дена с температура 38,5 и два дни с разстройство и изобщо не я тормозех затова. Щом и спадна температурата и живна и почнах пак да я слагам на тоалетната. Все едно не бахме прекъсвали изобщо.  Peace
Виж целия пост
# 296
Само да споделя, че днес най - после се престраших да махна памперса и от няколко часа малката се ветрее по гащички  Simple Smile Направи една локвичка на земята и ще видим как ще продължи деня.
Виж целия пост
# 297
Yanast,
между другото само - ти ще продължаваш ли да кърмиш, докато си бременна и ще се пробваш ли, ако не се отбие малкият, на "кърмене в тандем" ?
Извинявам се на всички за off-topic-a!   bouquet
Виж целия пост
# 298
Ленито, засега продължавам да кърмя, не съм мислила дали и кога ще отбивам. Ако малкия покаже че е готов-може малко да му помогна да се отбие, ако пък не се получи лесно отбиване-може и да пробвам тандемско кърмене... Времето ще покаже Grinning
Виж целия пост
# 299
Янааа, много се радвам! Ама,че  съм тъпа- мислех си, че пояснаваш нещо Embarassed, пък то...Дано след прегледа да туриш от ония лентички и да ти е лека... Hug
Благодаря на всички за съветите. Мимсат, аз не я държа над гърне, а над тоалетната, гърне още нямаме, ама ще взема да купя...
Яна, верно, че внещо взимам децата като кариерата, а те са ...деца. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия