Дубай инвест?

  • 5 810
  • 36
# 15
Абе явно някой ще си пере хапи ,ама да идим  Laughing
Аз имам работа,,на която отделям доста време и 10 месечна дъщеря в комплект на 6 годишен батко,та нямам физическа възможност за още нещо.Макар,че ако човек е убеден,че е нещо добро ,време се намира.В случая нещо хич,ама хич не ми се рискува. Peace
Виж целия пост
# 16
Пускам нещо от днес:

Прибират по 120 лв. за лиценз на кредитни консултанти
Чехи ни пускат дубайска въдица
Зарибяват с лихва от 6,9%, после си взимат заемите тройно


http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-08-26&article=245593
Нова мечта за бърз, лесен и бързо възврaщаем кредит пускат чехи у нас. Той е с пирамидална структура и копира като начин на действие печално известните финансови пирамиди от 90-те години. Името на институцията - "Дубай инвест" - маскира начинанието като извор на петролни арабски пари. То създава илюзията за неизчерпаем поток от петродолари, които участникът в пирамидата трябва да пренесе като кредит на желаещите българи. Годишната лихва за кредитите е възможно най-добрата - 6,9 на сто. Зад мечтата "Дубай" обаче се крият чехи, показа проверка на "Стандарт".
Уловката е, че ако нямаш доказани доходи, лесно може да вземеш необходимата сума от 3000 или 5000 лв. След това лесно можеш да ги върнеш, като започнеш работа като кредитен консултант. Печелиш по 160 лв. от всеки привлечен потребител. Необходимото условие да станеш част от мечтата "Дубай" е да дадеш 120 лв., за да получиш персонален лиценз за работа. Трябва да дадеш и 75 лв. за обучение в един от трите града - София, Пловдив или Варна.
Дотук всичко изглежда повече от розово. Обучават те как да правиш пари и новият участник в мултилевъл структурата, който вече се кичи с титлата финансово-кредитен консултант, трябва да притежава само предприемчивост, хъс и добра комуникативност.
Новият посредник дори получава по 40 лв. за всеки привлечен финансов консултант на по-ниско ниво. Печалбите нарастват значително, ако успееш да създадеш своя верига от консултанти, сочи рекламата на фирмата.
Съмненията за читава бизнес практика идват впоследствие.
Регистрацията във финансовата къща се активира след заявка с кратко съобщение от мобилен телефон. Преди това обаче посредникът трябва да е получил специален идентификационен номер, който се съдържа в т. нар. регистрационен пакет. Той се носи от специален куриер, на който трябва да се платят 100 лв.
След тази процедура по навлизане в тайните на отпускането на бързи и лесни кредити започвате да действате. Официално "Дубай инвест" трябва да стартира на 1 октомври. Мрежата обаче се създава още сега.
"Интересът е огромен. Постоянно говоря с хората. Ако в Благоевград още няма представител на "Дубай инвест", значи това ще сте вие, обясни вчера наместничката на пирамидалната структура за Петрич Вангелия Карадалиева.
Обаждаме й се като потенциални участници в бизнес начинанието. Тя учтиво обяснява надълго и нашироко, но предпочита контактите по скайпа. И пояснява, че потребителските кредити се отпускат при годишна лихва от 6,9 на сто.
"Всъщност има 4 кредитни продукта. Първо мислеха да започнат с потребителските кредити, но очевидно има голям интерес. Затова направо ще стартират с ипотечните, които са до 200 000 лв.", обяснява Карадалиева.
Тя признава, че все още няма нито един проведен семинар за обучение. Те ще започнат късно през септември или през октомври, паралелно с началото на бизнес операцията по отпускането на кредитите.
Според експерти в кредитирането дейността на "Дубай инвест" е класическо действие на т. нар. небанкови институции. Това са финансово-брокерски къщи, които разполагат с излишен финансов ресурс. На прост български това са модерни лихвари, които могат да отпускат кредити. Те пък са едни от най-печелившите дейности не само за традиционните банки.
Най-лошите клаузи за клиента винаги са изписани с най-дребните и незабележими букви в договора за отпускане на кредит. Първото е, че лихвата може да бъде променена едностранно от фирмата. Другото е, че ако искате да рефинансирате сумата, може да го направите само ако ви се начисли отново цялата предишна сума плюс дължимата лихва - т.е. губите парите, които вече сте платили до този момент, обясниха вчера за "Стандарт" банкови експерти. Така действат почти всички сега работещи фирми. Засега единственото, което законът за банките ги задължава, е т. нар. ГПР - годишен процент на разходите, да посочват върху рекламните си брошури. Обикновено те не са по-малки от 36-40 процента и стигат до 60. Това са нива, които често са непосилни за обикновения потребител. Той в даден момент е отишъл в голяма търговска верига и неустоимото му желание да има плазма като на съседа, го е тласнало да вземе на място 5000 лв.
Всъщност от тези несбъднати мечти - на потребителя и на посредника, който иска да спечели бързи пари, се натрупват парите на структурата. Тези, които захранват високите нива на пирамидата.
Всичко, което ще се случи, е в безоблачното бъдеще. Изглежда, ранната есен за едни ще е сватба, а за други - брадва.
Димитър Илиев





Продават хаванчета от Рупите, за да се включат

Докато чака големите печалби от раздаването на кредити, 40-годишната петричанка Вангелия Карадалиева не стои на едно място, показа проверка на "Стандарт". Тя очевидно събира пари, за да се включи в пирамидалната структура. Затова през юли на търг в мрежата е пуснала за продажба дънце на малко хаванче от керамика от района на с. Рупите, Петрич. Първоначалната цена е 300 лева. Още 8 старинни останки продава Карадалиева наведнъж, показва справка в сайта aukro.bg. Всички цени започват от 300 лв., но са скочили на 500 лв.
Очевидно обаче не се е намерил купувач и през август е пуснала в сайта 20-годишен автомобил "Опел Омега". Той е жълт, с бензинов двигател, който е приспособен да работи на газ. Началната цена на престарелия опел е 1000 лв.
Вангелия Карадалиева очевидно има силен интерес към новата кредитна структура. Справка в мрежата сочи, че по професия тя е фитнес инструктор, има 2 големи деца абитуриенти.
Виж целия пост
# 17
То беше ясно,че има нещо гнило.Тая консултантка с която аз говорих,нещо определено се опитва да крие.Аз я питам нещо,тя постоянно с недомлъвки отговаря.... Joy
Виж целия пост
# 18
Ами аз какво ти писах по горе, Илонитка? Тея дали си мислят, че живелите и преживелите през 90-те пирамидите и изгърмяването им сме умрели ептен? Mr. Green
Виж целия пост
# 19
И в дневник.бг я има статията, най-много се смях на коментарите отдолу.
Светът да свърши - будалите няма! Laughing (Не визирам никого, най-малко авторката на темата)
Виж целия пост
# 20
Лека поправка- пирамидите вземаха пари от хората, а тези раздават. На мен ми прилича на заложните къщи с надпис 5% лихва, която се оказва месечна, а не годишна Wink И съм почти убедена, че клиентите им знаят разликата и си ги ползват с ясно съзнание за цената, която плащат.
Аз лично съм предубена към фирми с подобен маркетинг, в това число Орифлейм, Ейвън, Рейнбоу и т.н.
Виж целия пост
# 21
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=&article=245593
Виж целия пост
# 22
Лека поправка- пирамидите вземаха пари от хората, а тези раздават.

Няма данни за  дадени досега кредити (не само у нас), дори в Унгария дейността им е забранена и са разследвани за измама.  Не подлежат и на контрол у нас, единствените отговорни за това, което се пече са самите хора, търсещи бърза печалба.
Виж целия пост
# 23
Буахахахаха, ще стане и тук "я елате пиленца при батко"
Виж целия пост
# 24
Да ви кажа какво ви чака и когато въпросните започнат да "раздават кредитите".  Първо да спомена, че те не  предоставят, а посредничат при "отпускането на кредита". Бъдещите  мераклии за кредит ще трябва да платят прилична такса за обработка на документи или каквото там го измислят, след което ще се набутат с още една прилична сумичка за телефонни разговори с прескъпи тел. линни, които ще бъдат открити за целта, и на които ще трябва периодично да се обаждат, за да се информират и потвърждават какви ли не щуротии.. и т.н. и т. н. докато на въпросните не им бъде намерена цаката по някакъв начин и не бъдат изгонени от Бг., а париците заминават безвъзвратно. Въпросната дейност ще започне, когато се наберат достатъчен брой консултанти и парици съответно. Така, че вие, които обмисляте да ставате консултанти сега помислете дали искате да станете част от това и с какви очи ще гледате хората после.
Виж целия пост
# 25
клиента дава едни 300 лв  такса обработка на кредита два ги кеш на посредника при подписване
Виж целия пост
# 26
Преди около месец станах консултант на Дубай инвест. До сега съм ходила на 3 презентации в Пловдив. Лекциите наистина се водят от чехи. Таксата за включване е 120 лв. Срещу нея получаваш една червена картонена папка, на която трябва да се попълнят данните на кансултанта, който те е довел и твоите данни. И на това му се вика "договор". Няма права, няма задължения, никакви клаузи, точки и т.н. Всичко, което пише в "Стандарт" е само чуто-недочуто, защото дори ние консултантите не разполагаме с нищо черно на бяло освен с едни писмени записки. Обещанията са за 6.9 % лихва с фиксиран срок до 10 г. Т.е. тази лихва е фиксирана за целия десетгодишен срок /за кредити от 2000 - до 20 000 лв./ Освен това за първите 10 хиляди кредита няма да има никакви такси по обслужването. Трябва да ви кажа, че и трите пъти залата беше препълнена, имеше дори кредитни инспектори. Но миналия четвъртък сбирката не се състоя, защото дойдоха от Икономическа полиция и извикаха на разпит единия от собствениците някакъв арабин, който веднага поиска връзка с консулството. Абе, честно казано набутахме се с един колега. Добре поне, че не вкарахме и други хора. Но от друга страна си мисля, че при масираното навлизане на пазара ни на небанкови институции, нищо чудно настанилите се вече  всячески да пречат на новоизлюпените. А в това, че системата е на МЛМ /мулти левъл маркетинг/ не виждам лошо, колко неща се продават по този начин.
Виж целия пост
# 27
Бях си подала CV-то за тяхна обява и онзи ден ми се обади някаква жена , представи се и взе да ми обеснява , но нищо н еказа обще взето, вика всичко ще ви изпратя на имейла , да се запознаете с всичко и ако решите ни се обадете или ми пишете по имейла. Попитах е за какви пари става въпрос, мен това ме вълнува най-много и тя пак взе да се обеснява ще си видя имейла и бла бла , но каза нещо от сорта на 140 лв от човек ще взимам.
Та който иска мога да му ги изпратя на имейла всичките подробности Simple Smile
Но след прочитане на третия документ им ударих една цветна  Mr. Green

Цитат:
Изисквания-минимум 2000 регистрирани консултанта за България
Регистрацията е започнала от 10.05.08г.
След регистриране на 2000 човека,започва обучението на консултанти в големите областни градове.Заедно с обучението стартира и отпускането на заемите.

При изграждането на структурата, всеки се регистрира срещу 100 лева


Структурата съдържа 9 нива, като за всяко ниво,консултантът получава съответната комисионна

и т.н.

Само като прочетох, че минимум 2000 консултанта трябва да има , за да започне , ми стана ясна картинката с тази пирамидка  Mr. Green

Някой ако иска точните документи , които ми изпратиха да ми пише Simple Smile
Виж целия пост
# 28
... А в това, че системата е на МЛМ /мулти левъл маркетинг/ не виждам лошо, колко неща се продават по този начин.


С тези разсъждения можеш спокойно да кандидатсваш за Нобелова награда за икономика.
Виж целия пост
# 29
Вижте на какво попаднах :
-----
професор Милчо Стоименов, член на Комисията по финансов надзор


Водещ: Със следващия разговори, уважаеми зрители, се надяваме да ви бъдем полезни с това как да се справите в лабиринта от сложни финансови схеми и кредитни лихви, особено когато става въпрос за фирми, които предлагат невероятно добри условия или пък подозрително примамливо ниски лихвени проценти. Дали има безплатен обяд? Може ли някой да ни дава пари, просто защото сме много сладки и красиви, и със сини очи? Лъжем ли се лесно? За разговор по темата сме поканили професор Милчо Стоименов, член на Комисията по финансов надзор. Формалният повод за неговото участие са зачистилите предупреждения в пресата за нова разрастваща се финансова пирамида у нас, която се представя за дубайска фирма за отпускане на кредити. Добро утро, професор Стоименов!
Милчо Стоименов: Добро утро!
Водещ: Благодаря ви, че сте ни на гости тук в студиото. Надявам се да проведем един наистина полезен разговор. Но преди това нека да видим един репортаж, подготвен от нашия колега Росен Цветков за „Дубай инвестмънт”. Комисията по финансов надзор започна проверка по сигнал на вътрешното министерство и Българската народна банка (БНБ) за това пирамида ли е дружеството „Дубай инвестмънт”. Вижте повече:
На пръв поглед „Дубай инвестмънт” е напълно непозната за българския пазар фирма. Но това е само на пръв поглед. Компанията вече е широко популярна в интернет заради хилядите предложения за работа и даже се заявява като нямаща конкуренция у нас. Оказва се, зарибяването на консултанти и мениджъри, каквато е посочената от фирмата цел, става много лесно на принципа на мултилевъла или на така наречения мрежови маркетинг. Скромните изисквания да бъдеш нает на работа в нея е да си контактен, да имаш желание за работа и да си над 18 години. Предимство е да нямаш опит. Предлага ви се като начало заплащане 1480 лева, ненормирано работно време и възможност да взимаш заеми по невероятно бърз и достъпен начин. За да станеш част от схемата обаче, в началото трябва да дадеш все нещо. Налага се да платиш 120 лева първоначална входна такса, която служи за личен лиценз. Веднага подписваш, но не договор, а просто лист хартия, на който единствено се отбелязва, че се регистрираш. Тези, които са се присъединили преди месеци към мрежата, са дали дори по-малко – 90 лева. Скоро предстои обаче таксата да достигне 160 лева, споделиха вече действащи консултанти, защото компанията на фирмата вече навлизала в кулминацията си. А и трябвало родните такси да се изравнят с тези в другите страни. Много важно и всъщност напълно задължително е да се вложат и 75 лева за обучение за консултанти, както и още 100 лева за регистрация. Обученията стават на тайни места в тайни часове, информацията, за които идва само с sms-съобщения. Според обявите в мрежата можеш да печелиш и допълнителни средства. За всеки зарибен нов консултант фирмата дава комисионна. До десет консултанти взимаш по 20 лева. След това сумата скача. Ако стигнеш сто консултанта, ти вече получаваш по 60 лева. възможни били допълнителни доходи чрез така наречените междинни комисионни. Както пише в интернет, кредит ще има за всеки. Годишната лихва е 6,9%, но не се посочва какъв е годишният процент на разходите. Срокът на погасяване е до пет години. Особеното е, че може да вземеш кредит от 2 000 до 20 000 лева и затова не са нужни нито поръчители, нито доказване на доходи. Обещава се да няма наказателни такси при предварително погасяване. Кредити обаче щели да се раздават една след 1 октомври, когато се очаква фирмата да е набрала нужните й 2 000 консултанти. Дали ще получиш или пък не кредит става ясно само с sms, дистанционно – пращаш го на определен номер, след като си разговарял преди това с финансов съветник. Sms-ът е с получател в Чехия и съдържа личните ти данни и тези на консултанта, който те е привлякъл. До 24 часа получаваш обратно съобщение с известие. И така най-накрая, поне според обясненията на включилите се в системата, стигаш до заветния заем. Но оказва се, че и те изпитват известни съмнения, че може нещо да се случи и да не успеят да се доберат до парите. Експерти обаче не се съмняват изобщо, а са почти категорични, че начинът, по който се действа говори само за едно – пирамида, която бързо се изгражда, но може и лесно да рухне.
Водещ: Уважаеми зрители, можете да се включвате пряко по телефона с въпроси към проф. Стоименов на номера: 814-22-89 и 814-24-72, виждате ги изписани долу на екрана. Веднага на въпроса към проф. Стоименов. Как ви звучи всичко това, (ето цитирам): „Заем за всеки без поръчители, без ипотека. Кредит без доказване на доход, без наказателни такси при предварително погасяване при годишен лихвен процент по кредита 6,9%”? как ви звучи това, има ли някаква реална финансова логика?
Милчо Стоименов: Това ми звучи много примамливо, особено при сегашната ситуация.
Водещ: Нали.
Милчо Стоименов: Вижте, аз нямам намерения да окачествявам тази структура дали има пирамидален характер или не. Новата лоялност ще бъде доказвана в бъдеще. И то в скоро. Все пак аз бих искал да заостря вниманието на нашите зрители върху няколко смущаващи факта, които ме навеждат на мисълта, че те трябва да бъдат особено внимателни, когато правят своя избор.
Водещ: Да, защото казахте – примамливо звучи, но всъщност реално ли е?
Милчо Стоименов: Във всъщност, за мен като икономист, не е съвсем реално. Може би да ми възразят организаторите на структурата, но това е техен проблем. Но кои са за мен смущаващите факти...
Водещ: Кажете.
Милчо Стоименов: Първо, тази структура са появява в една ситуация, когато кредитите се оскъпяват не само в България, а и в целия свят под въздействието на ипотечната криза, от която имат нужда широките слоеве от кредитен ресурс и изведнъж се появява структура, която ви дава примамлива лихва 6,9%.
Водещ: Разбира се, макар че не е много изведнъж. Защото спомняте си 90-те години онези игри, за които даже преди малко говорихме отвън, игрите на щастието за бързи пари, след това имаше и други скандали с Капустин, който го бяха осъдили. И въобще не е съвсем изведнъж.
Милчо Стоименов: Да, ясно, това в средата на деветдесета години на миналото столетие се появиха истинските финансови пирамиди. Но тук сега има разлика. Финансовите пирамиди привличаха влогове от населението като обещаваха на вносителите баснословни лихви. Докато тук схемата е малко по-друга – обещават предоставяне на кредити при супер изгодна лихва.
-----
Моя приятелка също се е захванала с тях и съм леко притеснена от това ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия