да добавим български привкус на арабската магия-урок 77

  • 23 331
  • 287
# 180

Добре дошла на Дала,сигурно много имаш да разказваш.
Кате-трябва да почерпиш за дрешките. Wink и за покупките.
Деси-как изкарахте,никаква те няма-сигурно спиш.
Манел-а вие в кой град бяхте в Сирия?Май свекито ти вади душата с памук,не и се давай.
Виж целия пост
# 181
Здравейте! Как сте, мили мои? Аз съм щастлива ... мароканският човек е тууууууук!

Сега го пращам на магазин -при това - на кварталния, на който се подават нещата от щанда. Пожела да иде сам, но все пак - съм направила списък на продавачката - от кое - колко. Ще чакам с нетърпение какво ще донесе.  Simple Smile
Виж целия пост
# 182
ей,катенце ша та бия някой път  box bash

снощи много добре си изкарахме,то оище можеше ама дреби заспа и се прибрахме към 1.30,подаръци не полу4их,отложих ги за бг  newsm47
магде не ти е лесно в тази ситуация,ама дори и да изпратите покана,може и да не и дадат виза,малко трудно дават нашите
катя сега когато 4овека е тук 4акаме резултата  EFP Praynig Praynig Praynig
дала welcome и аз се записвам за разказите
снеже стига си дразнила диетуващите  pliok
anisavd-влез престраши се
сложих снимки на каките с новите при4ески
Виж целия пост
# 183
Кате, радостни очи, тъкмо щях да питам как си, ама като гледам човекът се е приземил успешно, та чак и да пазарува се е засили и всичко е наред. Весело и успешно бебеправене   Hug

Честит рожден ден на Деси с малко закъснение, да си жива, здрава и много щастлива.


А варненки да кажат за гостите, канени и неканени, докато живеех край морето по стара българска традиция през летните месеци имах чувството, че без да разбера съм открила хотел  Mr. Green

makaui daniela    върна ме в далечното минало, като подстригаха косата на сестра ми до кожа и тя много плака, та й правех "коса" с подръчни материали, шалове с ресни, обърнати наопаки блузи с дълъг ръкав,  най се радваше на един чорапогащник нахлузен на главата й, та чак не искаше да го сваля  Mr. Green
А дъщеря ми се роди с едно русо мъхче и почти 2 години я чакахме тая коса да порасне, сега й е до кръста и не ми дава да я режа - щяла да я пуска до петите  #Crazy
Виж целия пост
# 184
Здравейте мами  Simple Smile
Даниела и ние постригахме сина си наскоро, почти нула номер, оставихме му съвсем малко коса, мноооооого ми беше мъчно да го гледам постриган, като че ли беше болен от нещо  Sad Sad Sad  на всичкото отгоре мъжа ми малко му рязна ушето с ножицата, щях да го убия  #2gunfire но пък на топлото няма как да стои с голяма коса, сега косицата му пак порасна, вече свикнах да го гледам постриган като момченце  Heart Eyes
Елисиния ние вече два пъти водихме Анто на плаж, първия път когато го топнахме в морето плака, но вече не  Grinning  и от пясъка не го е страх, всичко е ок  Grinning
Виж целия пост
# 185
Здравейте момичета,
Прибрах се от Гръцко и едва удържах да си свърша работата поне частично, та да влеза да чета..Уж щях да преглеждам писанията ви през уикенда и там, ама два дни ни се сториха малко, отлетяха бързо и не остана време за компа.. Sad
Както и да е..На връщане се изгърбих, нямаше свободно място за полета вчера, та се наложи и обратния път да го мина с рейса.Пристигнах в 5,30 и в 8 излязох на работа. #CrazyА по пътя дори не успях да дремна, жената до мен беше с габарити, подобни на моите, та и на двете седалките ни бяха тесни, а тя горката в добавка драйфаше през почти целия път.Живо мъчение! ooooh!
Иначе си прекарах супер, колкото и немайчински да звучи, имах нужда макар и за толкова кратко да ида някъде без дечурлигата.. WinkИзкарах си едно нощно къпане в морето /към 10 часа вечерта/, дневното при тамошните температури не бих го издържала..Намерихме си едно въз каменисто, но усамотено плажче и го докарахме на романтика.. hahaha
Иначе солидно хапване, пазаруване както винаги за дечурлигата и т.н..
В тази връзка искам да помоля Магдето да ми разясни процедурата по поръчката и доставката на Heelys през цитирания сайт.
На празнувалите вече по различни поводи Деси и Магда със закъснение пожелавам всичко най-хубаво!Много здраве, щастие, любов и усмивки покрай дечурлигата!
На Мароканското Кате честитя идването на мъжо и й пожелавам скорошно прикачване на тикер с инфо за  бебок!
Дала, надявам се да имаш множество прекрасни впечатления, които скоро да споделиш с нас..
Снежна, гледах записа от видеозона..направо ме разби.Като си помисля, че  само преди 8 години на обикновения видеозон докторицата пропусна да види, че са две.. #Crazy и си казвам, че медицината със светкавични темпове напредва.. Grinning
Прочетох написаното от всички ви малко отгоре-отгоре, тъй като работата ме зове, но довечера ще  повторя прочита и ще се включа отново.
Поздрави и целувки на всички ви! Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 186
Здравейте на всички , много сте слади и мили като ви чета   bouquet
Благодаря на dtti , прати ми линка към темата .
Много ми харесва арабският свят : загадъчен ,екзотичен  ,   - хората са толкова добронамерени , и няма никаква завист .....което ми е трудно да възприема , като правя сравнение с нашия (имам предвид България ) Била съм в Египет , Турция ,Тунис , мисля си за Йордания искам да видя Петра , Аман , Мъртво море  , пустинята ......  и всичко останало , да усетя атмосферата и на тази страна  Simple Smile Затова съм тук , моля ако някои има повече инфо за тази страна нека пише , ще ми е от полза всичко .
Разбрах ,че 
sarated ще посети лятото Йордания , моля за впечатления и мнения , ако  не я притеснявам -разбира се  Simple Smile
Приятен и успешен ден на всички   bouquet
 
Виж целия пост
# 187
Хашемитското кралство Йордания граничи със Сирия на север, с Ирак на североизток, със Саудитска Арабия на изток и юг, и с Израел и Западния бряг на запад. Има също така водни граници при залива Акаба и на Мъртво море.
Думата „хашемитско“ в официалното название на Йордания произлиза от управляващата страната династия на Хашемитите, водещи началото си от племето Бану Хашим. Йордания е дуалистична монархия. Владетелят разполага с цялата изпълнителна власт, законодателната е споделена с парламента.Официалният език е арабски, но английският е широко използван в търговията и администрацията. Около 70% от населението на Йордания е градско. По-малко от 6% от селското население е номадско или полуномадско. Повечето жители обитават райони, където валежите правят възможно земеделието. Около 2 милиона души, регистрирани като палестински бежанци живеят в Йордания, повечето от тях са с йорданско гражданство.Дотук с по-сухата информация.
Както виждам anisavd по-живо я интересуват забележителностите...В тази връзка,разположена на древния кръстопът между Арабия и Средиземно море, Йордания изобилства на исторически забележителности и богато културно наследство от различни исторически периоди – фараонски, елинско – римски, византийски, ислямски, персийски, отомански и европейски. Самото име „Йордан” съдържа уникална аура на покръстването и означава едновременно „Свещена река” и „Благословена земя”. Именно тази благословена земя с многолико, разнообразно и уникално наследство е физическото и духовно пространство на житията на много пророци. Тук историческите паметници представят всеки един век от човешкото съществуване, но най-забележителният паметник си остава Петра, преоткрита за западния свят от швейцарски изследовател през 19 век.„Розовата перла в короната” е издяланият в скалите древен град Петра, пълен с мистичен чар . Земята на Йордания е арена на библейски събития, на древни история, на религиозни войни и едновременно с това – съвременна държава. Тя е мост между древността и настоящето, между морето и пустинята, между изтока и запада. Над историческите и културни пластове е съвременната Йордания – комбинация от спираща дъха красота и контраст. Тук са непрекъснато променящата се плодородна долина на р. Йордан и отдалечените пустинни каньони, едновременно величествени и странно застинали. Тук са прекрасните крепости на кръстоносците и дивната пустош на Вади Рум,  ярките и красиви коралови рифове на Червено море, неподвижната и безжизнена белота на Мъртво море, Джераш и много мноооого други красоти..
Ако някой иска някаква по-детайлна информация за Йордания, нека пише на лични.Ако съм в състояние да отговоря, ще го направя с удоволствие.


Виж целия пост
# 188
Благодаря ! много си мила  Simple Smile
 това е програмата на която съм се спряла за сега , според теб достатъчно ли е да се видят всичките тези красоти и пропускам ли нещо същественно за страната ? Благодаря предварително


ен 1   София / Истанбул / Aман
Излитане от летище София в 10.45 часа с полет на Turkish Airlines. Кацане на летище Истанбул в 12.00 часа. Излитане от летище Истанбул в 14.25 часа с полет на авиокомпания Royal Jordanian. Кацане на летище Куин Алия в Аман в 16.40 часа. Трансфер летище – хотел. Настаняване в хотел. Вечеря. Нощувка.
Ден 2   Ум Каис / Джераш
Закуска. Отпътуваме на север към Ум Каис – укрепление, разположено върху топли минерални извори. От тук могат да се видят Голанските възвишения, Галилейско море и долината на река Йордан. продължаваме за Джераш - един от най – добре запазените гръцко – римски градове на Близкия изток, наричан още Помпей на Изтока. Интерес представляват Триумфалната арка на император Адриан, храмът на Зевс с кръглия трон, хиподрумът, форумът, амфитеатърът, църквата Св. Теодор с чудотворния басейн, танцуващите колони. Връщане в Аман. Вечеря. Нощувка.
Ден 3   Мадаба / връх Небо /Керак / Петра
Закуска. Отпътуваме към християнския град Мадаба („градът на мозайките”) по Кралския път (запазил следи от търговци, армии и поклонници, кръстосвали тези земи векове назад). На главната улица на съвременния град се издига църквата Св. Георги (гръцко – православна), съхранила известната византийска мозаечна карта на цялото Източно Средиземноморие (така, както е изглеждало преди повече от 15 века), в центъра на която е изобразен Йерусалим (най – старото известно изображение на града). Продължаваме за връх Небо – според Стария Завет това е мястото, от което Моисей е показал на народа си Обетованата земя. Тук се намира и гробницата на Аарон (брат на Моисей), както и византийски църковен комплекс. От специално изградена пред комплекса платформа се открива невероятна гледка към долината на р. Йордан, Мъртво море, а при хубаво и ясно време могат да се видят и покривите на Йерусалим и Витлеем. Продължаваме към цитаделата на кръстоносците в град Керак, най-големият в кралството, уникален със своите седем подземни етажа, който е пример за архитектурните и военни традиции по онова време – преди почти 1000 години. Отпътуваме за град Петра – розово – червената скална магия, считан за “Осмото чудо” на света и уникален със своята античност, природно разположение и необикновен достъп. Днес Петра е в списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО. Настаняваме се в хотел. Вечеря. Нощувка.
Ден 4   Туристическа обиколка на Петра + обяд
Закуска. Започваме едно вълнуващо приключение в един свят, сътворен от камък, багри и тишина. Навлизаме в дългата, тясна, хладна и мрачна клисура (на арабски „Сик”), чиито стръмно издигащи се краища не пропускат слънчевите лъчи и е в пълен контраст с чудото, което се открива. Внезапно клисурата се отваря в естествена площадка, където се откроява най – известният архитектурен паметник на Петра – Съкровищницата, чиято фасада от каменна плетеница блести на яркото слънце. Древният град постепенно се открива, като в продължение на километри следват паметниците, включващи сгради, гробници, бани, погребални ниши, храмове, арки и колонади, сътворени от техническия и артистичен гений на неговите древни жители. Връщане в хотела. Вечеря. Нощувка.
Ден 5   Петра / Вади Рум
Закуска. Потегляме към един друг свят – крехък и непокварен, светът на Вади Рум или „Лунната долина”, която Лорънс Арабски описва като „просторна, ехтяща и божествена”, едно от най – шокиращите пустинни места в света - широка, безмълвна долина и величествена панорама на обрулен от хилядолетията камък. Тук времето е спряло, а красотата е абсолютна, неестествена и непостижима. След чаша ментов чай или кафе с кардамон се отправяме към вътрешността на пустинята с джипове (продължителност на тура 2 часа). Сред пъстра магия е издигнат палатков лагер, който разполага с подходящи удобства за преспиване. Под опънатите шатри и вкусната вечеря, вероятно завинаги ще съхраните спомена за седянката край огъня на бедуините под звездното небе на пустинна Арабия. Вечеря. Нощувка.
Ден 6   Вади Рум / Акаба
Закуска. Отпътуваме за Акаба – кокетен малък град на Червено море (единственият излаз в Йордания на море и едно от малкото места в света, от което могат да се видят 4 държави – Йордания, Египет, Израел и Саудитска Арабия). Настаняваме се в хотел. За почиващите тук курортът предлага гостоприемство, кристално чисти води на залива на Акаба, смесица от слънце и море, прохладен северен бриз и незабравима панорама на планините, които го обграждат с променящите се през всеки час от деня цветове. Най – забележителен е зрелищния коралов риф, който прави това място уникално и специално. Вечеря. Нощувка.
Ден 7   Акаба / река Йордан / Мъртво море
Закуска. Отпътуваме на север към мястото, известно като Ал Магтас, където Исус Христос е бил покръстен в река Йордан от Йоан Кръстител. Продължаваме за Мъртво море – най – ниската точка на земната повърхност (400 м под морското равнище) – там, където скалите, които са обливат от водата стават белоснежни, а ослепителнобялото покритие придава на района странен, нереален изглед. Настаняване в хотел. Вечеря. Нощувка.
Ден 8   Мъртво море / Аман
Закуска. Свободно време до обяд. Отпътуваме за Аман. Следва туристическа обиколка на Аман, включваща посещение на Цитаделата с храма на Херкулес и Двореца на Умаядите, римския амфитеатър (отвън). Настаняване в хотел. Вечеря. Нощувка.
Ден 9   Аман / Истанбул / София
Закуска. Трансфер до летище Куин Алия за полет с Royal Jordanian до Истанбул Излитане в 11.20 часа. Кацане в Истанбул в 13.40 часа. Продължаване за София с полет на Turkish Airlines в 17.10 часа. Кацане на летище София в 18.25 часа.
Виж целия пост
# 189
Чудесен избор, anisavd!
Няма пропуски в упоменатия маршрут!Би ли споделила името на туристическата агенция, която организира пътуването?Една приятелка е също живо заинтригувана от перспективата да пътува натам организирано..Последното казвам, тъй като аз съм разглеждала всичките тези хубавинки на порции през годините..
Виж целия пост
# 190
Анисавд - прекрасна програма , не знам дали обхваща всичко , но пак си е интензивна и наситена
Помечтах си , ммм приказно - дано направиш тази обиколко и да останеш доволна - желаяти го от сърце ! А каква е цената , да знам към какво да се стремя
Виж целия пост
# 191
http://www.viatravelbg.com/?id=16&type=exc&vehicle=2&lang=BG
 не съм ползвала агенцията до сега , но четах добри отзиви за тях
http://www.journey.bg/offers/offer.php?offer=39673
Виж целия пост
# 192
Другата агенция която предлага екскурзия до Йордания е
http://www.2mko.com/excurzia_184-17-18.html
но се разминават малко в програмата ...... на Виа травъл ме кефи повече , едната нощувка е в пустинята на палатков лагер  Shocked  , но   на това съм се спряла  Sunglasses
Виж целия пост
# 193
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!!! Наде тази снимка е от макдоналдс в пакистан.Кате браво любовта си дойде сега вече ти пожелавам едно бебче.Даладобре дошла с нетърпение ще чакам да разказваш.Марсипожелавам ти приятно изкарване в българия.Саратедмного интересна страна е Йордания и аз един ден бих искала да я посетя.Аз тази година почивката ще прекарам чак декември в Пакистан  Grinning Grinning.
Виж целия пост
# 194
Здравейте, момичета!
С ден закъснение: ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, ДЕСИ. ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА! МНОГО ЩАСТИЕ И ВЕСЕЛИЕ ДА ЦАРИ ОКОЛО ТЕБ, МНОГО УСМИВКИ И СЛЪНЧЕВО НАСТРОЕНИЕ! smile3525

Ах колко хубаво звучи да посетиш и Йордания! Моята идея първоначално, когото тръгнах за Сирия, беше да включа и Йордания и Ливан. Но за такова пътешествие си трябва време. Не можеш просто да пробягаш из тези места! За сега свърших парите за екскурзия, но за догодина........само да сме живи и здрави - надявам се да се върна по тези земи - и до Сирия отново!
anisavd, аз обаче бих отишла отново по същия начин, както отидох до Сирия, т.е. не бих ползвала агенция. Има преимущество, че цената е пакетна, агенцията ползва намаление за големия брой туристи, които осигурява. Но на мен не ми допада особено да съм с точно определена програма. Губи се тръпката - в определен час закусваш или вечеряш, в точен час тръгваш....... Аз бих искала сама да си подготвя програмата. Опитай и ти. Тръпката на подготовката си заслужава!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия