Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се понася тортата Рафаело в жегите? Не идва ли тежка?
Може ли крем Ганаш да се направи с млечен шоколад вместо тъмен? Няма ли да стане твърде мек?
Как мога да създам ефект на море върху торта? Имате ли някакви предложения?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се понася тортата Рафаело в жегите? Не идва ли тежка?
-
Може ли крем Ганаш да се направи с млечен шоколад вместо тъмен? Няма ли да стане твърде мек?
Кремът Ганаш може да се направи с млечен шоколад, но за по-добра текстура трябва да добавите малко натурален шоколад. Съотношението е 1 чаша тежка сметана, 200 грама млечен шоколад (или 300 грама бял) и 40-50 грама натурален шоколад. Добавянето на натурален шоколад ще подобри текстурата, без да придава прекалено горчив вкус.
-
Как мога да създам ефект на море върху торта? Имате ли някакви предложения?
За да постигнете вид на море върху торта, можете да използвате светъл конфитюр или сладко, оцветено в синьо. Това ще осигури желания морски ефект. Освен това е добра идея да поставите корабчето върху прозрачно домакинско фолио отдолу, за да го предпазите от разтапяне от желатина, особено ако е тежък и голям.
-
Как да направя по-лек крем за торта? Може ли нещо със заквасена сметана?
-
Как се прави покритие с моделираща маса?



Но не се отказвам, пробвам пак, от 2-3 опит може и да стане. Както съм чула навремето: "Първа бука за наука..." 

..... значи е от жегите....
толкова си мога, а и жегата и децата ми помагат. Тази седмица двете с беба бяхме рожденички, но тъй като таткото беше в командировка на РД на детето и двете празненства бяха в нейна чест. Жегата направо ми разказа играта, докато извадя "Варна"-та от хладилника и вече се затопяваше, при оцветяването "изпуснах" боята, оранжевата пък я разлях направо в мивката и ред други подобни дребни неуредици
. За капак снощи не си я снимах аз и сега не харесвам снимката




. Моите пеперуди си ги бях купила от Варна, че тука не се намират подобни, кажи моля те от къде точно си взе дракончетата 
