Болница ТОКУДА-2

  • 142 671
  • 1 282
# 300
Мерси за съветите! Ами, да, аз съм си решила за ВИП стая вече (никак не обичам чужди хора, особено пък в такъв момент... Confused). Пък и като ще е гарга, да е рошава. Wink

А пък това с майките, дето искат да спят, не го разбирам (не съм го преживяла още де, но ще гледам да се стегна бързо). Как ще спиш, като бебето ти плаче?

Аз чета за кърменето вече, гледам клипчета... Струва ми се обаче, че не е чак толкова сложно. Важно е да уцелиш позата, правилното засукване, да си сигурна, че бебето суче добре, да не те боли... Ще си купя книжката, даже може сега да я поръчам. Wink
Виж целия пост
# 301

А пък това с майките, дето искат да спят, не го разбирам (не съм го преживяла още де, но ще гледам да се стегна бързо). Как ще спиш, като бебето ти плаче?


Ами някой може и да спят  Simple Smile Иначе аз само подремвах за по 20-30мин и се събуждах. Хем от шума в стаята, хем от притиснение, че бебето не е до мен  Simple Smile
Виж целия пост
# 302
След секцио като ти сложат обезболяващото през нощта ще спиш и още как Laughing Аз съм проспала цялата първа нощ, но сутринта станах рано. В нашата стая нямахме проблеми с другите момичета, даже беше много хубаво да има от кой да получиш съвет.
А за плача- да, то в аквариума ту едното бебе плаче, ту другото, но не е защото са оставени гладни и без грижа. Хранят ги на всеки 3 часа с АМ. Затова е добре още в началото да си кажеш дали искаш да захранват детето или не.
Виж целия пост
# 303
След секцио като ти сложат обезболяващото през нощта ще спиш и още как Laughing Аз съм проспала цялата първа нощ, но сутринта станах рано. В нашата стая нямахме проблеми с другите момичета, даже беше много хубаво да има от кой да получиш съвет.
А за плача- да, то в аквариума ту едното бебе плаче, ту другото, но не е защото са оставени гладни и без грижа. Хранят ги на всеки 3 часа с АМ. Затова е добре още в началото да си кажеш дали искаш да захранват детето или не.
Сигурно има нещо такова, защото 2те момичета бяха секцио в моята стая и си спяха  Laughing
Иначе на мен ниой не ми е казал, че дават АМ на децата през нощта. Даже до колкото помня ми бяха казали , че вода им дават ако се събудят нощно време, а и съм виждала едната сестра да дава вода като съм се будела през нощта. Ако помня добре де. Иначе те до 12 са при майките и после ги връщат в 5-6 , така че само 1 хранене биха имали евентуално с АМ.
Виж целия пост
# 304
Ооо, аз категорично ще им кажа - никаква вода и никакво АМ.

А не мога ли да откажа обезболяващите? Или наистина много боли? Те не минават ли в кърмата?
Виж целия пост
# 305
И на мен ми биха обезболяващи и веднага след операцията (беше в 10 вечерта) и на другия ден... Уж да поспя! Ама друг път... Хич не можах да спя!

autumnsphere, можеш да ги откажеш естествено! Ти си преценяваш колко те боли. Също така, при положение, че дават антибиотик, който не пречи на кърменето, вероятно и обезболяващите са такива (не съм питала). Колко боли? Ако трябва да сравнявам контракциите си (раждането ми започна нормално) с болката от секциото... заменям моето секцио за десет нормални раждания! Mr. Green
Виж целия пост
# 306
Здравейте момичета, искам да ви попитам за заплащането - в какъв момент се прави? При постъпване, веднага след раждането, при изписването? Все пак си трябва малко време, за да събере човек сумата, предвид техните такси.  Whistling
Виж целия пост
# 307
Здравейте момичета, искам да ви попитам за заплащането - в какъв момент се прави? При постъпване, веднага след раждането, при изписването? Все пак си трябва малко време, за да събере човек сумата, предвид техните такси.  Whistling
Като те изписват ти връчват два листа със сметки  Grinning
Виж целия пост
# 308
И на мен ми биха обезболяващи и веднага след операцията (беше в 10 вечерта) и на другия ден... Уж да поспя! Ама друг път... Хич не можах да спя!

autumnsphere, можеш да ги откажеш естествено! Ти си преценяваш колко те боли. Също така, при положение, че дават антибиотик, който не пречи на кърменето, вероятно и обезболяващите са такива (не съм питала). Колко боли? Ако трябва да сравнявам контракциите си (раждането ми започна нормално) с болката от секциото... заменям моето секцио за десет нормални раждания! Mr. Green

 Tired Face smile3556 newsm45

Недей така... Толкова ли е страшно?
Виж целия пост
# 309
да си сигурна, че бебето суче добре, да не те боли.

99% от успешното закърмяне зависи от бебето. Ако ще и на челна стойка да застанеш не си ли отваря устичката доброволно нищо няма да излезе. А относно болката не се лъжете- ще боли и то доста.
Виж целия пост
# 310
Ама защо така, какво му е страшното на секциото? newsm78  По време на операцията нищо не усещаш, а после те обезболяват добре, ние бяхме 2 момичета със секцио в стаята и като изключим болките при ставане през първия ден, който са поносими после става все по-добре. Не се притеснявай, не е страшно секциото. Мен лично бъбречна криза ме е боляла мнооого повече от това секцио.
Виж целия пост
# 311
autumnsphere Мъжът ти съвсем спокойно може да си стои при теб във ВИП стая. Моят стоя цяла седмица включително и през нощта. Така нареченото диванче е много неудобно, но вълненията покрай бебето компенсират. Laughing Последния ден се появи някаква старша сестра да се опита да се прави на важна, че ""не стига, че си затваряли очите и мъжа ми спял безплатно в болницата" Shocked Аз и казах да ми го калкулират и да си спомни, че това е частна болница и съм избрала да съм там с изричната уговорка, че таткото и бебето ще са с мен.
По въпросите за кърменето и АМ- все пак трябва да се прецени състоянието на бебето. Неонатолозите са страхотни, особено д- р Масларска / благодарна съм и за цял живот/ и те ще преценят какво е нужно. Няма бебче, което да е отказало да суче, защото е яло два пъти от шише. Моето беше в интензивното, а аз бях на антибиотик цяла седмица, но успях да кърмя повече от девет месеца. Ако си решила да кърмиш ще успееш!   bouquet
Виж целия пост
# 312
Много ти благодаря, само за снимка! Действително си права, няколко майки вече ме посъветваха да не "тръгвам на революция" и че хората наистина си разбират от работата. Аз мисля при Диков да бъда, как мога да направя така, че Масларска да се грижи за нас?

Страхотно е, че кърмиш 9 месеца, мерси за куража. Hug
Виж целия пост
# 313
Много ти благодаря, само за снимка! Действително си права, няколко майки вече ме посъветваха да не "тръгвам на революция" и че хората наистина си разбират от работата.
Ами те повечето си разбират, но относно кърменето си карат по-старите разбирания. А и нали ти казвам - всяка сестра дава различен съвет, в повечето случай обратното на това, което ти е казала предната. Аз лично си кърмех на поискване, макар че в болницата ти казват да кърмиш на 3 часа. Само една сестра ми каза да давам на детето винаги когато плаче. Иначе през деня ти оставят двете шишета с АМ и вода и ако искаш даваш. На мен от вторият ден спряха да ми носят адаптето.
Виж целия пост
# 314
Хахаха, то даже не бива да го чакаш детето да заплаче! Е, много ясно, че няма да ги слушам за това. Но ако наистина нямам кърма и бебето стои гладно, ще давам АМ, няма накъде...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия