Болница ТОКУДА-2

  • 142 674
  • 1 282
# 420
Просто различни мнения, ситуации... Според мен не са се променили нещата, просто няма абсолютно добро или зло, зависи от самите пациенти, от лекарите, от нагласата... Винаги има доволни и недоволни. Няма как да намериш място, от което ВСИЧКИ са доволни.

Това не го отричам... Обаче... но-тата си остават, както и някои неизяснени и... хм... да ги наречем съмнителни неща... Поне за себе си все още имам неизяснени въпросителни около моето раждане... Нищо, че съм доволна ивсичко мина добре, макари  не по план!

Просто си имайте едно наум и си търсете правата! Независимо дали става въпрос за Токуда или някоя друга болница... Все пак става въпрос за нашите животи и за живота на децата ни!

Леко раждане на всички, които им предстои това прекрасно събитие! Желая ви само хубави емоции и всичко да мине така както сте си пожелали!  Hug
Виж целия пост
# 421
Каква ЗК, Токуда е частна болница! Grinning

А аз сега се сетих да питам: ако секциото е по медицински причини, ЗК покрива някакви пари, нали? Това става ли в Токуда?
Токуда е частна болница, която работи по  здравната каса. Значи ако искаш раждането да ти излезе 2300 лв. ( колкото беше и моето) трябва да си здравно осигурен и да предоставиш направление , ако не си здравно осигурен раждането ще ти излезе 2300лв. + 1500 лв., които съответно няма да бъдат поето от ЗК заради липсата на осигуровка.
Виж целия пост
# 422
Дано Abel   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 423
За Димитров имаше добри отзиви в миналата тема, но всичките бяха за секцио. Нормално не знам някой да е родил при него от момичетата, които са писали тук Peace
Виж целия пост
# 424
Да,така е, и аз това забелязах, всички са секцио, обаче аз твърдо бях против....до вчера, когато бях на преглед при него и ми каза, че по принцип мога да родя нормално, но ми е тесен таза и не съм се разширила достатъчно и ще бъде бавно и болезнено...с две думи леко ми проми мозъка Cry
Но може наистина да е прав и да не му се рискува, аз наистина съм дребничка по принцип... ще се посъветвам и с друг и тогава ще реша
Виж целия пост
# 425
Ради, винаги можеш да се консултираш и с друг лекар... Щото наиситна може и да ти е промил мозъка! При Димитров само родили със секцио познавам!  Thinking Това ми е малко... странно...
Виж целия пост
# 426
Ради, винаги можеш да се консултираш и с друг лекар... Щото наиситна може и да ти е промил мозъка! При Димитров само родили със секцио познавам!  Thinking Това ми е малко... странно...

Брит роди при него нормално, нека тя да сподели.
Виж целия пост
# 427
Ради, винаги можеш да се консултираш и с друг лекар... Щото наиситна може и да ти е промил мозъка! При Димитров само родили със секцио познавам!  Thinking Това ми е малко... странно...
Аз бях в стая само с нормално раджали, едното момиче беше при д-р Димитров! Каза, че е много доволна от него, раждането протекло идеално, без каквито и да било усложнения, без упойка, мисля че и шевове нямаше... Разбира се, може би където и другаде да беше родила - щеше да е лесно за нея, защото просто има жени, при които раждането си минава гладко и не особено болезнено. После Димитров идваше по няколко пъти на ден при нея, преглеждаше я, беше много мил и внимателен... Да завидиш как някои бяха случили на лекар  Mr. Green
Виж целия пост
# 428
Ради, винаги можеш да се консултираш и с друг лекар... Щото наиситна може и да ти е промил мозъка! При Димитров само родили със секцио познавам!  Thinking Това ми е малко... странно...

Две мои познати родиха нормално при д-р Димитров (едната през май 2006, другата през август 2007) бяха много доволни. Някъде в старата тема имаше мнения на мами родилипри него нормално. През цялата ми бременност си говорихме за нормално раждане (той ми каза, че е най-добре), но бебо се настани удобно напречно и със заклещена главичка. Чувала съм, че той е от лекарите поддръжник на нормалното раждане.

Успех на всички и здрави и щастливи бебочета  Peace
Виж целия пост
# 429
Димитров много искаше да съм секцио, но аз пък исках да съм нормално, по възможност естествено.
Първо искам да кажа, че ако раждам пак в България, сигурно пак ще е при Димитров. Обясняваше всичко, което ще прави, не ме държа постоянно легнала, можех да се разхождам и смятам, че е добър лекар. Моите оплаквания нямат общо с лекаря, а със системата и практиките. Така, че мога да кажа, че от Димитров съм доволна.

За да съм изчерпателна - на мен не ми хареса, че не ми се разминаха стандартните болнични процедури, епизотомии, окситоцини, клизми, катетери, скачане по корема (от лекарката, която беше на смяна) и пукане на мехура, който се оказа вече спукан( но пък бебо се сдоби с драскотини). Вместо да ме оставят да си родя, ме ръчкаха непрекъснато за нещо (хората от персонала). Ражадането ми мина толкова бързо, че клизмата например подействаха половин-един час след като родих.   #Cussing out  #2gunfire Което повярвайте ми е много гадно. Според доктора моето раждане е било рисково, така че никога няма да знам, коя от процедурите (повечето от които бяха извършени преди да дойде доктора) се е налагала и коя не.
Виж целия пост
# 430
доктора моето раждане е било рисково, така че никога няма да знам, коя от процедурите (повечето от които бяха извършени преди да дойде доктора) се е налагала и коя не.

А защо е било рисково, обясни ли? Т.е. не му подлагам оценката под съмнение, просто ме интересува?
Виж целия пост
# 431
Не конкретно. Секциото го искаше по предположение за омотана около бебето пъпна връв. Затова бебето трябваше да излезе възможно най-бързо. Оказа се много къса и била дърпала бебето назад. Друг проблем, който имаше беше зелената вода изтекла кой знае кога... 
Предполагам това са нещата. А да и бебето беше с лице нагоре.
Виж целия пост
# 432
Ех, добре де, не казах че всички раждат при него със секцио... Споделям си впечатленията просто!  Simple Smile
Виж целия пост
# 433
Благодаря ви момичета за отзивчивостта, аз наистина не бях чувала някой да е раждал нормално при него, но ето че има Hug
Много ми помагате!
След 10 дена пак ще се видим с него и тогава ще решим Peace
Виж целия пост
# 434
......... раждането да ти излезе 2300 лв. ( колкото беше и моето) трябва да си здравно осигурен и да предоставиш направление , ако не си здравно осигурен раждането ще ти излезе 2300лв. + 1500 лв., които съответно няма да бъдат поето от ЗК заради липсата на осигуровка.

Добре, де, пак ли да има промяна в цените, или цената 2300 е с избор на анестезиолог. На мен последно ми казаха, че раждането е 1500 лева и 600 лева пакет за бебето, родено със секцио. И аз съм настроена за 2100. В понеделник постъпвам в болницата и хич няма да ми е приятно да ме сюрпризират с нови цени, за които не съм подготвена. #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия