Първокласници във ваканция/17/

  • 36 934
  • 261
# 120
Моят син освен да играе не проявява никакво желание за някакви други занимания, като четене, решаване на задачи, диктовки и т.н. Започна да чете "Патиланци", но е съвсем в началото и ако не напомня през деня да се прочета поне няколко странички, няма и да се сети. newsm78

Не искам да го насилвам, оставих го за сега да си поиграе на воля, по-късно ще настоявам да се занимава по-задълбочено Laughing
Виж целия пост
# 121
...
Не искам да го насилвам, оставих го за сега да си поиграе на воля, по-късно ще настоявам да се занимава по-задълбочено Laughing

 Peace И аз така.
Виж целия пост
# 122
И аз не напъвм... или поне така си мисля, де  Mr. Green Сега ходи на градски лагер, а две седмици до обяд има занимания и по английски. Само, че не са точно под формата на сухо учене, а по-скоро като игра. Учат приказката за Червената шапчица и разни песнички. После разиграват всичко като сценка - всеки си има роля Simple Smile На хартия рисуваха и после изрязваха въпросната Шапчица, Вълчо и някакви "добитъци", които ми приличаха на птеродактили, пък Марти ми се разсърди, щото били птичи  ooooh!  Mr. Green
Е, вечер понякога го хващам да почете по някоя друга страница, да напише нещо под моя диктовка или да посмята, но се старая да го правим по взаимно желание /доколкото у него има такова.../.
Миналата седмица беше с нашите на вилата и ми се обажда, да ми каже, че: "Четенето му било любимо! Прочел цялата книга за Мечо пух! Страхотно, невероятно... чудесно! Героите били много интересни!"
Викам си: Еее, браво, и у моето дете се събуди четеца! Цяла книга за един уикенд! Супер!
Прибират се те от вилата и Марти гордо ми показва въпросната книга - малък формат, не повече от 10-12 страници изписани до половина с огромен шрифт, а под тях картинки  hahaha Разбира се не му развалих ентусиазма, похвалих го, нищо че моята гордост се изпари!  Joy
Виж целия пост
# 123
Здравейте майки във ваканция!
До тук имаме 3 презполовени книги и никоя не е довършена. Сигурно Емилиан Станев се чете по-трудно. Патиланци изоставихме, че и поомръзна и сега е на приказки на братя Грим, ама те пък били много дълги. Диктовки са истинско мъчение, поне за мене, детето блуждае, ръфа химикала, идват и на ум 100 спешни въпроса, които трябва да обсъдим сега....
Таблицата затвърждаваме с познатите числа, нали трябва  на сън да я бутнеш да отговори - без да пресмята. Останалите по-нататък.
Какви сборници използват вашите вече 2-рокласници? Тези, които имаме били бебешки.
И последно на какво играят децата ви?

"Четенето му било любимо! Прочел цялата книга за Мечо пух! Страхотно, невероятно... чудесно! Героите били много интересни!"
Викам си: Еее, браво, и у моето дете се събуди четеца! Цяла книга за един уикенд! Супер!
Прибират се те от вилата и Марти гордо ми показва въпросната книга - малък формат, не повече от 10-12 страници изписани до половина с огромен шрифт, а под тях картинки  hahaha Разбира се не му развалих ентусиазма, похвалих го, нищо че моята гордост се изпари!  Joy
Така повече книги ще попълни в читателския дневник.
Виж целия пост
# 124
Цял ден и цяла вечер е в махалата с децата. Не знам на какви игри точно играят, но например: правят си военни бази, играят с картите Ю ги йо, карат колелета, футбол и др.


Да уточня, че в махалата има поне 20-тина момчета и 5-6 момичета, та затова игрите са главно "мъжки" Laughing
Виж целия пост
# 125
Здравейте, цяла учебна година не се включих, но сега се присъединявам. И аз имам първолак във ваканция. За втори клас трябва да му сменя училището и много ви моля за помощ. Най- близкото ни хубаво училище е 73-то. Търся насоки как да подходя за да ни приемат там.   bouquet
Виж целия пост
# 126
superslavy, добре дошла! 73-то има славата на много добро училище. Имам близки, чието детенце учи там и определено са доволни! Това, което знам е, че там от първи клас се учи немски език задължително. А как да подходиш... виж по този въпрос нямам нито идея, нито някаква представа. Предполагам се започва със среща с директор и тъй нататък по етапен ред.
Виж целия пост
# 127
Моята щерка е на Пипи.Като гледам с какво темпо чете,дано да и стигне ваканцията. Laughing
Виж целия пост
# 128
Иван е на Карлсон и много му се радва, не мога да го откъсна. За гъбра му е Пипи вече и съм му свалила филмчета по нея.
Виж целия пост
# 129
Здравейте! Ние вече сме в отпуска и утре пътуваме.
Креми е прочела Карлсон и е почнала Пипи, остават и басните на Лафонтен(другите от списъка ги е чела). Въобще не я натискам(оставила съм баба й затова Mr. Green), но със сигурност не се занимават със задачи, писане и подобни. За сега само книгите да прочете, после сме на море и евентуално преди училище ще се занимаваме с таблицата.
 
Виж целия пост
# 130
Хип-хип ура,и ние сме ваканция! newsm44
Все още нямат оценки.От трети клас вече ще имат,но са до 10.
Тук по повод завършването организираха в училището спортни състезания между класовете.Състезаваха се двата първи класа скачайки на топки(от ония големите с дръжка,дето сядаш върху нея и скачаш)На Мирка класа победи!Съответно и др
Мирка взе диплома,че минава във втори клас! bowuuугите класове се състезаваха с други игри...Изпратиха 6-ти клас,които отиват в гимназия,като с дипломата от училището им подариха по едно сребърно кръстче с инициалите на училището за спомен.Няма книги,няма нищо за ваканцията.Но смятам да не оставя нещата така Mr. Green
Сега вече сме двете в къщи и ще се гледаме 3 месеца.Трябва да й запълня времето някак си.След 17ч плаж,но до тогава....
Браво на децата които си четът книжките!А и на майките(бабите) за търпението!Да видим как ще се представим и ние.
Виж целия пост
# 131
Габи от началото на ваканцията е прочел Алиса и е към края на Патиланци. Задачи решава само след подсещане, но поне се старае, като се захване веднъж. И в момента решава задачи от тези текстовите от един сбооник за 2 клас. Оказа се, че с баба му са  научили вече азбуката. Това е засега от нас, весела ваканция на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 132
Габи от началото на ваканцията е прочел Алиса и е към края на Патиланци.
...
Оказа се, че с баба му са  научили вече азбуката.
Сори, ама нещо не те разбрах. newsm78
Виж целия пост
# 133
Ох, голяма съм шматка, имах предвид таблицата за умножение  Embarassed Не азбуката  Grinning
Виж целия пост
# 134
Е, как е чело книгите само не разбрах, като сега е научило азбуката?  Thinking

А, ти си отговорила, докато пишех.
Ясно. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия