Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява "падналата тапа" по време на бременност?
Какво представлява варицелата и какви са нейните последствия по време на бременност?
Какво представлява "тапата" и какви са признаците за разширяваща се шийка при бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява "падналата тапа" по време на бременност?
-
Какво представлява варицелата и какви са нейните последствия по време на бременност?
Варицелата е вирусно заболяване, характеризиращо се с образуването на дребни пъпки по кожата. По време на бременност може да доведе до сериозни усложнения за плода, включително вродени дефекти, ако майката се разболее през първия триместър. В случай на контакт с варицела е важно да се консултирате с лекар за подходящо лечение и предпазни мерки за защита на бебето.
-
Какво представлява "тапата" и какви са признаците за разширяваща се шийка при бременност?
-
Какво представлява магазинът "Piggy's House" и какви продукти предлага?
-
Какви са последствията от варицелата по време на бременност и какви мерки трябва да се предприемат?


и аз така преди месец бях в контакт с детенце, което на другия ден се разболя от варицела
Голям рев му бях дръпнала. Знаех, че не съм я карала, ходих на вирусолог и ми пуснаха изследвания за антитела IgG за всеки случай. Съответно нямах и голямо притеснение падна докато мине този инкубационен период, но така и не се разболях(за щастие). Така че, спокойно. Много е важна положителната нагласа. Стискам палци и при теб така да се случи
Дано те подмине, защото дори и да не е опасно през този етап на бременността си е едно притеснение. Бях пуснала някъде тема, където се включиха доста мами карали варицела през бременността, ако искаш хвърли едно око просто за успокоение 
за да я раздвижат и да видят докъде се вдигат тоновете;
ама напоследък все закъснявам, не знам какво ми става. Преди бях изключително точен човек за мероприятие, но сега нещо съм се отпуснала и не се впечатлявам
Нещо май не ми харесва... Може и да е тъпо някак си, ама може би утре ще звънна на доки да го питам дали не може да се резнем на 23 или 25

Хубаво, лошо, това е положението. Само го предупредих днес да внимава, да ми уреди ВИП стая, че ако ме сложат при циганките...
Той каза, че нямат такава практика, но ако много държа, може и да ме сложат 
Дано ни подмине
Явно аз с напредването на бременността трябва да си разреждам прегледите. 
