Oт чаканите ЮЛСКИ рачета, излюпиха се вече три близначета :) (тема 66)

  • 16 097
  • 296
# 105
Страхотни бебчета! Да са живи и здрави! Шмилянка, изглеждаш чудесно!

Разнежи ни с тези сладурки! Сега започваме една по една да раждаме! Joy

Аз днес спах като къпана hahaha. След предната вечер, когато не мигнах изобщо от страх, защото вчера ми предстояха ПКК и взимане на прословутият секрет, тази нощ си отспах доволно Mr. Green.

Сега ще отида да си купя нещо, малко да се шопингтерапирам...До после Hug


Виж целия пост
# 106
Дещо, много благодаря, надявам се форумът да ми помогне достатъчно. Но говорейки си с майки - кърмили и некърмили, всички са на мнение, че все пак ти е отредено какво ще става. Някои изобщо не се налага да се замислят какво да правят, кърмата просто си тече.
Ето тук може да видите какви изследвания ни се полагат при нормална бременностhttp://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm
Виж целия пост
# 107
Здравейте мами, много отдавна не съм писала , но редовно ви чета. ПОЗДРАВИ НА ДВЕТЕ МАМИ И МАЛКИТЕ ГОСПОЖИЧКИ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ! При мен новото е че  моя доктор си счупи крака и няма да се върне до моето раждане. Като разбрах ревах един ден като луда , защото първия път при него раждах и сега се надявах , но.........
наложи се да избирам друг и се надявам да е за добро. За сега нямам дата за секцио но предвид първия път сигурно скоро ще ми определят. Хемоглоина си го вдигнап от 108 на 120 със сусамов тахан - по една лъжица дневно. Някъде четох за него и реших да пробвам. Явно има ефект. Аз също не съм качила нито грам за един месец. Даже се бях притеснила, но като прочетох че и при вас има такива случаи малко се успокоих. Спокойни дни ви желая!
Виж целия пост
# 108
Здравейте,момичета.Дуциии,а и останалите,които имат същия проблем моля,помогнете-намерихте ли ефикасен метод,крем и ли нещо с което да облекчавате болките от подутите си крака, а и да ги охлаждате?Снощи не съм спала от болки/нямам албумин/,ставах няколко пъти да ги обливам със студена вода,вдигнах ги на високо,но тц.Тази сутрин е още по-зле.Имам чувството,че кожата ми всеки момент ще се сцепи,едвам стъпвам и краката са ми като изтръпнали-едвам ходя.Даже ревнах на моя да ги помасажира малко,а и че искам някакво кремче,което да ги охлажда Sad,а той ме съветва да потърпя още малко.Дааа,не знае той какво ми е.
Виж целия пост
# 109
Здравейте,момичета.Дуциии,а и останалите,които имат същия проблем моля,помогнете-намерихте ли ефикасен метод,крем и ли нещо с което да облекчавате болките от подутите си крака, а и да ги охлаждате?Снощи не съм спала от болки/нямам албумин/,ставах няколко пъти да ги обливам със студена вода,вдигнах ги на високо,но тц.Тази сутрин е още по-зле.Имам чувството,че кожата ми всеки момент ще се сцепи,едвам стъпвам и краката са ми като изтръпнали-едвам ходя.Даже ревнах на моя да ги помасажира малко,а и че искам някакво кремче,което да ги охлажда Sad,а той ме съветва да потърпя още малко.Дааа,не знае той какво ми е.
Венен гел на Др. Тайс- аз го ползвам -на билкова основа, охлажда и веднага облекчава  Peace
Други- хепарин, репарил, лиотон 1000 - всички са охлаждащи и отокоспадащи, обезболяващи..
Мама Дона на Чико- също има такъв мехлем - уморени крака
Виж целия пост
# 110
Дещо, много благодаря, надявам се форумът да ми помогне достатъчно. Но говорейки си с майки - кърмили и некърмили, всички са на мнение, че все пак ти е отредено какво ще става. Някои изобщо не се налага да се замислят какво да правят, кърмата просто си тече.
Изобщо не съм съгласна с това твърдение. Позволявам си да го заявя така само, защото се основавам на личен опит Peace. Аз съм пример как минах през абсолютно всички трудности, за които можеш да се сетиш, свързани с кърменето, но с инат и убеждение кърмих успешно една година. Първо в родилния дом никой не ми обясни как да отпуша каналите си, гърдите ми бяха на камък, вдигах температура, бях на крачка от мастита. Алекс го хранеха с АМ през целия ми престой в болницата, за 3 дни той не се събуди нито веднъж когато ми го водеха и така и не засука. Прибрахме се вкъщи и тогава се кърмихме за пръв път. Образуваха ми се страшни рагади, бебо повръщаше кървава пяна от кръвта, която засукваше с кърмата. А аз плачех със сълзи докато кърмех. Като се опитвах да се цедя с помпа, не изцеждах и 10 мл. кърма. Педиатърката се опита да ме убеди, че щом цедя по толкова малко, трябва да дохранвам. Е, да, но не я послушах и се оказа, че Алекс си е сучел достатъчно, въпреки че не можех да изцедя и капка. Бях тотално неинформирана, форума започнах да чета много по-късно, а майка ми (кърмила ме е година) не се беше сблъсквала с моите проблеми и се чудеше какво да ме посъветва.
Затова съм на мнение, че успешното кърмене е 99 % убеждение и воля и 1% късмет.
Виж целия пост
# 111
Дещо, много благодаря, надявам се форумът да ми помогне достатъчно. Но говорейки си с майки - кърмили и некърмили, всички са на мнение, че все пак ти е отредено какво ще става. Някои изобщо не се налага да се замислят какво да правят, кърмата просто си тече.
Изобщо не съм съгласна с това твърдение. Позволявам си да го заявя така само, защото се основавам на личен опит Peace.
 .....
Затова съм на мнение, че успешното кърмене е 99 % убеждение и воля и 1% късмет.

Аз също, разказвала съм и моята история от преди и затова и много пъти съм казвала отсега да се чете библиотеката Peace

Виж целия пост
# 112
Астарта, това звучи направо страшно. След вашите съвети, аз съм също твърдо решена да направя всичко, както е обяснено. Но едва ли в болницата ще мога да се преборя с техните порядки. Опитвах се и тази мама, която вече е родила момиченце - да й е живо и здраво да я убеждавам във всички тези нови теории. Да видим какво ще стане. Аз се радвам, че е имам добри съветници - като вас! Hug
Виж целия пост
# 113
Наистина, момичета, от голяма полза сте ни със съветите си за кърмене, особенно на нас, които ни е за пръв път-много ви благодаря  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 114
Абе за тези снимки от лагуна кого трябва да тормозим???
Виж целия пост
# 115
Здравейте, маминки  Hug
Пърли, ще чакаме доклад след прегледа? Wink
Дуци, я по-бодро, няма така да се сдухваш  Hug Васерман и СПИН важат 6 месеца и по принцип докторите гледат да ги пуснат по-близо до термина, за да не се повтарят.
Астарта, тестването за алергии е желателно, независимо че не си имала проблеми. Аз не съм имала, понасяла съм упойки без последствия, но отидох и изненадващо се оказа че съм алергична към едно лекарство, което прилагат в болницата. Докторката каза че статуса се променял с времето и си е един вид застраховка. Можеш да си вземеш талон от личния лекар и да си направиш изследването в болницата, където ще раждаш - там най-добре знаят какви медикаменти използват и те тестват за тях. С талон изследването струва 20лв в Тина Киркова. В Шейново предполагам че също имат подобен кабинет.
Лучия, за оттоците напълно те разбирам. Ужасно е Cry Бременността не ми тежи толкова, но тия оттоци.....Болят много, само хленча, но и масажа не помага. Пробвай с тия кремчета, дето Весито ти препоръчва, дано някой от тях ти помогне. Peace
Абе за тези снимки от лагуна кого трябва да тормозим???
И аз това искам да знам  Crossing Arms
Виж целия пост
# 116
и крем  Здраве за крака  Peace
Виж целия пост
# 117
Дюбрютро Hug Аз съвсем навреме се събуждам Laughing
За статиите в Библиотеката на кърмаческия да ви кажа - не, не са писани от бг лекари, нито от нас, майките от форума. Поне в по-голямата си част. Превеждани са от най-актуалните европейски и американски сайтове за отглеждане на деца, както и от книги. Има няколко руски, френски и немски статии, но основното е от английски. Доста са от официални документи на Световната здравна организация и Американската педиатрична асоциация. На всяка статия, отдолу, е посочен източникът, ако искате да погледнете оригиналният текст Peace
Виж целия пост
# 118
Абе за тези снимки от лагуна кого трябва да тормозим???

Мисля си, че Ine снимаше, значи нея трябва да я държиме отговорна  Wink

А ти мадам, няма ли да качиш нашите снимки от миналата седмица или смяташ, че не сме достатъчно атрактивни за форума  Mr. Green
Виж целия пост
# 119
Шмилянке, прекрасни сте и тричките Simple Smile Като добавим и щастливия татко, картинката е просто пълна!  Hug
Пърли, много хубава снимка си си метнала на аватара!
Сакси, аз ходих на предишната лекция по кърмене, marselito-eurydice тогава даде много подробни записки, а и аз допълних, с каквото още се сетих. И все пак може отново да ида тази събота, понеже имам някои чуденки. Ще ти пиша, ако реша да ходя със сигурност. Впрочем и утре мисля да дойда на лекцията на "9 месеца".
За снимките от срещата на "загазилите от един купон" Wink - Ine снима, но нещо не я мяркам да чете вчера-днес?
ДеЩо и bu4a, много хубаво за желязцето, браво Simple Smile Дуци, наистина можеш да си пуснеш едни изследвания, просто за твое успокоение. Ели май пита за резус фактора - elen@ (ако не бъркам) посочи два линка, първият е от bg-mamma, добре беше обяснено. Бих се включила и аз, аз също съм Rh-, а съпругът ми е Rh+, но просто нямам какво да добавя Simple Smile Следи се за антитела през бременността, после след раждането се изследва бебето, при нужда се бие инжекция на майката и стискаме палци бебетата ни да не карат тежка жълтеница.
jollity и alisa_13, наддаването си е индивидуално. Аз пък кача 1-2 кг накуп, после месец ги държа, после пак - скокообразно наддавам. Важното е, че следят бебетата, ако те се развиват нормално, всичко си е наред Simple Smile Споделете с лекарите, но едва ли ще открият нещо обезпокоително Simple Smile
Астарта, хубаво, че малкият е оздравял така бързо, както и се разболя. Летни вируси сигурно, внезапно нападат, добре, че е минало вече, че е много досадно през лятото да боледуваш, а за детенце сигурно е още по-тежко. За тестовете за алергии - и аз знам, че е хубаво да се тестваш наново, понеже наистина междувременно огранизмът ти може вече да не понася някоя от съставките  Peace
Днес ще мия прозорци... като за начало в нашата стая, за хола-всекидневна-кухня не знам дали ще ми останат сили и ентусиазъм  clean Пуснах и последните бебешки дрешки и 2 чаршафчета да се перат, другото ми е вече готово Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия