Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Мосад и какви са неговите функции?
Каква е Масада и какво е нейното историческо значение?
Какво представлява прецедентното право в Израел и какъв е случаят с Бинямин Шалит?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Мосад и какви са неговите функции?
-
Каква е Масада и какво е нейното историческо значение?
Масада е древна крепост, разположена на върха на планина в пустинята Негев, близо до бреговете на Мъртво море. Той има голямо историческо значение като място, където евреите се разбунтуваха срещу римското управление и избраха да се самоубият, вместо да бъдат поробени. Това събитие е символ на еврейската решителност и стремеж към свобода.
-
Какво представлява прецедентното право в Израел и какъв е случаят с Бинямин Шалит?
Прецедентното право в Израел позволява на съдебната практика да се използва като основа за вземане на решения в бъдещи случаи. В случаят с Бинямин Шалит, той се бори за признаване на народността на децата си като евреи, въпреки че майка им не е еврейка. Този случай предизвика промени в законодателството относно предаването на народността.
-
Каква е историята на Натали Портман и каква е връзката й с Израел?
-
Какви са обичаите за подготовка за сватба в Израел?
Едни вкусни , ядем сега ... всичко е червено , ужас!
Няма по-любовна книга от "Песен на песните": в стария завет от Библията (или Танах)....там има даже еротика.Някъде из темите беше пускан текста ... 
А сме пътували на север и по пътя продават страшни череши на килограм, но така - в града, не съм виждала... (май трябва да отскоча до някой шук=пазар
). Аз много обичам и дини - тази година са особено сладки 
) и за това има едни жълти кутии с черни найлонови пликчета, с които да се събират "следите" на кучетата и се хвърлят в специални кошове:
Вие във Ванкувър ли ще живеете?
Видове сладолед купува според предпочитанията разни видове , само дето не помни кое на кой и вика иди си харесай сам , че не помня к'во беше за теб
Има и една бебешка количка за което внуче иде , я да спи в нея ако е бебе , я да идат на разходка това , онова ...И едно детско легълце също.... Има столчета за кола
), с нас ще се учат тепърва да са баба и дядо
Но имат племенници, т.е. първите братовчеди на мъжа ми, които са на възраст между 2 год. и 8 и за тях слагат люлки в двора, бимба, играчки... Имат двор и децата понякога се заиграват с бране на сливи напр., даже и не поглеждат към играчките... А даже на най-малкия брат на мъжа ми празнуваха бар мицва последния януари

Пощуриха се децата там в онзи голям магазин , луда работа ...то е магазин и на дребно...От там има един същия голям магазин за шоколади ... И там по една торба напълнихме в името на нездравословното хранене
После на кафе ни заведе и там ядохме нездравословно
и да я нарежат така - 

поне някой участък от по-лесните... А и не е проблем да си хванеш автобуса като видиш, че не "фърфи" като по план
Едно от най-хубавите ни преживявания до сега в приготовленията за сватбата - гледахме предимно изпълнители на различни инструменти, защото искахме на приема в началото и на вечерята да свирят на живо... И изведнъж ни предложиха клейзмери - напълниха ни душата - то не беше източноевропейска еврейска музика, то не бяха цигански романси! Сега сме в чуденка дали да не си ги вземем и тях 
,Mentha.Научих какво е клейзмер.
