Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Мосад и какви са неговите функции?
Каква е Масада и какво е нейното историческо значение?
Какво представлява прецедентното право в Израел и какъв е случаят с Бинямин Шалит?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Мосад и какви са неговите функции?
-
Каква е Масада и какво е нейното историческо значение?
Масада е древна крепост, разположена на върха на планина в пустинята Негев, близо до бреговете на Мъртво море. Той има голямо историческо значение като място, където евреите се разбунтуваха срещу римското управление и избраха да се самоубият, вместо да бъдат поробени. Това събитие е символ на еврейската решителност и стремеж към свобода.
-
Какво представлява прецедентното право в Израел и какъв е случаят с Бинямин Шалит?
Прецедентното право в Израел позволява на съдебната практика да се използва като основа за вземане на решения в бъдещи случаи. В случаят с Бинямин Шалит, той се бори за признаване на народността на децата си като евреи, въпреки че майка им не е еврейка. Този случай предизвика промени в законодателството относно предаването на народността.
-
Каква е историята на Натали Портман и каква е връзката й с Израел?
-
Какви са обичаите за подготовка за сватба в Израел?
Кога беше сватбата? На косата какво имаш, онова отзад майче не е цвете , а е от магазина някакво бяло нещо от витрината отзад ....
...
, но могат да се срещнат хора от цял свят. Постоянно разни класации го обявяват за най-доброто място за живеене в света и тн. Ще я видим тая работа 
Сега косата ми е на кичури , не чисто руса и е по-естествено, пък и по-върви ....и аз си я харесвам повече сега ....И съм 20 кила по-слаба на сватбата от сега....ехе.....ехе.... спомени .....утре - диета 


А не ти ли пречеше?
Ще го напиша утре, не съм забравила
) - да не ти е мъчно, че е пропусната възможността да се явиш на изпита, гледай към положителната страна - ще имаш повече време за подготовка, от това само ще спечелиш

Я да му ги измия само и да се захваща за работа 