Работна тема за кандидатсване 2009 г.- предложения и обсъждане! СОФИЯ

  • 111 508
  • 1 995
# 1 965
Добре е да е по община, в която живееш, но и в граничещите с нея общини да имаш същите права. Много често живееш на границата между две общини и ДГ в съседната община се пада от другата страна на улицата, на която живееш. А ДГ в твоята община да е на 2-3 спирки от вас.
Виж целия пост
# 1 966
Lovi-татко.
Анна - абсолютно си права за т.3. Това никой не го знае, дори и в СО. Може би по-скоро може да се отчете броя на кандидатстващи в системата. Като общ брой и по райони.
Иначе по районирането, както цитирах община Витоша, е малко трудно да е по община. Може би да се отчита съседна община (или квартал)? Трудно е да го премисля "В движение".
Виж целия пост
# 1 967
И още нещо- в нашия район има  само ОДЗ-та в които нямаме шанс. Двете ЦДГ, в които ще кандидатстваме са в съседната община. Това също трябва да се вземе под внимание.
Виж целия пост
# 1 968
А на някои места има само или преобладаващо ЦДГ.
Виж целия пост
# 1 969
Lovi-татко.
Andy06 - моля те, цитирай имената за да можем да разберем къде има проблемни райони. Иначе се получава, че аз цитирам само "Витоша" - понеже живея в нея по неволя.
Виж целия пост
# 1 970
Ако намесим и съседни райони, ще стане каша. По тези райони си има отдел за образованието, те координират летните отпуски на ДГ в района например и др подобни.Така че ДГ в един район и сега се знаят.
Виж целия пост
# 1 971
И още нещо- в нашия район има  само ОДЗ-та в които нямаме шанс. Двете ЦДГ, в които ще кандидатстваме са в съседната община. Това също трябва да се вземе под внимание.
И аз бих искала да знам коя е общината без ЦДГ-та. Ако почнем да правим изключения, просто няма да излезнат сметките. Ще има ощетени, но винаги има такива.
Виж целия пост
# 1 972
LOvi- татко, такъв е случая например в Св. Троица- частта,която е между бул. Европа и Щросмайер няма ДГ или ОДЗ и децата са в 48 ОДЗ Братя Грим, което е в община Сердика. А Св. Троица е в община Илинден. ул. Щросмайер е границата.
А там, където има само ЦДГ има и самостоятелни ясли, които липсват в кварталите с ОДЗ- та.
Виж целия пост
# 1 973
LOvi- татко, такъв е случая например в Св. Троица- частта,която е между бул. Европа и Щросмайер няма ДГ или ОДЗ и децата са в 48 ОДЗ Братя Грим, което е в община Сердика. А Св. Троица е в община Илинден. ул. Щросмайер е границата.
А там, където има само ЦДГ има и самостоятелни ясли, които липсват в кварталите с ОДЗ- та.
A 8 ЦДГ не е ли в Св. Троица?
Виж целия пост
# 1 974
Да, но няма ясла, затова ги записват в двете най- близки ОДЗ-та в съседната община.
Виж целия пост
# 1 975
Да, но няма ясла, затова ги записват в двете най- близки ОДЗ-та в съседната община.
Toва с липсата на ясла наистина е проблем.
Виж целия пост
# 1 976
Здравейте, приветствам идеята ви да улесните приема на малчовците в ясли и градини. То ако народа не направи нещо, никой няма да се сети, че системата куца.
Признавам, че прочетох само последните няколко страници. Виждам, че се мисли да се работи по въпроса с районирането. Идеята заслужава да се обсъди и да се вземе под внимание от властимащите. Само не ми допадна частта в която повече точки се дават на имащите по-отдавна адресна регистрация в София. Подразбира се, че съм от тези, които по лична карта още са от провинцията. Но пък от друга страна работя и плащам данъци в София.
То май всеки дърпа чергата в неговата посока, и всеки е прав за себе си. А тези които трябва да строят нови сгради за ясли и градини само ни гледат сеира и не си мръдват пръста.

Аз съм по-склонна да вярвам, че решението не е как да се класират децата - места няма и както и да се класират ще има прецакани и хора в безизходно положение, защото детето им не е прието.
Не може ли примерно да се спре въобще майчинството на децата който посещават държавни ОДЗ-та и с тези пари да се строят спешно нови сгради  newsm78 Не съм богата, върнах се на работа след деветия месец заради парите, но тези 110 лв. няма да ми решат проблема ако не успея да запиша малката на градина (сега е записана само в ясла  ooooh!). Една бавачка знаете колко струва.
Това е само идея, и май каквото и да им се предложи на онези отгоре, всеки ще гледа да прехвърли проблема.  Rolling Eyes
Но все пак ми стана хубаво, че има ентусиасти като вас, които търсят решение на проблема, а  не бездействат и само да си мрънкаме по кафетата.   bouquet
Виж целия пост
# 1 977
По въпроса за районирането - ще кажа само как е в у-щето на Лора! Там имаха предимство деца живущи в един определен периметър около у-щето. Бяха изброили улици, които ограждаха периметър около у-щето. Така се избягва момента с границите между общини!
Какво ще кажете?
Виж целия пост
# 1 978
madchen , след като живееш и работиш тук, защо нямаш регистрация, поне по настоящ адрес?
промяна като тази да се взима полагащото се половин майчинство на работещата майка изисква законодателни промени, никой няма право да ти вземе майчинството, което ти се полага по закон, дори и общината.
Виж целия пост
# 1 979
По въпроса за районирането - ще кажа само как е в у-щето на Лора! Там имаха предимство деца живущи в един определен периметър около у-щето. Бяха изброили улици, които ограждаха периметър около у-щето. Така се избягва момента с границите между общини!
Какво ще кажете?
Искаш да кажеш за всяка градина да се въведе периметър по улици ли? Ами пак има разлика , например за ОДЗ и ЦДГ, нали така.Освен това е бая работа. И по този начин ще имаш предимство за 1 ДГ, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия