Трети месец мина вече , Февруарче вече е човече!!!

  • 18 842
  • 293
# 225
Здравейте мамчета!!!
Надявам се занапред всички да сме добре.Никакви контракции (поне не и в следващите 4-5 месеца),никакви черни мисли,никакви отрицателни емоции.Нека имаме само радости,големи кореми и ритничета от вътре  Laughing
Аз имам въпрос към вас.Повечето от вас споделят за промени в размара на бюста.При мен това също е налице.Та ме интрсува купихте ли си вече друго бельо?И ако да,дали е просто различно по резмер или е специално за бременни?Четох,че за да не увисне бюста,през бременността трябва да се носят по-поддържащи сутиени и по-продължително време.В тази връзка,носите ли сутиени в къщи (спортни или обикновени)?
Виж целия пост
# 226
бульовче, браво!!!  Peace  Направо си за пример - на мен ми се ще всички мами така да се отчитат като теб Simple Smile

*hope, тая тема за мен е кошмарна... винаги съм имала едър бюст, сега е още по-зле и за мен от увисването няма спасение Sad
не съм си купувала още ново бельо, но със сигурност ще е специално за бременни
Иначе имам само 2 сутиена /за мой късмет и 2та са от скъпите Simple Smile/ които все още ми стават и само тях си нося.
Единия е с твърда чашка и ми е безкрайно удобен на гърдите, но банелите ме убиват ужасно под тях...
Другия е спортен и в началото /по време на голямото набъбване/ почти не го свалях, но не от зора за увисването, а защото иначе просто не се живееше
В момента си ги нося само за навън и при това ако случая позволява бих пропуснала единствено заради горещината

В моя случай спасението ще дойде след края на кърменето... Почти съм навила мъж ми да си направя операция за смаляване на бюста  /и най-вероятно повдигане /...

Иначе мамииииииииии, в 6:30 съм на преглед и въпреки ******** притеснения, нямам търпение!!!
На вас обаче ще се отчета чак в понеделник Simple Smile
Виж целия пост
# 227
     *hope, на мене отдавна ми се наложи да си купя нови сутиени, защото положението беше неспасяемо. При мене нарастването на бюста е значително и в един момент не можех вече да нося старите сутиени. Купих си един, който е за бременни и кърмачки и един, който си е нормален, просто по-голям размер, чашките са с подплънки, но не много дебели и ми е много удобен. искам да си купя и друг, но в тези жеги не мога да стигна до магазини - след работа директно в къщи.
Честит празник на всички именнички. Да са живи и здрави! А за мамите - догодина най-сладките бебоци.
Виж целия пост
# 228
 Привет-мривет, мамчета!  bye

  Честит празник и от мен!
  И аз да се включа по актуалните темички:

 коламаската на краката не виждам защо да я спирам, а на триъгълника четох, че не е добре - едно заради контракциите и второ заради раздразнителността. В крайна сметка кой както си прецени    amiiii

  ^desika^, това с Но-шпато  Sick на мен ми се случва с витамините. Опитвам се да пия Центрум Матерна, ама са толкова грамадански, че имам чувството, че ми се затъкват на гърлото и после няма и 10мин. и си тичам да си говоря с тоалетната. Сега ги пия следобед и май-май този проблем го няма, но внимавам да съм хапнала преди това.
 
  *hope, и аз си взех сутиен, щото  bombs. На Triumph e и е адски удобен. Няма подплънки, ама има банели. Материята е много шантава - нещо като сатен отвън, а отвътре е мекичко. Има и малко дантела, ама памучна, за да не дразним зърната. За лятото не ти трябват подплънки според мен, само излишно спарват. Виж зимата си топлят Simple Smile Внимавай като си го избираш за ръбчето от вътрешната страна - има някой много неприятни, които се падат точно на зърната и адски дразнят.

  Колкото до моя ник, ами просто аз се казвам Марта (ама не съм родена през март Simple Smile ) и от там - Мартичка, Мартичка и накрая - Мартеничка. Да си призная, аз празника баба Марта много си го обичам и доста ми допадна обръщението  newsm35

  А, да, щях да забравя. И аз се присъединих към албумчето на прекрасните ни булки-мами! Ама всичките младоженки сме големи мадами да ви кажа, пък и вижте какви сме засмени - пу,пу,пу да не ни уроки!   dancing

 Хайде, весела вечер на всички!  Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 229
Има ли мами в 14та седмица които все още нямат апетит.... като мен. Започвам да се притеснявам  Tired
Виж целия пост
# 230
Привет и от мен.Много хубаво си говорите за сутиените,и така се радвам че отминахме темата с чувството че нещо не ние наред,всичко ни е ок само сме бременни newsm44 newsm44 и много загрижени за бебетата.Аз си купих няколко нови сутиена,,различни модели и някой от тях нося с кеф други не чак толкова,но в къщи с бельо за мен е кошмар.Аз дори и халката от ръката си махам да не говорим за сутиен.Но нали важи правилото на който както му е добре.
Виж целия пост
# 231
Хайде и аз да се включа.
До сега съм взела два нови сутиена, ама като гледам как върви и те вече не стват.
Аз имам чувството че ако растях на корем така както на  bombs можеше да ме сбъркат, че ще раждам вече.
Ей сега след душа докато се мазах пак се гледах ами вече не мога да кажа, че са двойни, струват ми се огромни, а си тръгнах с малки гърди.

Дано поне растежа си заслужава и после да има много  breastfeeding за бебо.

Момичета благодаря ви за подкрепата. Определено смятам, че се чувствам п-добре сега и най-вече психически. Hug

Нека да обсъдим за пореден път кой с какво се маже. Аз досега използвах Мустела за стрии ама нещо не съм доволна. Имам още за две-три мазания и после смятам да мина на друг крем.
Търся си навсякъде този крем на Палмърс, но никъде го няма в България. Мъжа ми опита да ми го поръча през E-Bay, Amazon и т.н. ама мам..... не дават да се поръчва козметика.
Казвайте кой какво позлва и какъв е ефекта. Аз съм си предразположена към стрии, така че трябва да се спасявам от рано  Crossing Arms
Виж целия пост
# 232
desika аз ползвам едно олио на WILLEDA не знам дали го има в БГ специално  за бременни, и го намирам за страхотно.Но инак си мисля и в Бг има голям избор от кремове и масла.Моят лекар ми каза че по добре олио или масло от крем ..не знам защо.Относно  Мустела сестра ми го ползваше и накрая имаше черти по корема е сега 4 м,след бебето поминават,но не са приятни.така че Мустела за мен е аут...дано намериш нещо добро.
Виж целия пост
# 233
Wileda  с едно L извинявай Wink
Виж целия пост
# 234
Аз си падам по натуралните продукти и се мажа с кокосово олио. Обаче май ме помързява да се мажа често та незнам.... Thinking
Виж целия пост
# 235
Честит празник и от мен мами, нека богородица да бди над нас и семеиствата ни !
Да са ни живи и здрави и всички Мимета Simple Smile
 Момичета много благодаря за маршрутите за почивка, който ми написахте. Още не сме решили с таткото , но май се насочваме към Цигов Чарк, не е наи-доброто което искам, но от редица съображения е наи- подходящото. Ще поиживеем ще видим Wink
 Момичета и аз да ви се оплача малко. Знам че в тази тема май прекалихме със страховете, но имам чувството, че на вас мога да споделя и вие можете да ме разберете. Говоря на таткото ама тои милия нищо не разбира опитва се да покаже съчувствие ама като не знае за какво става въпрос мига на парцали и ......все тая.
 Както бях писала правих и двата БХС и се показаха много противоречиви резултати. Първия , които е и 90% точен показа риск за Даун 1:2000 и останалите бяха 1:100000. НО моя лекар ме прати на втория за да се види дали има отклонения в някакви си алфапротеини , който отговаряли за гръбнака. Е там няма отклонения , но показа риск за Даун 1:157 което си е 0,7 % риск. И проф. Кременски , които пак ми тълкува резултата ми се накара едно хубаво че съм послушала лекаря си и съм направила втория скрининг, при положение, че той самия ми каза да не го правя. И каза че съм си създала проблем сега и ме прати на преглед при Димитрова във Фемина. И там на по-добър ултразвук да ми кажат има ли съмнения и да се коментира вече евентуално амниоцентеза. А на мен никак не ми се иска. Не заради болка или нещо друго но ме е страх от аборт. Акушерката на моя лекар днес ми се накара и тя и каза да съм ходела на амниоцентеза директно да не му мисля и че никак не било опасно. Ве пълна лудница ви казвам Crazy . Та цялата работа идва да покаже че многото презастраховане и мислене не води до нищо добро май. Защотот ако си бях седяла на Д-то и не бях слушала тоя или оня лекар сега нямаше да се притеснявам илишно. НО сега вече влязох в омагиосания кръг и ще трябва да мина по целия път, защото иначе знам , че през цялата бременост това ще ми е в главата. Не че знам какво ще направя ако се окаже, че има проблем ..................... smile3511
 Мами съжалявам ако съм ви наплашила не съм го искала просто имах нужда да споделя с вас, по леко ми става някак си. Но моля ви не се плашете това че аз сам се докарала до тук не означава че и за други е така.  Hug ви и пак ви моля да ме извините ако съм стреснала. А и за дългите писания да ме прощавате    bouquet
Виж целия пост
# 236
PIS74f здравей.Не се стресирай много че туй е по вредно от всичко.След като 1 резултат е бил ок тогава няма защо да гледаш 2,относно амниоцентезата ..не бих я правила само ако не е 100% нужно.Знаеш ли понякога сами си правим живота труден но нали искаме най-доброто за нашите деца.Помисли добре,но тази амниоцентеза на мен ми е малко страшна.Направи консултация с друг лекар,дали имаш нужда от нея.Желая ти късмет и не се предавай..всичко ще е е ок newsm10
Виж целия пост
# 237
Здравейте момичета!Не мислите ли че се плашим една на друга.Ако ви кажа колко страх съм брала тия 3-4 дни.Милото ми успокоява че ми няма нищо,док.ми се накара че съм се притеснявала излишно.В крайна сметка днес след прегледа се успокоих.Бебче е добре рита си в мене,от време на време си го усещам леко,пораснало е,изследванията ми са супер.Така че за сега няма смисъл от притеснения.Dessi06 е права че сами си правим живота труден,но пък и наистина искаме най доброто за нашите деца.Това е от мен.Лека вечер спокойни почивни дни и стига с тия притеснения!А за апетита за който пише Krassina07 и аз нямам много много и хапвам колкото ми се яде.Не трябва да се тъпчем на сила,няма защо да се притесняваш и за това.
Виж целия пост
# 238
Здравейте,сладурки!Много отдавна май не съм се включвала като гледам докъде сте стигнали.
За малко да забравя-Честит празник!Много здраве много късмет много любов и най -вече всички да се радваме на здрави бебета през февруари!
При мен няма нищо ново и интересно!Като изключим жестокото надебеляване все едно не съм бременна.Още не съм усетила бебо,а на преглед съм др.седмица и малко ме надува шубе.Нямам вече почти никакви симптоми /като изключим бомбите/.Аз още не съм правила никакви изследвания-док така реши.Сега вече като ида ще правим някакви ,но не знам какви точно.
PIS74f,не се притеснявай излишно.Така или иначе вече си направила грешката с многото доктори просто изчакай .Каквото и да решиш  ще бъде за доброто на бебо.Спокойно обмисли нещата и решението за амниоцентезата ще дойде само и ще бъде най-доброто.Вярвай ,че всичко ще бъде наред и наистина ще е така.
Yanast,абсолютно съм съгласна с теб-това което става с нас сега не ни се случва всеки ден.Нека да се наслаждаваме на щастието което ни е споходило.Имате ли представа колко много жени се молят всеки ден да са на нашето място,а ние само ревем като мечки колко ни е лошо ,топло,нервно и ...Големи сме глупачета-ама така е пусти хормони не прощават!
Момичета извинете за лекцията- PraynigОбичайте се!Ние сме щастливи дебеланки!Целувки и лека вечер!  love001
Виж целия пост
# 239
Здравейте момичета. Като чета за притесненията ви и ми е ясно за какво става въпрос. Когато бях бременна с Дари и аз все си задавах подобни въпроси, сега обаче знам, че е по-важно да съм спокойна, така и на бебо ще му е по-добре. Трудно е, но си струва!
Аз тези дни съм в големи проблеми с малката. Хванала е някакъв вирус, вчера качи 40 градуса и направо бях супер уплашена, не знам как ли се отразява това на бебо, дано и малката да се оправи, че не знам вече...
Относно БХС не бях ходила при първата ми бременност и съм нямала такива притеснения и май не съжалявам. Преди как са раждали хората като и ехограф не е имало, та ние сме си малко или много глезени, че имаме такива чести срещи с бебоците Simple Smile
Хайде сега ще ви оставям, спокойна вечер и само позитивни мисли  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия