Работна тема за кандидатсване 2009 г.- предложения и обсъждане! СОФИЯ

  • 111 507
  • 1 995
# 810
Пуснах новата анкета, мисля че е така, както писахме! Малко уточнение:
"Разликата между 2 и 3 е, че ако изберем 2, хората с регистриран адрес (все едно какъв), ще получат равни точки; ако изберем 3, и двата дават точки, то някой със съвпадащи постоянен и настоящ адрес ще събере малко повече точки от само настоящ. "
Виж целия пост
# 811
Цитат
4. и двата да имат значение(например постоянен в София да дава отделно точки и настоящ в района на ДГ да дава точки)
Peace Много добра точка!
По отношение на тези засягащи годините, през които живееш на съответния адрес - може да носят различен брой точки (ама без да се оливаме  Laughing).
Районът на детската градина да се определя като чисто разстояние между нея и жилището - с Google Еarth е елементарно да се провери...
подкрепям  Peace
Виж целия пост
# 812
Цитат
4. и двата да имат значение(например постоянен в София да дава отделно точки и настоящ в района на ДГ да дава точки)
Peace Много добра точка!
По отношение на тези засягащи годините, през които живееш на съответния адрес - може да носят различен брой точки (ама без да се оливаме  Laughing).
Районът на детската градина да се определя като чисто разстояние между нея и жилището - с Google Еarth е елементарно да се провери...


Как точно ще се доказват годините? Кога е издадена личната карта не е меродавана, тъй като е възможно да е издадена нова поради смяна на име или поради изтичане на срока й например. Справка от съответната община ли ще се иска - а дали общината ще издаде такава справка. 
Виж целия пост
# 813
Знам, че ще възникнат някои въпроси
Когато се спрем на някоя от точките, ще обсъдим и такива частни случаи!
Да ви напомня как сирма въведоха тихомълком доста промени, нека обсъдим варианти сега, преди да се въвежда новия регламент, за да не се повтаря отново този ад!
Виж целия пост
# 814
Добре,де аз наистина не разбирам какво отношение има колко години си живял на дадения адрес към правото детето да посещава ДГ  newsm78 /ако е да дадем правото на онези с по-синята кръв родени тук, а да дискирминираме, тези , дето сме родени и израстли на село - не съм съгласна. В крайна сметка човек не си избира къде да се роди, нали!/.
За мен 1 година живеене на дадено място е достатъчно доказателство, че хората са се установили там и достатъчно условие децата им да имат право на място в ДГ в района.

Защото иначе какво се случва с хората, които от 1 г. са на даден адрес, ако изискването е 3-5- или колкото там години - нито могат на настоящия си да кандидатстват с реалнен шанс за класиране, нито на стария да се върнат, нали така?
Виж целия пост
# 815
Мисля че още не обсъждаме срока  Hug
Освен това тук само правим предложения, голямата дума е на общинарите
Виж целия пост
# 816
Относно анкетата аз предлагам точка 4. И двата да имат значение да е напринципа постоянен едиколко си точки, настоящ малко по - малко точки, а без къкъвто и да е - без точки, а да не се свързва с района (това засяга друга анкета)

Аз се самоцоитирам, но мисля че и този вариант за гласуване трябва да присъства в анкетата, това не е нито един от посочените вече варианти
Виж целия пост
# 817
 newsm78 това не е ли по 3 точка, ако имаш и двата- най- ммного точки, ако имаш само в София- по- малко, ако нямаш- без точки по ТОЗИ критерии(щото нали ще има и други все пак)
Виж целия пост
# 818
Освен това тук само правим предложения, голямата дума е на общинарите

за да има повече шанс въобще да чуят общинарите всяко предложение трябва да бъде добре обосновано, колкото по -добре е мотивирано и защитено толкова по-лесно би могло да бъде взето предвид.
Затова дори и тук когато се правят предложения те трябва да могат да се обосноват "защо" и "как"....
Виж целия пост
# 819
Плодова фея, не смятам, че една частна фирма е въвела регламентите за детските градини, измислила и наредила, как ще бъде приема.
На същия принцип може да кажеш, че чистачките на улиците са въвели регламент да се мият улиците с "Мистър Пропър", примерно.
Аз незнам какви комплекси избиват в тази фирма, та въобще отговарят така, че все едно носят отговорност за липсата на 5000 места за градини в град  София , в лиспата на градини и училища в Манастирски ливади, Боянски сарай , Южни паркове и къде ли не.
Програмиста си е програмист - клиента, в случая родители и община му седят на главата и казват - искам това, искам онова да има в софтуера.
Колкото повече чета изказванията ти, толкова повече оставам с убеждението, че тази фирма е собственик, едва ли не на градините и тя коли, тя беси.
Да ви напомня как сирма въведоха тихомълком доста промени, нека обсъдим варианти сега, преди да се въвежда новия регламент, за да не се повтаря отново този ад!
Въвела е това, което възложителя, в случая Общината иска, налага и тропа по масата за да го има.
Ако общинските чиновници са толкова неграмотн и мързеливи, че са оставили техните правомощия на частна фирма, ами това е подсъдно.
Ако всичките страсти, които се разгоряха тук, бяха хвърлени  в искане от общината да си свърши работата по разкриване на нови места, щяхте да имате повече щастливи майки и деца в градините.
Все така в "Младост" и Социалното заема детска градина и Данъчното заема помещения на бивша детска градина. Много са красиви, да ви кажа. Със страхотен парк и голям , добре озеленен двор.
Виж целия пост
# 820
natinat , признавам , че аз лично не ходя редовно на раб срещи и други инициативи, но пък вече познавам доста майки, а и татковци(като лови- татко), които хвърлят не малко от несвободното си време за тези въпроси
ако повечко мами правеха и 1/10 част от това, което правят те, щеше да има повече ефект!
съгласна съм, че само писане във форума не помага, но и на всеки втори пост няма да се оправдавам за градините в младост и манастирски ливади!
писала съм 1000000 пъти къде е дирекцията, кога са срещите и др подобни неща
ами пак си се занимават същите хора с тоя въпрос, а вие само чакате да ви се освободи градината в младост
а въпросите си ги отправям и към сирма, защото знам че четат тук и ще обсъждаме заедно тия неща

Освен това тук само правим предложения, голямата дума е на общинарите

за да има повече шанс въобще да чуят общинарите всяко предложение трябва да бъде добре обосновано, колкото по -добре е мотивирано и защитено толкова по-лесно би могло да бъде взето предвид.
Затова дори и тук когато се правят предложения те трябва да могат да се обосноват "защо" и "как"....
ей това го писах, писах, а дано започнете да пишете по същество!
Виж целия пост
# 821
Плодова фея, не смятам, че една частна фирма е въвела регламентите за детските градини, измислила и наредила, как ще бъде приема.
На същия принцип може да кажеш, че чистачките на улиците са въвели регламент да се мият улиците с "Мистър Пропър", примерно.
Аз незнам какви комплекси избиват в тази фирма, та въобще отговарят така, че все едно носят отговорност за липсата на 5000 места за градини в град  София , в лиспата на градини и училища в Манастирски ливади, Боянски сарай , Южни паркове и къде ли не.
Програмиста си е програмист - клиента, в случая родители и община му седят на главата и казват - искам това, искам онова да има в софтуера.
Колкото повече чета изказванията ти, толкова повече оставам с убеждението, че тази фирма е собственик, едва ли не на градините и тя коли, тя беси.
Да ви напомня как сирма въведоха тихомълком доста промени, нека обсъдим варианти сега, преди да се въвежда новия регламент, за да не се повтаря отново този ад!
Въвела е това, което възложителя, в случая Общината иска, налага и тропа по масата за да го има.
Ако общинските чиновници са толкова неграмотн и мързеливи, че са оставили техните правомощия на частна фирма, ами това е подсъдно.
Ако всичките страсти, които се разгоряха тук, бяха хвърлени  в искане от общината да си свърши работата по разкриване на нови места, щяхте да имате повече щастливи майки и деца в градините.
Все така в "Младост" и Социалното заема детска градина и Данъчното заема помещения на бивша детска градина. Много са красиви, да ви кажа. Със страхотен парк и голям , добре озеленен двор.

smile3501

Напълно съм съгласна.
Мисля, че освен предложения за нов регламент, естествено добре мотивирани, за да се приемат сериозно, трябва да се предприемат стъпки ( настояване от страна на сдружението, подкрепено от и от майки, не членове информиране на медиите, те в момента останаха единствените, които могат да дадат някаква гласност и са един вид бюстител на реда) за освобождаване на заеманите помещения на детски градини за други цели, пък било те и на общината.

Все пак има достатъчно време, за да бъдат прекратени договорите с наемателите. Мисля, че могат да намерят достатъчно основания за това, ако трябва и неустойки да платят. И да се проследи какво точно става с ГОЛЕММИИТТЕЕ планове и обещания за строеж на нови детски градини. Напълно съм наясно, че това не става бързо, но не мислите ли че въпросът трябва бъде по принцип решен, дори и това да не стане за нашите деца, нали ще има и други... Решаването на проблеми от днес за утре или пък частично никога не е добро. На мен днес да ми е добре, пък на тези утре, все тая...просто не решение.
 
Виж целия пост
# 822
ДА, ПРОБЛЕМЪТ ТРЯБВА ДА БЪДЕ РЕШЕН КАРДИНАЛНО, ОСНОВНО, С ОСВОБОЖДАВАНЕ НА ПОМЕЩЕНИЯ, СЪС СТРОЕЖИ НА ГРАДИНИ, АЛТЕРНАТИВИ НА ГРАДИНИТЕ, "ПАРИТЕ ВЪРВЯТ С ДЕТЕТО" И МНОГО ДРУГИ НЕЩА!
ТЕМАТА Е САМО ЗА РЕГЛАМЕНТА ЗА 2009 Г., ДАЖЕ НЕ Е ЗА РЕГЛАМЕНТА ПО ПРИНЦИП, А ЗА РЕГЛАМЕНТА ПРИ ТЕЗИ УСЛОВИЯ И МЕСТА, ЗА ДРУГАТА ГОДИНА, ЗА НЕПРИЕТИТЕ СЕГА ДЕЦА И ОСОБЕНО ЗА НАБОР 2006 И 2007, ЧЕ И 2008
РЕГЛАМЕНТА ЩЕ СЕ ОБСЪЖДА В РАБОТНИТЕ ДРУПИ И ТАМ ЩЕ ДАДЕМ НАШИТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ, НО ОСНОВНАТА ДУМА ИМА ОБЩИНАТА, КАКТО И СИРМА РАЗБИРА СЕ- РОЛЯТА ИМ ВЕЧЕ СТАНА СЕРИОЗНА И НЕ ЗНАМ ЗАЩО ГИ ПРЕНЕБРЕГВАТЕ
МОЛЯ ВСИЧКИ ПРЕДИ ДА ПИШАТ, ДА ПРОЧЕТАТ ПОНЕ ПЪРВИЯ ПОСТ НА ТЕМАТА И ДА ВИДЯТ ЗАЩО И КАКВО ПИШЕМ ТУК
ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ ПИША ТОВА, МОЛЯ ВИ ВЕЧЕ ДА ПИШЕТЕ ПО СЪЩЕСТВО!
Виж целия пост
# 823
Извинявай, права си.
Трябва да има нова тема, в която общината да отговаря на тези въпроси, начело с г-жа Йорданка Фандъкова.
Пак извинявай!.
До момента обсъжданията по регламента са за :
Предимства - кой има предимства и това мисля, че го изяснихме;
Адресна регистрация в София - също изяснено
Вид на адресната регистрация - постоянна, настоящ адрес - тече анкета;
 И май с това регламента за 2009 г се изчерпва.
Виж целия пост
# 824
не, не мисля така
ок, ще има предимства за инвалиди и сираци- директен прием, но може би само % от местата
останалите- по точки
ама какви точно ще са критериите освен местожителството, и по колко точки ще носят, какви документи ще се изискват точно и кога, и други такива детайли има много, много да се изясняват!
засега сме се спряли на най- спорния въпрос:жителството, имаме време да разискваме и другите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия