Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се понася тортата Рафаело в жегите? Не идва ли тежка?
Може ли крем Ганаш да се направи с млечен шоколад вместо тъмен? Няма ли да стане твърде мек?
Как мога да създам ефект на море върху торта? Имате ли някакви предложения?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се понася тортата Рафаело в жегите? Не идва ли тежка?
-
Може ли крем Ганаш да се направи с млечен шоколад вместо тъмен? Няма ли да стане твърде мек?
Кремът Ганаш може да се направи с млечен шоколад, но за по-добра текстура трябва да добавите малко натурален шоколад. Съотношението е 1 чаша тежка сметана, 200 грама млечен шоколад (или 300 грама бял) и 40-50 грама натурален шоколад. Добавянето на натурален шоколад ще подобри текстурата, без да придава прекалено горчив вкус.
-
Как мога да създам ефект на море върху торта? Имате ли някакви предложения?
За да постигнете вид на море върху торта, можете да използвате светъл конфитюр или сладко, оцветено в синьо. Това ще осигури желания морски ефект. Освен това е добра идея да поставите корабчето върху прозрачно домакинско фолио отдолу, за да го предпазите от разтапяне от желатина, особено ако е тежък и голям.
-
Как да направя по-лек крем за торта? Може ли нещо със заквасена сметана?
-
Как се прави покритие с моделираща маса?
Ако имаш в предвид готова маса, нямам представа....
но Варната се цепи. Шоколада - криво-ляво стана с огромния вентилатор
леле каква торта 
на детенцето ти.Още много такива торти да му направиш 


в бързината забравих - Честито на всички момичета
,който ще черпят днес с торти за имен ден - да сте много здрави и много обичани.
))

. Пазя всички снимки, ще ги кача отново, лошото е че времето ми е "кът", и ще бъде досаден и продължителен процес.....
Ей, идеше ми да го гръмна. А в самия ден и детето беше много кисело и само се влачеше след мен и ревеше, а аз тортата ли да дооправям, себе си ли