СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 97 812
  • 1 858
# 675
Добре де, на какво всъщност разчитаме във второ класиране? След като мястото на  дете, което не се е записало се пази и при второ класиране, чакащите разчитаме на писмен отказ от кандидатури от страна на родители, чиито деца са класирани  по желания различни от първо. Според мен никой няма да заяви, че се отказва от ОДЗ, в което е класиран по второ или трето желание, а ще си чака второ класиране, ако се придвижи по- нагоре, но няма да откаже и сигурната възможност. Е, от къде тогава ще дойдат освободените места за второ класиране  newsm78? Извинявам се, ако въпросът е дискутиран в по-горните постове и аз съм пропуснала. Моля, някой ако е по-наясно с този алгоритъм на класиранията, да ми го разясни и на мен.
Виж целия пост
# 676
а в нашата детска градина не искаха никакви документи, въпреки че бях ходила до педито. Само копие от акта за раждане.
Виж целия пост
# 677
Бини, дикутирахме го и се чудихме и ние!

В нашата градина местата намаляват - явно директорката отразява записванията своевременно!
Виж целия пост
# 678
днес нещо не съм добре с главата, ще ме простите.

чета съседната тема за приема в ДГ тази есен и там имаше постинг как и сега може да се кандидатства за следващата есен, 2009. това вярно ли е? системата си била отворена и можело и сега да се кандидатства... Shocked
Виж целия пост
# 679
Мерси, kg. sofia!

Значи ли това ,че от есента ще започне новото кандидатстване за догодина?


Mисля, че да - за децата, които не са кандидатствали тази година. А тези които са кандидатствали - си запазват регистрациите и класирането до момента.
Виж целия пост
# 680
Добре де, на какво всъщност разчитаме във второ класиране? След като мястото на  дете, което не се е записало се пази и при второ класиране, чакащите разчитаме на писмен отказ от кандидатури от страна на родители, чиито деца са класирани на по желания различни от първо. Според мен никой няма да заяви, че се отказва от ОДЗ, в което е класиран по второ или трето желание, а ще си чака второ класиране, ако се придвижи по- нагоре, но няма да откаже и сигурната възможност. Е, от къде тогава ще дойдат освободените места за второ класиране  newsm78? Извинявам се, ако въпросът е дискутиран в по-горните постове и аз съм пропуснала. Моля, някой ако е по-наясно с този алгоритъм на класиранията, да ми го разясни и на мен.

Май чакаме да отпаднат  "фалшивите предимства" и някой да реши да си запише детето на 3-то желание, ако е прието на 3 и 4 например.
Само това засега.
Виж целия пост
# 681
Бини, дикутирахме го и се чудихме и ние!

В нашата градина местата намаляват - явно директорката отразява записванията своевременно!
Вени, значи не съм само аз неразбиращата. Дано от Столична община ни го разяснят. А къде виждаш, че местата намаляват?
Виж целия пост
# 682
9. Приети сме в градина, която е пето желание. Искаме да участваме във второто класиране, за да видим дали няма да се класиране на по-добро желание. Ако на второ класиране не ни приемат в друга градина, ще загубим ли мястото си в първата?

Не, няма да загубите мястото си. Ако системата не Ви класира за по-добро желание, мястото ви в градината при първо класиране ще се запази.

Забележете, че при второ класиране ще трябва да се запишете, ако искате да посещавате градината. Ако не се запишете, кандидатурата Ви ще бъде деактивирана. За последващите класирания ще останат активни само тези кандидатури, които са били с по-добрите желания.
А ако се появи дете с предимство (незаявено досега, но отметнато за 2-ро класиране) няма ли то да се класира на въпросното място, което се "пази"?

Не, отива след мястото, което се "пази"
Виж целия пост
# 683
Бини, дикутирахме го и се чудихме и ние!

В нашата градина местата намаляват - явно директорката отразява записванията своевременно!
Вени, значи не съм само аз неразбиращата. Дано от Столична община ни го разяснят. А къде виждаш, че местата намаляват?
Като цъкнеш на градината, за всяка група има свободни места и те намаляват. И в нашата градина се промениха.
Виж целия пост
# 684
Добре де, на какво всъщност разчитаме във второ класиране? След като мястото на  дете, което не се е записало се пази и при второ класиране, чакащите разчитаме на писмен отказ от кандидатури от страна на родители, чиито деца са класирани  по желания различни от първо. Според мен никой няма да заяви, че се отказва от ОДЗ, в което е класиран по второ или трето желание, а ще си чака второ класиране, ако се придвижи по- нагоре, но няма да откаже и сигурната възможност. Е, от къде тогава ще дойдат освободените места за второ класиране  newsm78? Извинявам се, ако въпросът е дискутиран в по-горните постове и аз съм пропуснала. Моля, някой ако е по-наясно с този алгоритъм на класиранията, да ми го разясни и на мен.

Място може да се освободи ако има заявено фалшиво предимство и директорката даде отказ в системата, също място може да се освободи когато някои родител с класирано дете откаже да го запише там (моя приятелка се ориентира към частна градина) и от там също се освобождава място
Виж целия пост
# 685
...

Май чакаме да отпаднат  "фалшивите предимства" и някой да реши да си запише детето на 3-то желание, ако е прието на 3 и 4 например.
Само това засега.

В такъв случай детето ще бъде прието (класиране) само по 3-то желание. Можеш да си в листата на чакащите в повече от една градина, но по едно и също време може да си класиран само на едно място. Коментирахме го и по-рано.  Peace
Виж целия пост
# 686
Извинявам, ако въпросът ми е повтори, но не разполагам с достатъчно време да прегледам последните страници.
Питането ми е към господина от kg. sofia-какъв е проблемът да се покажат часовете на записване на децата и да бъдат видни на всички. Това е единственият начина да има прозрачност на това класиране и да сме сигурни, че няма набутани деца с връзки или спонсорство. Времената са нещо като балове, както може да се класира по успех. Така вместо да подреждате приетите и чакащите деца по азбучен ред, бихте могли да ги подредите по:
1.предимства, сила на предимствата и време на подаване на документите
2.време на подаване на документите на децата без премиства за 1-во желание
3.време на подаване на документите на децата без премиства за 2-во желание и така нататък.
Където и да кандидатсваш- в училище, ВУЗ, курсове и т.н., можеш да видиш и оценките и бала на всички кандидати.
Вторият ми въпрос е следният-преди около 1 месец в групата на едно наше другарче в 1-ва група е постъпило  ново дете. Как точно е кандидатствало това дете, как се е класирало и защо аз лично е трябвало да кандидаствам за тази група от интернет и да чакам общото класирене от 31,05,2008 и преди това не е имало възможност да си запиша детето?
Третият ми въпрос-ще има ли проверка, кога и от кога на директорките и приема на деца с предимства.

Виж целия пост
# 687
marissha, не съм "господина от kg.sofia.bg", но от поста си мисля, че трябва да доуточним нещо от регламента - така, както аз го разбирам, дори и някой да е писал дадена ДГ като второ желание, но е с по-ранен час на кандидатстване от друг, който я писал като първо, пак се класира този с второто желание заради по-ранния час.  Hug
Виж целия пост
# 688
marissha, не съм "господина от kg.sofia.bg", но от поста си мисля, че трябва да доуточним нещо от регламента - така, както аз го разбирам, дори и някой да е писал дадена ДГ като второ желание, но е с по-ранен час на кандидатстване от друг, който я писал като първо, пак се класира този с второто желание заради по-ранния час.  Hug
Не, нещо не с съм се изразила ясно.
Нали първо се разглеждат и класират предимствата помужду тях си.
После хората с 1-во желание се класират по час на кандидатстване помежду тях си.
После хората с второ желание пак помежду си по час на кандидатстване-ако са останали свободни места  все още.
И така нататък...
Аз към регламента не мога да измисля сериозни забележки.
Но ме дразни, че самото кандидатсване не се визуализира за всички по този начин.
Виж целия пост
# 689
marissha, не съм "господина от kg.sofia.bg", но от поста си мисля, че трябва да доуточним нещо от регламента - така, както аз го разбирам, дори и някой да е писал дадена ДГ като второ желание, но е с по-ранен час на кандидатстване от друг, който я писал като първо, пак се класира този с второто желание заради по-ранния час.  Hug

Точно така   bouquet

А относно предимствата и пояснението им - умишлено вида предимство не се конкретизира, това е лична информация, която не трябва да седи на видно място като някъкъв сайт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия