Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 3

  • 61 456
  • 281
# 210
Бих замолил "консултантите" да ограничат функциите си до консултиране, а продажбите да преместят на пригодените за това места.
Твърде ми е неприятно ежемесечно да напомням едно и също.
Благодаря!
Виж целия пост
# 211
Благодаря за отговорите, много ми помогнахте и се извинявам, че аз се забавих с писането, но четях и размишлявах.

biborana,
1во, те призовавам да повикаш специалист на оглед. Той ще ти каже, кое как ще стане, за да се монтират 2-те тела.
2ро, икономични и безшумни са инверторите. Но са двойно по-скъпи от обикновените климатици.
Хайде пак да помислиш и да прецениш за какъв климатик си. Grinning


Шани,

т.1 - естествено ще я направя.
т.2 Твърдо реших инверторен и то 12 BTU

Мисля, че най- важното е да решиш колко пари  искаш да похарчиш за климатик  итогава ще ти кажем какво най- добро за тази цена можеш да получиш. Иначе разговора е безмислен- има климатици от 420 до 4200 лв.  Joy

Относно точната сума, водим преговори с мъжа ми, защото аз искам по-скъп, но той е по-добър търговец. Засега постигнах до 900-1000 лв без монтажа. Ще помрънкам още 2-3 дена. Ако не успея, ще отстъпя. Днес тръгваме по магазините.

Още веднъж Ви благодаря за помощта.   bouquet
Виж целия пост
# 212
www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029797, отзиви за този климатик.
Виж целия пост
# 213
Лично аз съм чувала само лоши неща за климатиците на Samsung
Виж целия пост
# 214
Здравейте!  Hug
Бихте ли ми препоръчали модел климатик за следното помещение - хол 4 на 6м, височина 2,90. Тухла, няма изолация, с два срещуположни прозореца - единия е с югоизточно изложение, другият - със северозападно.
Климатикът ще се използва предимно за отопление през зимата.
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 215
Здравейте!  Hug
Бихте ли ми препоръчали модел климатик за следното помещение - хол 4 на 6м, височина 2,90. Тухла, няма изолация, с два срещуположни прозореца - единия е с югоизточно изложение, другият - със северозападно.
Климатикът ще се използва предимно за отопление през зимата.
Благодаря предварително   bouquet

12-ка инвертор. Поне.
Заложи на машина с поне 4.2кВт отоплителна мощност.

dilqnkaa - цената ли те привлече в тази оферта?
Виж целия пост
# 216
Нещо с подобни параметри ли трябва да е?  newsm78 Че не съм много наясно...  Embarassed
http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09023417
Виж целия пост
# 217
Здравейте, бихте ли помогнали и на мен - помещението е 33 кв.м. с прилежаща кухня 8.50 кв.м., височина - 2.5 м, PVC дограма, изолация, изложение юг, 11,25 кв.м. прозорци, ново строителство тухла. И един въпрос: възможно ли е да не се усеща, че климатикът духа?

Аз бих препоръчала 18-ка, зависи обаче дали ще го ползваш само за охлаждане или и за отопление, има чудесни модели инверторни и неиверторни климатици- като за мен Mitsubishi Heavy е добър избор с отлично съотношение качество цена, но от по- ефтините висок клас стават и Panosonic и Hitachi. Кажи какво точно ти трябва  иколко пар иси предвидила и ще бъда по-конкретна.
Виж целия пост
# 218
обре заварили, първи постинг във форума на Бг мама Simple Smile
Имам нужда от мнение - след месец идва бебо (първо отроче!) и сме се юрнали за климатик.
Помещение - 17 квадрата, 2.7 високо (около 45 кубика), изцяло вътрешно и южно, прилично изолирано. И за отопление и за охлаждане (във Велико Търново напоследък са големи жеги).
Модели, за които се колебая -

Toshiba Daiseikai RAS-10SAVR-E/SKVR-E 1790 lv.
Fujitsu ASY A09LG (all DC,COP/ERR 4.27/3.97) 1560 lv.
Toshiba NIKITA RAS-10SAV-E/SKV-E, COP/ERR 3.72/3.2 1499 lv.
Hitachi RAC 14 EH1 COP/ERR 3.5/3.21 1460 lv. ("Японска" сглобка от Техномаркет-а) - това е почти никаква алтернатива, ама все пак.
А, и как ви се струват цените - май са нормални за БГ (в Русия са по 4-500 лева по евтини...)

Всички цени са с монтаж. Наредени са по ред на предпочитание. Два въпроса:
Струват ли си разните плазмени филтри, зеолитни филтри с активни съставки и ионизатори на Дайсейкаи-я допълнителните  220-290 лева в сравнение на следващите 2 модела? Като се има предвид и бебока?
И ако трябва да избера между Фуйитсо-то и втората Тошиба, кое? Коефициентите на Фуйитсото са по добри, разлика в цените - никаква. Тошиба май като марка за климатици е по-добра.
Мерси предварително.
Виж целия пост
# 219
ЗДравейте и от мен  Hug,имам нужда от компетентното ВИ МНЕНИЕ!Търсим спешно климатик за майка ми -стаята/ок.15кв/ е с южно изложение,една външна стена,стара дървена дограма,тухлена сграда без изолация  Confused.Има до нея спалня  /почти същата квадратура/.Идеята ни е да се сложи климатика в детската и през отворената врата да се охлажда и спалнята  Rolling Eyes,че просто е нетърпимо .Въпроса ми е какъв климатик е добре да вземем 9 или 12,през топлите зимни дни имаме намерение да се отоплява само детската стая с него  ooooh!.Моля за предложения,че утре тръгвам по магазините -ценови диапазон -максимум до хиляда лв. с монтажа  Sick/чух добри отзиви за Мидеите,Вие какво мислите ?!
Виж целия пост
# 220
Здравейте, бихте ли помогнали и на мен - помещението е 33 кв.м. с прилежаща кухня 8.50 кв.м., височина - 2.5 м, PVC дограма, изолация, изложение юг, 11,25 кв.м. прозорци, ново строителство тухла. И един въпрос: възможно ли е да не се усеща, че климатикът духа?

Аз бих препоръчала 18-ка, зависи обаче дали ще го ползваш само за охлаждане или и за отопление, има чудесни модели инверторни и неиверторни климатици- като за мен Mitsubishi Heavy е добър избор с отлично съотношение качество цена, но от по- ефтините висок клас стават и Panosonic и Hitachi. Кажи какво точно ти трябва  иколко пар иси предвидила и ще бъда по-конкретна.
Необходим ми е предимно за охлаждане до към 22 градуса мах. За парите няма значение - искам да е икономичен и по възможност да не се усеща много, че духа. За отопление също да може да се ползва - пак до към 20 - 22 градуса. Апартаментът е във Варна, ако това има някакво значение. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 221
Доволна съм от нашия избор за климатици - Fujitsu General.До сега бяха работили само за отопление.От скоро ги пускам /не често/ в охлаждащ режим, но се появи миризма, която не мога точно да  определя леко напомня  оцет SickФилтрите са почистени.Вътрешните тела са четири броя,при три от тях го има този проблем.На какво може да се дължи това? Какво мога да направя аз?
Виж целия пост
# 222
Здравейте, бихте ли помогнали и на мен - помещението е 33 кв.м. с прилежаща кухня 8.50 кв.м., височина - 2.5 м, PVC дограма, изолация, изложение юг, 11,25 кв.м. прозорци, ново строителство тухла. И един въпрос: възможно ли е да не се усеща, че климатикът духа?

Аз бих препоръчала 18-ка, зависи обаче дали ще го ползваш само за охлаждане или и за отопление, има чудесни модели инверторни и неиверторни климатици- като за мен Mitsubishi Heavy е добър избор с отлично съотношение качество цена, но от по- ефтините висок клас стават и Panosonic и Hitachi. Кажи какво точно ти трябва  иколко пар иси предвидила и ще бъда по-конкретна.
Необходим ми е предимно за охлаждане до към 22 градуса мах. За парите няма значение - искам да е икономичен и по възможност да не се усеща много, че духа. За отопление също да може да се ползва - пак до към 20 - 22 градуса. Апартаментът е във Варна, ако това има някакво значение. Благодаря предварително!


Щом ще го използвате и за отопление, необходим ти е поне 18 Btu, задължитено инверторен ,за да е икономичен и за да не духа непрекъснато- неинветрорните климатици работят през цялото преме на пълен режим, докато инверторните при достигане на желаната Т преминават в едни вид работещ стенд-бай- духа, ама не с пълна сила.
За марката- аз винаги препоръчвам Mitsubishi  като добро съотношение качество- цена. Инвертора е 1678 лв. , хиперинвертора е 2266 лв. с ДДС без монтаж- монтажа зависи от фирмата, около 200 лв. е цената за стандартен монтаж до 3 м. тръбен път.За сравнение 18- ка на Panasonic е 2099 лв. , на Toshiba е 1850 лв. В скоби казвам,че все пак за това помещение бих сложила 22 Btu, за да съм сигурна че ще работи отлично, но и 18 ще ти свърши работа.
Виж целия пост
# 223
обре заварили, първи постинг във форума на Бг мама Simple Smile
Имам нужда от мнение - след месец идва бебо (първо отроче!) и сме се юрнали за климатик.
Помещение - 17 квадрата, 2.7 високо (около 45 кубика), изцяло вътрешно и южно, прилично изолирано. И за отопление и за охлаждане (във Велико Търново напоследък са големи жеги).
Модели, за които се колебая -

Toshiba Daiseikai RAS-10SAVR-E/SKVR-E 1790 lv.
Fujitsu ASY A09LG (all DC,COP/ERR 4.27/3.97) 1560 lv.
Toshiba NIKITA RAS-10SAV-E/SKV-E, COP/ERR 3.72/3.2 1499 lv.
Hitachi RAC 14 EH1 COP/ERR 3.5/3.21 1460 lv. ("Японска" сглобка от Техномаркет-а) - това е почти никаква алтернатива, ама все пак.
А, и как ви се струват цените - май са нормални за БГ (в Русия са по 4-500 лева по евтини...)

Всички цени са с монтаж. Наредени са по ред на предпочитание. Два въпроса:
Струват ли си разните плазмени филтри, зеолитни филтри с активни съставки и ионизатори на Дайсейкаи-я допълнителните  220-290 лева в сравнение на следващите 2 модела? Като се има предвид и бебока?
И ако трябва да избера между Фуйитсо-то и втората Тошиба, кое? Коефициентите на Фуйитсото са по добри, разлика в цените - никаква. Тошиба май като марка за климатици е по-добра.
Мерси предварително.



По ред на въпросите- първо бих препоръчала Fujitsu ASY A09LG (all DC,COP/ERR 4.27/3.97) 1560 lv., въпреки малко по- ниската им цена.
Второ- филтрите и йонизаторите сигурно си струват, но дори и без тези неща климатиците работят отлично и за мен е излишно да даваш допълнителни пари за нещо, от което има спорен смисъл. Моите деца са растнали без филтри и йонизатори, а и без климатици, пък ги добутах до някъде...  Mr. Green
Виж целия пост
# 224
ЗДравейте и от мен  Hug,имам нужда от компетентното ВИ МНЕНИЕ!Търсим спешно климатик за майка ми -стаята/ок.15кв/ е с южно изложение,една външна стена,стара дървена дограма,тухлена сграда без изолация  Confused.Има до нея спалня  /почти същата квадратура/.Идеята ни е да се сложи климатика в детската и през отворената врата да се охлажда и спалнята  Rolling Eyes,че просто е нетърпимо .Въпроса ми е какъв климатик е добре да вземем 9 или 12,през топлите зимни дни имаме намерение да се отоплява само детската стая с него  ooooh!.Моля за предложения,че утре тръгвам по магазините -ценови диапазон -максимум до хиляда лв. с монтажа  Sick/чух добри отзиви за Мидеите,Вие какво мислите ?!

Колкото и да ми е неприятно, ще ти кажа,че това е една от най- големите заблуди, които клиентите осъществяват на практика- да сложат в една отделна стая климатик, който на отворена врата да обслужва  и другата стая.
Първо, избора на мощността на климатика зависи от кубатурата, която ще се охлажда/отоплява- т.е. ако сложиш климатик в едната стая с мощност като за двете- в едната ще е зима, а в другата едвам ще се усеща.
Второ- климатика обикновено се монитира до мястото, от което влиза жегата/студа- обикновено това е прозореца- който обикновено е най- отдалечен от вратата на стаята- т.е. въздуха е абсурдно да циркулира.
Имаш два варианта- или слагаш мултисплит система- едно външно и две вътрешни тела- но не го прапоръчвам, или си купи два по- ефтини климатика за всяка от стаите и така ще решиш проблема на 100 %- компромиса си струва. Мидея беше добра марка, но напоследък не ги препоръчваме и колегите техници са ми забранили да ги продавам, защото имат проблеми с гаранцията после.

Но пък за сметка на това NEO и SANG въпреки че са ефтини, се държат добре на пазара и не дадоха много пробелим миналите зими.
GREE е производство на NEO уж с по- добро качество и малко по- високи цени, но още нямам наблюдения.

В ценово изражение- 9 ки ще свършат работа, най- ефтината 9-ка на NEO е 439 лв. и монтаж около 200- значи за около 1300 лв. ще купиш и двата.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия