Мама ДЕКЕМВРИйка колички я вълнуват, и коремчето все повече надува

  • 18 680
  • 286
# 180
Здравейте, момичета и от мен :hug:
Деси
, поздравления за страхотните новини,  да ти е живо и здраво бебчето
Лили
, добре дошла, желая ти лека и безпроблемна бременост
Soufi
, честити сини гащи!!!
За имената-оше не сме избрали, но сме рещили, че ако е момиче ше започва с буквата на свекърва ми, а ако е момче -на свекъра.Като им казахме така се зарадваха. Wink
А за разсеяността- и аз съм много разсеяна, направо се чудех какво ми става, дано да е временно  Joy
Лек и усмихнат ден на всички!!! Hug
Виж целия пост
# 181
Честита годишнина на Поли.
Аз усещам моето бебе от 14с., но все пак е втора бременност. В момента получавам обедна порция ритници от ляво на пъпа. Тази госпожица е по-шавлива от каката.
Имената - за каката беше решено, че ще е Иван/Ивана доста преди да забременея. За тази мома също е измислено.
Виж целия пост
# 182
abel по-напред в темата бях дала линк с описание къде може да гледате репортажа по БТВ.  Simple Smile

Сасано мерси!
Хем вчера видях, че го пусна...  Embarassed
Извинете заблеяния ми бременен мозък, много се дразня така, вероятно щях да се сетя по-късно, ама...
Това май ми е най-изнервящия симтом на бременността Wink Rolling Eyes
Виж целия пост
# 183
здравейте и от мен мами. вие вярвате лив сънища?
  аз днес се събудих в ужасно настроение и ме боли глава защото снощи сънувах кошмари сънувах някакви неща и като погледнах в съновника означават все гадории- че ще ме сполети ужасна болест и такива работи и двете неща които сънувах това означават  лоша болест и сега много ме е стрх, дано да е просто сън защото снощи си легнах малко разстроена и дано от тази емоция съм сънувала такива неща МНОГО МЕ Е СТРАХ
Виж целия пост
# 184
Момичета мерси за пожеланията но ние днес нямаме годишнина тя мина вече  Laughing
bambi25 да ти кажа честно не обръщаи внимание на тези сънища ,че то и във всеки съновник различно пише,и аз спрях да им обръщам внимание.
Виж целия пост
# 185
На мен бременността до сега не ми се отразява по никакъв негативен начин - само се изморявам малко повече и в големите жеги ми отичаха краката и имаше едни моменти, когато ме боляха малко над дупето костите, явно нещо се е разширил таза. newsm78 Нямам нито пъпки, нито кървящи венци, разширени вени, нямам странни прищявки за хапване или нещо да ме отблъсква, а и не съм разсеяна.  Mr. Green
Виж целия пост
# 186
Здравейте и от мен мами!
Деси  Hug Hug Hug!Страхотна новина!
Дано и другите притеснени мами да имат същите новини Praynig!
Бамби,не се притеснявай,някъде бях чела,че бременните сънуват често кошмари,и аз веднъж сънувах ужасен сън.
Invisible ,с този моп колко пъти на чистене сменяш торбичката,защото аз имах нещо подобно и трябваше на всяка стая да я чистя или сменям,освен това изпускаше боклука и замазваше.Торбичката достатъчо попивна ли е?А няма ли горещата пара да увреди ламината newsm78?Май много въпроси станаха Embarassed.
Деси джул,къде се изгуби,радвам се ,че си добре Hug!
Пожелавам ви приятен ден пълен с усмивки   bouquet !
Виж целия пост
# 187

Бръм , стъпалцето ли е 2.5 см или бедрената кост, че на мен ми мериха нещо на крачето и е отбелязано с латински букви в листчето.


Стъпалцето е 2-2,5 см....а цялото бебче около 16-20 см.( зависи от седмиците)..в случая говорех за моите седмици. Повечето тук са "по-напред", а аз съм края на Декември.

Cveta_Pile и аз ритниците ги усещам под пъпа, явно в момента там се е разположило бебоче Grinning
Виж целия пост
# 188
Еййййййййййййййййй, извинявайте, тая пуста разсеяност... Вижте защо се обърках:

"Започната от ˙·٠Poli٠·˙, Съобщение от ninanb

Добро утро и от мен!

Харем чакаме те с добри новини! Hug

Деси честито на патерици!  bouquet  Ние имаме годишнина на 31.07.  Mr. Green

Аз съм от Дървеница, но ако ме приемате скачам на колата и за 10 минути съм при вас в Дружба, че голям отбор сте се събрали там!  Hug"

Ами честито на ninanb тогава, пожеланията си остават в сила Simple Smile Да сте живи и здрави, да се обичате мнооооооооооооого и да получите най-прекрасния и желан коледен подарък!  Hug
Виж целия пост
# 189
ДАВТ ИНТЕРЕСНО ПРЕДАВАНЕ ПО КАНАЛ1 ЗА БЕБЕТАТА И ДЕЦАТА
Виж целия пост
# 190
Invizible, а имат ли някакви кърпички отдолу или направо така и тия кърпи за еднократна употреба ли са? От парата не става ли влажно като от ютията? И с чешмяна вода или дестилирана? Казаха ми, че има същите и на ТСМ-а, но по 110 лв, че по телевизията казват за цена от 200 и нещо. Дали са едни и същи в двата магазина?

в комплекта са 12 кърпи - 2 микрофибърни и 10 обикновенни не са за еднократна употреба перат се и пак се ползват, като тези от микрофибър ги дават за меки повърхностти а другите за твърди, но аз тъй като нямам си ги ползвам всичките за твърди. В интерес на истината нямам фуги никъде навсякъде плочките са редени плътно и не мога да кажа как почиства на такива место  Thinking
остава влага но бързо се изпарява, сипвам си вода от чешмата ама можеш и всякаква дори и някакъв препарат или нещо за освежаване на въздуха /аз не съм пробвала с парочистачката но имам рейнбол и с него така правя сипвам си във водата лайка например и става много приятно/ цената е 210 лв. взехме го от магазина на Орлов мост незнам в другия на Алабин дали го има ..би трябвало. То има и парочистачки за 80-90 лв също никак не са лоши  Peace

zuerich зависи колко е мръсно, до сега най-много три съм сменяла за целия апартамент, влага остава но бързо се изпарява ...виж за паркета дали ще повреди дори не съм се замисляла  newsm78
Виж целия пост
# 191
Зачетох се в това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=288940.0
Доста интересно ми стана  Grinning
Виж целия пост
# 192
Мерси Invizible, ще взема да си купя да пробвам Grinning
За имената - преди да забремея бяхме измислили за момиче, преди около месец измислихме за момче съвсем спонтанно. Мъжа ми отхвърли всичките ми царски и войствени имена и предложи свое и аз приех. На никой няма да го кръстим от родителите. Той нещо в последно време иска да е на баща му, но не мисля да го кръстя Деню.
А знаете ли кога се записва детето на педиатър? Трябва ли още като се роди в родилното да кажеш къде ще го запишеш?
Виж целия пост
# 193
А знаете ли кога се записва детето на педиатър? Трябва ли още като се роди в родилното да кажеш къде ще го запишеш?

хубаво е в 9-ти месец някъде да се ориентираш към педиатър и да говориш с него, за да може като родиш да го запише не те първа да се чудиш, въпреки че може и след това  Peace
Виж целия пост
# 194
Аз сама ще избера име на бебка. Grinning Моят мъж достатъчно дава - презиме и фамилия, трябва и нещо от мен. И както си мислех, че имам 100 варианта за име на момиченце, сега съм в такава чуденка....само се успокоявам, че има време.  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия