Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 3

  • 61 456
  • 281
# 240
Препоръчаха ни Mitsubishi Electric  MSZ-GC25 VA   и  MSZ-GB50 VA какво ще кажете за тях. Искам да са по икономични че с тези цени на тока , а ние 6те се топлим на тях. Голямата стая е 30 кв източна ново строителство ПВЦ и изолация.има и два прозореца на източната стена и тераса. Голяма ли е разликата между Mitsubishi хеви и електрик

Електрик по принцип са по-скъпи.
Аз обаче не разбрах колко стаи ще охлаждаш/топлиш и колко са големи- защото тези два модела отговарят на 9-ка  ина 24- ка, т.е. нито едно от двете не ти върши работа.
За стаята 30 кв. ти трябва 12-ка - компромис- или 18-ка на Митцубиши , 14- ка на Тошиба или 15- ка на Панасоник.
Цените им са в този ред.

Трите марки дават сходни показатели за EER и COP, но и това е малко относително.
Виж целия пост
# 241
Здравейте, може ли да ме посъветвате какви климатици да избера . Едната стая е 30 кв.м под формата Г хол и дневна източно изложение изолация външна 8мм, PVC дограма ново строителство. Височина на стаята 2,70 с два прозореца и тераса  на източната страна. И две спални едната е 13,80, а другата 14,80 също източно изложение с прозорец и тераса на изток. Моля Ви за помощ да струват някаде  около 5хил. лв като само на тях ще се топлим през зимата .Благодаря предварително

Mitsubishi Electric  MSZ-GC25 VA   и  MSZ-GB50 VA  а дали са икономични и има ли по добро от тях засега сме се спряли на тях какво ще кажете
Виж целия пост
# 242
МЕ седят по-долу от MHI.
Пък не знам кой и как ви говори обратното.
Виж целия пост
# 243
МЕ седят по-долу от MHI.
Пък не знам кой и как ви говори обратното.

Напълно съм съгласна, може да го включите в FAQ за следващата тема.

Както и това-приблизителни квадратури  и кубатури

квадратура                     климатик / BTu /                           кубатура

до 18                                          7                                                45
     22                                                                                        55
     30                                         12                                               75
     45                                         18                                             115
     60                                         24                                             150



За марките в съотношение качество-цена-
Висок клас - Японски- DAIKIN, FUJITSU =TOSHIBA, CARRIER, MITSUBISHI HEAVY IND., MITSUBISHI ELECTRIC, HITACHI,PANASONIC, McQuay- CARRIER правят "joint venture" с TOSHIBA през 1999 г.  изатова ги слагам към японските
Среден клас- Корейски- Samsung и LG
Нисък клас- GHIGO, GREE, MIDEA, BEKO, SANG, NEO, ELITE

Ето и малко информация за неориентираните.

Мисля че с това ще си спестим повтарянето на вече задавани въпроси и отговори и ще конкретизираме търсената информация. Peace

Виж целия пост
# 244
 Tired FaceАз чакам някой да помогне за климатици Kyoto. Шани Praynig или друг, моля ви   helpuu
Виж целия пост
# 245
Tired FaceАз чакам някой да помогне за климатици Kyoto. Шани Praynig или друг, моля ви   helpuu

нямам наблюдение в/у тази марка. Съжалявам.
Виж целия пост
# 246
Tired FaceАз чакам някой да помогне за климатици Kyoto. Шани Praynig или друг, моля ви   helpuu

нямам наблюдение в/у тази марка. Съжалявам.

Благодаря ти все пак.
Виж целия пост
# 247
Tired FaceАз чакам някой да помогне за климатици Kyoto. Шани Praynig или друг, моля ви   helpuu
Kyoto и Osaka не бяха ли острови в Япония! Простете ако бъркам географията!

Моля Пипи Лота да махне линка към моя сайт дето е сложила че малко ми оронва имиджа!!!
Виж целия пост
# 248
Защо да го маха? Сайта съдържа много полезна информация? newsm78 По принцип и аз мога да го махна, но мисля, че може да е много полезен, дори щях да предложа на Страчиатела да го сложи на първата страница.  newsm78
Виж целия пост
# 249
Tired FaceАз чакам някой да помогне за климатици Kyoto. Шани Praynig или друг, моля ви   helpuu

За жалост аз също  Hug
Виж целия пост
# 250
Tired FaceАз чакам някой да помогне за климатици Kyoto. Шани Praynig или друг, моля ви   helpuu
Kyoto и Osaka не бяха ли острови в Япония! Простете ако бъркам географията!

Моля Пипи Лота да махне линка към моя сайт дето е сложила че малко ми оронва имиджа!!!



Ако наистина държиш, ще го махна, въпреки че щях да пусна още едни линк за EER/COP от същия сайт, мисля че там има много полезна информация.

Но ако кажеш- махам го. Peace
Виж целия пост
# 251
Защо да го маха? Сайта съдържа много полезна информация? newsm78 По принцип и аз мога да го махна, но мисля, че може да е много полезен, дори щях да предложа на Страчиатела да го сложи на първата страница.  newsm78

С ваше разрешение тогава - ето още инфо за коефициентите EER  и COP

Също 10-те заблуди  - Най-срещаните заблуди за климатиците-  страницата съдържа полезни линкове, от сега казвам, че не работя във фирмата, чиято е страницата.Ако някой иска да си поиграе, да свали инфото и да го оформи без рекламната част- аз не го умея това.

 
Виж целия пост
# 252
Eто ви още един много полезен сайт:
http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_Products.php? … ;ssrub=&lg=en
Tова е независима европейска лаборатория. Всички читави марки климатици присъстват тук.
Виж целия пост
# 253
Ето  и линк с инфо за Програмата за енергийна ефективност, с нея може да ви се възстановят до 20 % от стойността на климатика и монтажа
Виж целия пост
# 254
Ето  и линк с инфо за Програмата за енергийна ефективност, с нея може да ви се възстановят до 20 % от стойността на климатика и монтажа

но побързайте. Програмата е валидна само до 31.08.2008г.
За разглеждането на дадена кандидатура банките размотават понякога и повече от 1м.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия