ЮЛСКИ съкровища'08 (тема 65)

  • 20 739
  • 291
# 150
Десита, много любов и щастливи мигове все повече ви желая Two Hearts и едно прекрасно бебенце smile3541
Виж целия пост
# 151
Десита,честита годишнина и още много години щастлив семеен живот ви пожелавам!Ама вие как сте спазили традицията "Таз година булка,догодина люлка!" hahaha
Виж целия пост
# 152
ДЕСИТА, ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА !!!   bouquet
Виж целия пост
# 153
Десита много щастие би желая и да си  винаги обичана.
Не знам мами,  но аз като гледах репортажа в новините се замислих и може  би ще купувам за в бъдеще стъклени шишета.Може на някой да се струва вманиячаване, но в крайна сметка това е само една покупка ако може да предотврати тя нещо, защо да не го направя. Всеки си решава за себе си.


Разбира се ще ползвам пластмасовите, които съм купила, но лсед това-стъклени след 2-3 месеца, колкото им е годността.
Виж целия пост
# 154
Деси, честита годишнина!Много любов, щастие и разбирателство между вас, а къщата - пълна с малчугани  Wink newsm18 familyTwo Hearts

Честито и на юлската мама smile3504 Да й е живо и здраво детенцето newsm51
Виж целия пост
# 155
Момичета, благодаря ви! Heart Eyes

Мама Иви, ние сме заедно от 7 години и половина, но сме женени от 1. Единственото условие, което бях дала на съпруга ми е да плануваме бебето след сватба. Но той се реши чак на шестата година да ми предложи да се венчаем. Ама какво търпение от моя страна, а....
Но сега смея да заявя, че съм по-отговорна от преди тези години и по-щастлива от всякога, че най-накрая нашата любов ще се овенчае с най-хубавото нещо на този свят.   ylinfant
Виж целия пост
# 156
Десита , честита годишнина!МНОГО ЩАСТИЕ , ЛЮБОВ И ЖИВО И ЗДРАВО БЕБОЧЕ!!! Hug
Виж целия пост
# 157
Desi- Честита годишнина и дълги години семейно щастие   bouquet
Момичета мислите ли да си взимате медицински колани за стягане на корема след раждането. И ако да-от кога мислите да ги слагате. Чувала съм и за торбички с пясък-как ли се процедира с тях  newsm78 По колко се стои на ден с тях?
Виж целия пост
# 158
От една жена, която е раждала преди доста години знам, че са слагали торба с пясък на корема почти веднага след раждането и имало ефект. А за коланите за стягане аз ще преценя като родя, сега още не мисля да давам пари за това  Peace
Виж целия пост
# 159
торбите с пясък са само в часовете след раждането. Във Вита се чудя дали не беше тухла, доста твърдо и правоъгълно беше Simple Smile
тъкмо днес ме питаха дали ще нося колан после, но се чудя дали няма да ми  е много жега, пък и съм чувала ,че така мускулите не се напрягат сами да се съкращават, става мързеливо и ефектът пак не  е голям...та не знам, и аз съм любопитна.
Виж целия пост
# 160
момичета да ви кажа за "тапата"
прилича на сопол / извинете / или не по точно прилича на желе точно желе представете си че в чашка в която обикновенно слагат сметките в заведенията тези високите тесни чашки като за ракия сте си направили желе дебело два пръста и сте го изсипали след като е изстинало
точно това е тапата
понякога е съвсем чиста без жилки кръвчица вътре
друг път има жилки кръв
такива тапички примерно предния път два пъти ми падаха и не раждах веднага и доктора каза охоооо да знаеш колко още тапа имаш
а за какво ползвате Грамастан за зърната още от сега не се ли ползва когато ти се разранят зърната първоначално
аз не съм ползвала такива кремове за зърна в началото обикновенно бебетата хващат гъбички в устата и те естествено ти се лепват и по зърната тогава мажех зърната си с Дактарин и на бебето в устата където виждам дактарин и това е 
ами да ви попитам чували ли сте за специални гелове шампоани за интимна хигиена по време на бременнност, непосредствено след раждане има разни пръскалки / мисля беше Бивацин или нещо такова / за скорошно заздравяване на интимната област след раждане
дайте да обсъдим тези неща
Виж целия пост
# 161
ти пък, не ги плаши с гъбички, моето бебе нямаше гъбички в устата/млечница/. То сигурно е баси досадата и с това да се бориш. А да слагаш дактарин в устата на бебето ми се струва доста странно.

Бивацин май ползвах - или нещо друго си пръсках върху шева 10 дни, после минах на контрактубекс гел, но това е при секциото.
интимни гелове не ползвам никога.
Виж целия пост
# 162
Бивацин аз съм ползвала веднага след раждането,докторката,която ме изражда ми каза да си го купя.В същото време може да се мием и със смрадлика пак за по-бързо заздравяване на шешове и рани,ако има такива.А за Дактарина,аз не съм си мазала гърдите,но за гъби4ки в устата на малкия-да.То по-принцип гърдите с нищо не си мажех,макар,4е мисля сега да пробвам.
Виж целия пост
# 163
Десита, честита годишнина  bouquet! Пожелавам ви дълги години семеен живот, пълен с любов, хармония и нежност!

И Алекс не е хващал никога гъбички в устата от кърменето и не ми се е налагало да мажа с Дактарин нито себе си, нито него. Мажех се с Гармастан преди и след раждането, но въпреки това не се спасих от рагадите. Сега гърдите ми изобщо не са чувствителни и си мисля, че не е нужно да се мажа с каквото и да е предварително, а за после ще видим. Надявам се като вече минала по този път да се поуча от грешките си (най-вече с неправилното поставяне на гърдата) и да не допускам да получа пак такива рагади.

С Бивацин съм се пръскала и аз след раждането, както и се миех с отвара от смрадлика.
Виж целия пост
# 164
За пръскането освен бивацин има и едно по ефикасно - особенно за лигавицата при шеф и кройка - казва се Октенисепт. Но за съжаление не мога да си го намеря, а ми казаха че отново си има внос от няколко месеца. Било много ефикасно. Пробвано е вече от други родилки - но май само в санитарни аптеки го разпространяват и в болници, ама там май го ползват повече очни лекари за лигавицата на окото.  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия