Трети месец мина вече , Февруарче вече е човече!!!

  • 18 842
  • 293
# 210
Честит празник   bouquet

Нека божията майка бди над нас и ни пази  Praynig

Дорабела, и аз съм голяма ревнивка и ще ти дам най- НЕправилният съвет.....но наистина трявба да успееш да поговориш с мъжа ти , за това как си се почувствала... Hug

Толо, моят ник ми дойде...много така  newsm78 
Търсих, мислих, когато да се регистрирам в БГ МАММА, защото пощата ми започва с инициалите ми , и ми се виждаше много безлично за тук (gn_pz@.....)  и проверявах в Диктонарито различни думи на български как звучат на английски.   Тогава написах думата СЕДЕФ и буквалният и превод на английски еMOTHER-OF-PEARL, което пък буквално преведено на български е МАМА НА ПЕРЛА.   А аз наистина си имам едно малко съкровише вкъщи  Heart Eyes  (малко, но вече ме е минала на височина  Wink )
.....та когато разбрах , че чакам втората си рожба, се зачудих как да си сменя ника....НО момичетата от ПАзарджишката тема ме убедиха да си запазя този си ник и само добавих към него едно "S" за множествено число и още една ръчичка с перла към аватара
Виж целия пост
# 211
Честит празник!  Hug

Пресвета Богородица да пази нас и дечицата ни!

Хубав ден желая на всички и черпя виртуално за моята именичка!

Виж целия пост
# 212
Честит празник   bouquet Нека Света Богородица бди над нас и ни закриля!Ако имаме именнички честито.
За мое съжаление няма да мога днес да отида при док.защото е в отпуск, но в понеделник отивам.
Толо-моят ник е името на кучето ми, което обичам ужасно много и сега незнам какво ще я правя, ние с милото ще се изнасяме и сигурно ще я оставя при наште-първите няклко месеца(дай боже всичко да е наред с бебчо)
^desika^браво на вас-пораснали сте доста.Надявам се всичко да се оправи, почивай повече-аз в началото докато работех се чувствах много зле, но сега по цял ден си почивам и нищо ми няма.
Имам въпросче-ходите ли сега на кола маска-по-точно топла, аз в началото на бременността бях и нищо ми нямаше, дори не ме болеше повече, но сега се чудя дали да отида-иначе моята козметичка е много добра и внимателна.Ако отида обаче няма да си правя на триъгълника.
 
Весел празник на всички.  bouquet
Виж целия пост
# 213
MamaZ честита ти именичка, да е жива и здрава и много да ви радва.

Зитка аз знам , че колата не е полезна особенно на триъгълника. казват, че може да предизвика контракции.

Момичета кажете тези контракции опасни ли са много, защото аз имам чувството че постоянно си ме боли корема. Сутринта пих 2 хапчета Но-Шпа, но след това веднага  Sick
Не знам пак какво ми става, а си мислех, че този период съм го минала.

Много се надявам всичко с бебчо да е наред  Praynig
Виж целия пост
# 214
Дубру-ютру и от мен Simple Smile

Вчера не съм се отчела, но бях в Плевен и ми се *** ******* от жега на един покрив... но какво да се прави-работа Simple Smile

Вече забравих на коя мама искам да коментирам думите, затова само на някои... които най-голямо впечатление са ми направили Simple Smile

milf, мила, ще имаш всичкото щастие на земята - то идва при силните!

Дорабела, ако моя го хвана в подобна ситуация, ще си изрева очите.. ПРЕД НЕГО, докато той самия съжали за стореното... Но какво да се прави, като го обичам съм сигурна че ще си остана и ще се опитам да забравя... на мен най-кофти от поста ти ми звучи това че чатът е бил с бивша.... ако беше с непозната, ок.. онлайн е само... но бивша... значи значт за какво си говорят...
Но си помисли.. мъжете понякога доста трудно приемат факта че ще стават бащи... може това да е някакъв предбащински синдром... според мен и да си говорите.. няма да сте искрени и двамата... а ще гледате да уталожите нещата... просто му кажи да не се повтаря и че ще му трябват доста усилия да си върне доверието ти....  Hug, миличка и УСПЕХ...

толо е питала за никовете... моя е част от ника на братовчед ми още от чатовете на DIR.BG преди.... Х години... той там  бил carboran, аз като по-"изобретателна" скъсих неговия ник и станах carbo.. не го бях ползвала от (X-1) години, докато не реших да се регистрирам тук Simple Smile

На всички Мимета /сегашни и бъдещи... Simple Smile/ - ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!!!   bouquet

 welcome на двете нови мами - Дики и Малката бухтичка  bouquet  bouquet  bouquet УСПЕХ и на вас!!!

Много щастие при мартенки на Danielkka Simple Smile Ама ако бебо се появи през февруари...  да знаеш че просто нас ни е харесвал повече Wink

^desika^ , и ако има още някоя мама с новини за бебо,  Hug
cutesmallcat, blueberrygirl и кой още беше... Стига паника,  Hug !!!! Ако има нещо с притеснение няма да оправите нещата... Нека потърпим още малко.. месец най-много за мамите с термин в края на фев. и като започнат да ни раздават ритници отвътре, ще сме по-спокойни...

Аз вчера сутринта след баня забелязах, че гърдите ми въобще не са чувствителни вече... дори по зърната... Коремчето ми съвсем се прибра... въобще - шашнах се напълно... ама си казах - "Майната му, всичко е наред с мойто бейби! Нали е мое, няма да ме излага баш сега!!!" и въпреки това ходих през 15ина мин. до тоалетната където усилено се взирах в тоалетната хартия всеки път... И още малко да съм разочарована че няма кръв...
Докато имах работа обаче позабравих тревогите и с колежките бая се посмяхме... та малко от малко психиката ми си почина
След тежкия трудов ден обаче, легнала  пред телевизора отново 1 час "слушах" с ръце дали нещо шава... Нищо не шаваше... но аз нали съм нахална, радрусах си корема едно хубаво, та в крайна сметка нещо шавна... бебе ли е, черво ли е.. Бог знае, но поне заспах спокойна и щастлива...
Та така... не се панирайте излишно.. че съвсем ще шашнем новите попълнения Simple Smile

zitka , според мен всичко си зависи от теб и това да ли имаш /или си имала проблеми/ аз в сряда бях на кола и козметичката беше много учудена защо не искам да си правя на триъгълника, каза че тя има много бременни клиентки..
Аз честно казано мнгоо съжалявам че спрях с колата в тази област в началото на брем. защото сега да си кажа честно ме е страх от болката... толкова пъти съм ги бръснала, че кой знае какви свитки ще ми излязат... Но още довечера при док ще задам и този въпрос, наред с пъпките, басейна, секса и т.н.... та в крайна сметка... защо не попиташ твоя док какво мисли за кола-маска на триъгълника...

^desika^ , щом док предписва лекарства срещу контракции.... сигурно не са най-безопасните... но аз някъде четох че по едно време се появяват контакции на Бракстън-Хикс, които били подготвителни и били приятни за бебо, защото били като прегръдка... но ще потърся пак и ще ви пиша някакво конкретно инфо.. за сега - все едно не съм го казала Wink

 Hug Heart Eyes  bouquet на всички!!!!
Усмихвайте се и се пазете!!!
Виж целия пост
# 215
Здравейте и от мен мили момичета! Hug
Честит празник!Нека Света Богородица закриля нас и нашите дечица!  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 216
Здравейте момичета, Честити празник на всички и най - вече на Именничките!

Да ви се оплача, вчера бях много зле, цял ден Sick. Не знаех къде да се дяна, като легна зле, като стана зле, като ям зле, като не ям пак зле. Така е от няколко дни от както почнах с витамините, чудя се дали не е от тях newsm78. Днес за щастие съм по-добре.

Carbo, винаги ме развеселяваш с твоите постове:
Цитат
След тежкия трудов ден обаче, легнала  пред телевизора отново 1 час "слушах" с ръце дали нещо шава... Нищо не шаваше... но аз нали съм нахална, раздрусах си корема едно хубаво, та в крайна сметка нещо шавна... бебе ли е, черво ли е.. Бог знае, но поне заспах спокойна и щастлива..
Много се смях, аз съм с термин края на февруари или началото на март и нищо не усещам да мърда, пък и ми е 1ва бременност, та сигурно ще усетя чак в 18седмица, като почне да беснее бебока.

 Hug Имаме си нови мами, добре дошли, повече никой, ама никой да не напуска форума, че #2gunfire Hug
Виж целия пост
# 217
Здравейте момичета, много сте мили когато ми пишете за моят проблем - Така не се чувствам толкова сама.
naiema и аз мисля,че самият факт че търси друга компания ме притеснява.
carbo и за мен е по-безобидно ако си чатиш с непозната отколкото с бивша.
Поговорихме с него и той ми каза,че просто са си писали два дни без той да влага някакви емоции. Каза,че не е морално от негова страна и че наистина държи на мен и иска да сме заедно. Помоли ме да му простя ,че малко се е полигавил в скайп и ме попита какво да направи за да се чувствам по-добре.
Като за начало му предложих да я изтрия отвсякъде-телефон, мейл, скайп и той я изтри от телефона.
Днес вечерта ще и изпратим мейл, в който той ще и каже ,че аз не я харесвам и това пречи на връзката ни, а и той не държи на нея ( той го предложи това) и затова ще й каже повече да не му звънни никога.
Това е засега от мен.
Стискайте палци всичко да е наред с бебето, че от два -три дни не го усещам и само кошмари сънувам.
ХУбав ден на всички мами:)))
Виж целия пост
# 218
Здравейте и от мен!
Честит празник на именничките!
 Аз,да ви кажа,след дълги умувания,продължих да си ходя на кола-маска,включително и на триъгълника.Предишният път ходих до 6-7 месец,след което започнах да бръсна и беше ужасно.А след раждането първата кола-маска беше адски неприятна  smile3514.Мисля си,че две таблетки но-шпа преди процедурата донякъде ще предотвратят евентуална реакция от страна на матката.Да не говорим,че в един момент сами не можем и да се бръснем..Но може би който е много чувствителен или пък си има някакви болки и придърпвания е по-добре въобще и да не си помисля за тази инквизиция. no

Dorabella,явно е решен да ти докаже чувствата си на всяка цена.Не че го оправдавам,но всеки може да сгреши.Важното е да се осъзнае преди да стигне твърде далече.Спокойно за бебето.Не си създавай допълнително тревоги.
Виж целия пост
# 219
dorabella , това според мен е най-добрия развой на нещата...
А ти не се вманиачавай да следиш мъжа си, че само повече тревоги ще си донесеш... Имай му доверие поне за сега, че бебо да е спокоен /според мен е сърдит и затова не се е обаждал напоследък  Peace/
пък то времето ще си покаже що за стока е твоя човек Simple Smile

Но и според мен, както толо е казала, чеовекът си е размислил и си е подредил правилно приоритетите, така че вярвам ще имате хубаво бъдеще тримата заедно  Hug

толо, ако док не е твърдо против и аз другата седмица ще се въоръжа с но-шпа и право на инквизицията Simple Smile
Виж целия пост
# 220
Здравейте момичета,ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ,И ДАНО СВЕТА БОГОРОДИЦА ЗАКРИЛЯ НАС,СЕМЕЙСТВАТА НИ И ДЕЧИЦАТА НИ!
MamaZ честита ти именница,да вие жива и здрава.
Виж целия пост
# 221
Честит паразник на всички и особено на вас, с името Мария! Дано Бог и Дева Мария закрилят нас и нашите дечица, за да се родят живи и здрави!!!
MamaZ честита ти именичка, да ви е жива и здрава и много да ви радва.
   bouquet
Още веднъж благодаря за топлото посрещане сред вас!!!
      Толо, моят ник е заради бременността - мъжа ми казва, че сега с малкото коремче съм една "малка бухтичка", а като напредна ще стана "голяма бухта"  Laughing  То май има нещо вярно, защото днес в Майчин дом имаше една бременелка, дето каза, че е в 22-23 седмица, а коремчето и беше по-малко от моето  Laughing
      Бях на ЖК днес, всичко е наред, даже бебето е с 2 дни по-голямо, отколкото е по сметките. Не го усещам още, имам леки болки в корема, които явно се дължат на  разтягането на матката, а но шпа си пия ежедневно от началото на бременността /по лекарско предписание/.
    Дорабела, явно момчето държи на теб, сега се успокой и си мисли хубави работи за бебчето!

    Пожелавам ви хубав ден и много усмивки!!!
Виж целия пост
# 222
Добре дошли на новите мами и от мен, желая им лека и безпроблемна бременост.

Аз си продължавам с боките и вече не знам какво да правя.  smile3511 smile3515

Carbo не мисля, че моите контракции са от тези приятните за бебчо, защото докторката каза, че то в момента е стресирано и затова не е подвижно като др път   Weary

На видеозона контракциите се виждат като подутина на матката , която стеснява пространството на бебчо.

Стискайте ми палци да ми отмине момичета. Много го искам това бебче  Hug
Виж целия пост
# 223
Добре дошли на новите момичета и от мен!
Дорабела, радвам се че мъжа ти е реагирал така, сигурна съм че си е взел вече бележка. Аз бих препоръчала сега да се възползвате от момента и да се поглезите взаимно-един вид той да те поглези за да забравиш за издънката, а ти него-за да не му мине и през ума даже да споделя с друг Grinning Както казах и преди-при нас кризите са повод да се замислим и да вложим старание (и двамата) да си направим взаимно живота по-хубав-и всъщност излиза, че кризите в отношенията ни са за добро Grinning Дано и при вас да е така!
За обезкосмяването-аз използвам епилатор (навсякъде) и изобщо не съм правила пауза. И през първата бременност се епилирах и не мисля че е проблем.
Искам също да ви призова да мислите по-позитивно. Бременността е един прекрасен период, когато имаме повод да се глезим, да се грижим за себе си, и да се радваме на живота, който расте вътре в нас, затова опитайте се да загърбите черните мисли и се радвайте на чудото, което става!
^desika^, това дето докторката ти е казала ми звучи леко налудничаво-откъде пък разбра че бебето е в стрес? От друга страна, след като така те е стресирала с думите си, и след като ти самата си в стрес-да, стреса се е предал и на бебето. Но май излиза че самата докторка е причината?
Хич не обичам такива доктори, които само се опитват да шашнат бъдещата майка-та нали тяхната задача би трябвало да е да се грижат за нас, да ни успокояват и да ни обясняват? А не да подхвърлят необмислени реплики без да си направят сметката как ни въздействат! Тя само ти е влошила положението с думите си!
Според мен, опитай се да се успокоиш и ако трябва потърси си друга лекарка, която освен професионален лекар да бъде и добър човек! Защото ние не сме само едно тяло, а имаме и чувства и психика, които са не по-малко важни, понякога от там започват и се решават здравословните проблеми!
Виж целия пост
# 224
ех, ееех, това лято колко време ми изяде...
все като вляза във форума и имам мноооого да чета!
сега се отчитам и след това отивам да чета:
изкарах доста време на морето, имам тен, но не такъв, какъвто щях да имам , ако не се бях пазила повече от обикновено! плициках си се във водата без особени усилия за плуване, изсъхвах бързо на слънце и се пъхвах под чадъра, намазана със слънцезащитно мляко, снабдена с шапка, очила и кърпа за покриване на корема. и пак съм си със загар. ходех сутрин до към 11 и следобяд след 16ч. чувствах се добре и не подавайте ухо на бабите, които само намилат, че не трябва да се ходи на плаж, камо ли да се топиш във водата - водната гимнастика е една от най-препоръчваните за бременни!
някой питаше как ми е понесъл пътя от София до морето - ами малко досадно, въпреки, че по магистралата се стига бързо. имаме си климатик в колата, но и с него внимавах, защото ми бие в главата или гърдите и го спирахме периодично, но все пак главоболието не ми се размина. е, само заради главоболието се чувствах като парцал, но не съм имала никакви други проблеми. даже не съм повръщала.
днес ходих на БХС - казаха ми, че този се водел втори БХС, макар да не съм ходила на ранния, който би трябвало да е пръв. на ултразвука видяха бебока и му измериха сумати неща, но не ми дадоха снимка, а ми разпечатаха едно листче с размери, по които машината беше изчислила, че съм в 15седмица+4 дни(усреднено)и термин - 1ви февруари. пратиха ми кръвната проба в Майчин дом и след около седмица ми казаха да се обадя за резултата.
качих вече 2 килограма заради загрижената свекървичка, но пък и явно вече ми е било време да започна да качвам след като първите 3 месеца отслабвах.
все по-често търча до тоалетната да пишкам, дори и за няколко капчици и мисля да се консултирам с лекаря при редовната женска консултация.
ставам и все по-често през нощта заради безсъние и запушване на носа, но аз си имам тези проблеми отдавна и затова единствено ме притеснява зачестяването им.
надявам се, че всички се пазите от жегата - пиете течности, ходите по сенките, носите шапки. дано никоя няма проблем!
Маринче, поздравления за темичката (макар и късно да го казвам)!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия