Идват ли ви гости без да сте ги канили?

  • 11 709
  • 186
# 135
Мили момичета,за пръв път попадам във вашия форум и много ми допаднахте. Позволете ми да се се присъединя към вас.Темичката ви е много интересна и актуална.Аз също държа да ми се обадят,когато решат да ми дойдат на гости.Събираме се много често,но винаги се предупреждаваме.Случвало се е понякога и някой да се отбие пътьом,минавайки покрай нас.
Винаги е добре дошъл.Но аз не ходя никога някъде без да предопредя.Роднините ми са по морето,но до сега на почивка ходех само с карта.Сърдят ми се,че го правя,но такава съм си.Така съм научила и децата си.
Виж целия пост
# 136
Мечтая си един ден да имам възможност да посрещам честичко приятелите си и близките си, а те съответно са разумни хора, който със сигурност ще завъртят един телефон на тъгване и никога не идват с празни ръце. Понякога дори много ми липсват, но идват рядко и без преспиване, защото живеем в гарсониера.
Виж целия пост
# 137
Аз посрещам гости със и без покана, винаги ги слагам на масата ми. Всички са добре дошли, и роднини и приятели. Но общо взето всички се обаждат.
Виж целия пост
# 138
Предпочитам да отида на море на хотел или квартира, вместо да се навлека на някой на главата. Ще се чувствам много по-добре и ще се съобразявам само със семейството си.
Виж целия пост
# 139
   Обичам да ми идват гости,независимо дали са се обадили предварително или не.  Сърцето и домът ми са отворени за всеки, който идва с добри намерения. Понякога може да се случи да не съм подготвена, но слагам на масата каквото Бог е дал и пак се чувстваме уютно.
Виж целия пост
# 140
 Слава Богу, не идват неканени и без предупреждение! Всичките са ми европейци Wink Но и аз така правя.На тия времена да се изтърсиш  неканен някъде е направо опасно/ за домакина, де/.Виж приятелите и най-близките са друга категория хора, те и посред нощи  да ми дойдат не се брои.Но не , че са го правили.Изобщо все по-рядко  посре3щам гости, отчасти поради факта, че съм в един дъъъългосрочен ремонт и нищо не мога да предложа, само вар, цимент и лепило Joy
Виж целия пост
# 141
НЕ
Виж целия пост
# 142
Не.Не понасям в къщата ми да е хан.Повече от два дена с преспиване гости не търпя.Изключително се дразня и от минаването на кафе за има нема 6-7 часа.Колкото и грубо да звучи с нетактични гости се държа нетактично и след 2 часа висене в къщи заявявам, че имам доста работа и нямам повече време за безцелно висене.Ние никога не си позволяваме да досаждаме без покана на приятели.И обикновенно ако ходим някъде с преспиване ние пълним хладилника на домакините.Смятам, че никой не е длъжен да ни изхранва /хапваме си доста Mr. Green/.Изключително тактични и съобразителни гости сме и очаквам същото от приятелите и родата ни. Twisted Evil
Виж целия пост
# 143
Не. Напоследък не допускам никакви гости около мен и децата (изключение прави само една моя приятелка). Не ми трябва някой да ми се мота в краката, имам си достатъчно проблеми (здравословни и др.) покрай децата.
Виж целия пост
# 144
Случвало се е, обаче не са повторили да дойдат без предупреждение. Mr. Green
Все си измисляме причина и повод да сме "заети". Щото то... малко е нагло така да се изтипосаш без да се обадиш.
Виж целия пост
# 145
Тези,които могат да идват без предупреждение,са "изпитана марка",така да се каже.За сестрите ни,естесвено,вратата ни е винаги отворена,защото нито неговата,нито моята сестра са от онези нагли хора,дето се чудят на кого да досаждат днес.Да не говорим,че когато идват,носят храна и пиене за две недели напред,а остават за по една ли две нощи.Имаме и един-двама приятели,които нощуват у нас,когато са в Сф,ама и те прекаляват със страха си да не ни натоварват,та единия даже и чаршафи и кърпи си носи...
Виж целия пост
# 146
На мен напоследък взе тотално да ми писва от такива нахалници.Последния път беше вчера. Роднини на мъжа ми -5 човека от друг град решили да се изтърсятточно за обяд"да минели да ни видят".Пък и вкъщи беше доста разхвърляно-играчките на детето във всяка стая, бях почнала да гладя огромна купа с дрехи и чаршафи, на всичко отгоре се бяхме изкъпали току-що и се размотавахме с мъжа ми по хавлии.Е, издивях направо. И нещо напоследък се случва това по-често. Не идват с приспиване , но без обаждане от разни градове си изтърсват на вратата. Та като се звънне вече и настръхвам. Може да е за 3-4 часа, но отделяш от времето си или си проваляш плана. Не знам и аз как да реагирам вече...
Виж целия пост
# 147
Никъде не ходя неканена и съответно никой не ми идва на гости неканен, като изключим най-близките роднини, които за щастие са тактични да се усведомят предварително, дали ще е удобно, отделно най-често си носят и сами мезетата, така че няма проблем със гостито.
Виж целия пост
# 148
Преди, когато бях семейна, но нямах дете, постоянно някой "приятел" се мъкнеше вкъщи.
Сега вече обстоятелствата са други, но и аз съм друга.
Виж целия пост
# 149
Не ни идват непоканени гости.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия