Салмонела

  • 105 219
  • 267
# 195
zdraveite!Da vi se pohvalia 4e nai-nakraia pobedihme gadnata bakteriika! :lol:Ve4e se potvardi 4e sme zdravi i dnes 6te si vzemem i drugite izsledvania i dano ve4e v pon. da sme na gradinka,4e mina mesec i malko,a o6te ne sme hodili!
Pozdravi na vsi4ki! Peace
Виж целия пост
# 196
 newsm44 newsm44 newsm44 Браво  много  се радвам за  вас,
Виж целия пост
# 197
Mersi Kiki,pozdravi i dano da izkarame zimata s po-malko bolesti! Grinning
Виж целия пост
# 198
  Хайде и ние в кюпа  Tired! Днес излязоха резултатите. Салмонела Rolling Eyes. Предполагам, че майка ми я донесе от гръцко и сега звънях до Гърция /щото си замина/ да и кажа да си пуска изследвания. Предупредих сестра ми и баща ми. Ужас! Е, то бива, бива, ама чак пък толкоз  ooooh!! Е... ти бактерията! Един носител, пък пламна май цялата фамилия  Rolling Eyes. А най-лошото е, че малчо беше на детска градина до последно. Дори вечерта като започна разстройството ака в градината.
  Изчетох темата и сега се чудя с какво е добре да ни лекуват. Малкия го лекуваха в болницата със Суметролим и Хидрасек, но според личната трябва АБ.
  Не знам дали не е добре да почистя целия апартамент с Доместос. Пода го чистя с него, но се чудя за мебелите и играчките.
Виж целия пост
# 199
Съобщи ли в  градината.Направете  на  всички  изследвания.Може  и  от  градината  да я е хванал.Майка ти  имала ли е признаци.В  на моя син  в групата  имаше  дете  със салмонела  .Правиха се изследвания на всички  ,.Бързо оздравяване ви желая.
Виж целия пост
# 200
  Хайде и ние в кюпа  Tired! Днес излязоха резултатите. Салмонела Rolling Eyes. Предполагам, че майка ми я донесе от гръцко и сега звънях до Гърция /щото си замина/ да и кажа да си пуска изследвания. Предупредих сестра ми и баща ми. Ужас! Е, то бива, бива, ама чак пък толкоз  ooooh!! Е... ти бактерията! Един носител, пък пламна май цялата фамилия  Rolling Eyes. А най-лошото е, че малчо беше на детска градина до последно. Дори вечерта като започна разстройството ака в градината.
  Изчетох темата и сега се чудя с какво е добре да ни лекуват. Малкия го лекуваха в болницата със Суметролим и Хидрасек, но според личната трябва АБ.
  Не знам дали не е добре да почистя целия апартамент с Доместос. Пода го чистя с него, но се чудя за мебелите и играчките.

Прави се антибиограма, за да се определи точният антибиотик. Суметролимът е добре, ако го има в антибиограмата като подходящ. Дъщеря ми я лекуваха с Нелидикс.
Почисти, защото бях чела, че бактерията има дълъг живот, попаднала на различни повърхности.
Виж целия пост
# 201
  Ами ние лежахме с него в инфекциозното на Окръжна. От там са се обадили на ХЕИ. Те са уведомили старшата сестра в ДГ /обадих им се и така разбрах/ и личната лекарка. Сега ни викат на изследвания всички.
  Майка ми като дойде от Гърция първия ден не излезе от тоалетната и каза, че явно от пътуването и е станало нещо. На другия ден мен ме започна и съм така от 3.11 т.е. от месец и половина съм с разстройство. След още 2 дни - 5.11 големият вдигна Т, имаше леко разстройство, болки в мускулите и червено гърло. След 2 дни се тръшна и дребния, а после и ние с мъжа ми вдигнахме лека Т и бяхме отпаднали. Понеже беше пика на грипа, доки реши че или е грип или сме лепнали вирус. Пихме Изопринозин, Хидрасек и Ентерол и се оправихме /освен моето разстройство/. Ходих още 2 пъти при личната, но тя все държеше да пия Хидрасек и Ентерол и да пазя диета. Едвам издържам вече на диетата, дадох куп пари за двете лекарства, но полза за сега няма. Лекарката обаче не сметна за нужно да ми пусне изследвания. Ако не беше станало това с детето... Мъжът ми за това време 2 пъти за по 1 ден получаваше разсторйство, а големия, да чукна на дърво не е имал от началотоо на ноември.
   Мисля си, че е от майка, защото като е отишла после при сестра ми, племеничката се е разболяла. Имала е сериозно разстройство, но без нищо друго.
  Сега се чудя дали това не е била някаква грипоподобна форма на салмонелата, защото четох, че и такава има  Rolling Eyes. Но ми е чудно възможно ли е да стане латентна бактерията само от Хидрасек, Ентерол и Изопринозин  newsm78? И как един месец не се прояви при дребния, а после всичко протече бурно като дизентерия т.е. с кръв  newsm78?
  Лекарката ме пита какво сме яли. Винаги купуваме едно и също. Не ядем полусурови меса и яйца. Всичко се вари, пече, пържи. Дори яйцата винаги ги мия с веро и гореща вода преди да ги използвам за каквото и да било, за което мъжът ми ми се смее!
  Тъпото е, че шефката на майка в Гърция и казала, че не е възможно в къщата и да има салмонела и отказала да заведе майка на изследване. Още един довод е, че ден след като майка се върна в Гърция, дъщерята на шефката и се разболя - разстройство и Т  Rolling Eyes.
  Мисля си, че може майка да се е заразила по време на пътуването от Г-я към Б-я, защото преди да тръгне от там е била здрава.
  Уфффффф, не знам! Глава ще ми се пръсне вече!
Виж целия пост
# 202
Мисля си, че може майка да се е заразила по време на пътуването от Г-я към Б-я, защото преди да тръгне от там е била здрава.

Имай предвид, че има инкубационен период.
Дъщеря ми яде яйца в едно заведение и сме почти сигурни, че оттам се зарази. Още повече, че ги яде само тя  Rolling Eyes Симптомите се проявиха 3-4 дни по-късно.
Виж целия пост
# 203
  Зависи. Четох, че се проявяват от няколко часа до 2-3 дни. А майка все пак пътува цял ден с автобус. Не знам  Rolling Eyes. Ще разберем като излязат изследванията на племениците. Ако са заразени, значи е майка, защото ние не сме ги виждали от август.
Виж целия пост
# 204
  Зависи. Четох, че се проявяват от няколко часа до 2-3 дни. А майка все пак пътува цял ден с автобус. Не знам  Rolling Eyes. Ще разберем като излязат изследванията на племениците. Ако са заразени, значи е майка, защото ние не сме ги виждали от август.

Салмонелата е бактерия, не вирус, че да се предава от човек на човек по въздушно-капков път като грипа. Обикновено заразата става от замърсена и заразена храна.
Вероятността да се предаде от човек на човек не е толкова голяма. Аз лежах с дъщеря ми в инфекциозна болница миналото лято и бях плътно до нея, както и до много други пациенти, кой болен от салмонела, кой от дезинтерия и нищо ми нямаше. Мъжът ми също остана здрав, а постоянно беше при нас в болницата.
Виж целия пост
# 205
  Да се похваля и тук. Никой в семейството няма салмонела. На дребното контролните изследвания показа, че няма останали бактерии. Днес е на градина. Лошото е, че така и не разбрахме от къде дойде гадината, защото не е ял нещо различно от нас /освен в ДГ/.
  Благодаря на всички за съветите и подкрепата   bouquet!
Виж целия пост
# 206
Лошото е, че така и не разбрахме от къде дойде гадината, защото не е ял нещо различно от нас /

И при нас беше така - всички едно и също сме яли, а само тя се сдоби с тази ужасна бактерия. Тогава бяхме на морето, на градина не е била. Точно се върнахме и веднага зазля. Подозирам, че от едни яйца тръгна цялата история. Тя изяде жълтъците, а аз белтъци, пък казват, че бактерията се концентрира точно в жълтъците.
Виж целия пост
# 207
Здравейте,

Дъщеричката още се възстановява от салмонелоза. Тя беше с отпадналост, висока Т, треска и разстройство. Сега остана само разстройството, храни се и пие много течности.

Имам подозрения, че сега мъжът ми има салмонелоза. Вчера яде едни яйца, които май не бяха много пресни. Сега е със силни болки в корема, прилошаване и отпадналост.
Не мога да го вдигна да го закарам на лекар, а и той не иска да иде.  Sad Но пак ще се опитам, само да се поразбуди.
Не иска да се надигне, само спи. Притеснявам се, че не го избива на никъде - нито повръща, нито има разстройство.
Четох някъде (май пак в бг-мама), че меда действа интоксикиращо.
Приготвих му малко слаб чай с много мед. Мислите ли, че е добра идея като за начало?
Виж целия пост
# 208
Кибер- за меда май и аз съм чувала. А ако можете от някъде и въглен да намерите да пие, той също абсорбира токсините. И задължително на лекар, няма " не искам"  Naughty  Дано бързо да се оправят и двамата.  Praynig
Виж целия пост
# 209
Не е задължително да е салмонелоза. Щом не са били много пресни яйцата, може да се е понатровил от тях. Във всяка аптека продават активен въглен, може да му вземеш на първо време, а като се понадигне от леглото задължително го заведи на лекар. Меда в случая не е подходящ. Той по принцип разхлабва. Не знам какво си имала предвид и дали правилно съм разбрала това което си искала да кажеш, но интоксикирам означава натравям, а детоксикацията е пречистването от отровите  Peace! Дано мъжа ти се оправи бързо и дано не е нещо сериозно  Peace!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия