На колко време почистване на лице при козметик?

  • 81 386
  • 223
# 75
Аз досега винаги съм си почиствала лицето в домашни условия, но се вижда, че имам нужда т професионална намеса. Живея в София и от толкова много салони и мнения все не се навивам да отида, понеже ме е страх от неопитни козметички. Ако някоя от вас може да ми препоръча някой салон и горе-долу да ме ориентира в цената, ще съм изключително благодарна.  Simple Smile
Виж целия пост
# 76
Аз досега винаги съм си почиствала лицето в домашни условия, но се вижда, че имам нужда т професионална намеса. Живея в София и от толкова много салони и мнения все не се навивам да отида, понеже ме е страх от неопитни козметички. Ако някоя от вас може да ми препоръча някой салон и горе-долу да ме ориентира в цената, ще съм изключително благодарна.  Simple Smile

Душичке, мога да ти препоръчам моята козметичка, и на други момичета от форума съм я препоръчвала и те са оставали доволни  Peace Но е малко скъпичка  Laughing
Виж целия пост
# 77
Специално за почистване не ходя. През седмица, две съм при козметичката. Всяка
процедура започва с леко почистване на кожата.

Виж целия пост
# 78
Днес за пръв път /за срам и позор,защото съм на 30г./ отидох на почистване на лице. Процедурата трая 1 час и включваше ензимен пилинг, парна баня,  ултразвук, ръчно почистване, масаж,затваряне на порите, хидратираща маска - може би не точно в тая последователност. Козметиката беше Колин, струваше ми 25лв.
Козметичката каза, 4е следвашия път след 1 месец ще направи по-щадящо почистване и подхранване, защото кожата ми е чувствителна и със склонност към зачервяване и спукани капиляри. Беше внимателна.
Виж целия пост
# 79
Веднъж месечно за пълно почистване+терапия за около очи и рязни подхранващи маски
Виж целия пост
# 80
Jeny_Cherry, а какво представлява терапията за около очи  Crazy за пръв път чувам за такава процедура  Blush
Виж целия пост
# 81
За това няма рецепта, тъй като всичко е много индивидуално. Аз ходя на козметик от години и особено като тийнейдвър бях много упорита и последователна (всеки месец, дори понякога и по два пъти в месеца). Много е важно и да се уцели правилната козметика, но все пак колкото и добра кожа да има човек и колкото и да е качествена козметиката, лицето има нужда от дълбочинно почистване от време на време, което в домашни условия не може да се направи. Колкото до дискусията за козметичните салони в големите и малки градове, не мсиля, че има отношение към качеството. Аз съм от малък град, но в момента живея в София. С години ходя на козметик в родния си град, тъй като попаднах на изключителна професионалистка, която работи с качествени продукти и на доста по-нормални цени. Техниката в салона е чисто нова и козметиците непрекъснато ходят на курсове за усъвършенстване и за новите продукти и тенденции. Преди няколко месеца козметичката ми спря да работи, тъй като излезе в майчинство и ми се наложи да ползвам услугите на нейна колежка в София, но никак не останах очарована. При нея просто липсваха елементарни съоръжения. Парната баня ми я направи едва ли не както в миналия век над тенджерата, нямаше апарат за йонофореза и дарсунвал. Кожата ми беше доста разранена, а след това ми излезнаха пъпчици, което значи, че не е махнала цялата подкожна мазнина. Цената беше същата като в другия салон, който посещавам. Не искам да съдя за цялостното качество на козметични услуги в столицата по това, разбира се, но искам да кажа, че и там има много малки салончета и огромно текучество на хора дори в по-големите салони, така че никога не е гаранция. А при тази професия и опитът играе важна роля (според моите наблюдения поне). Между другото, иска ми се да вметна, че скъпата козметика не винаги е гаранция. В началото третираха кожата ми с Мариа Галант и Аноа, които не са никак евтини, но по-късно се оказа, че се повлиях доста по-добре от българските професионални продукти на Глори, които не са скъпи. Имат невероятна шоколадова терапия. Извинявам се за дългия пост, но тези теми са ми много присърце Simple Smile
Виж целия пост
# 82
Моята кожа е смесена, но е склонна към комедонообразуване. Когато имам време ходя веднъж месечно, но понякога прескачам и ходя през два месеца. Особено лятото ходя всеки месец. 
Виж целия пост
# 83
Момичета, имате ли някакви впечатления от Института по козметика "Европа", който се намира зад Пирогов? Условията са добри, гледам, че и козметика хубава ползват.
Виж целия пост
# 84
Един път годишно ми почестват лицето по стандартния начин, а иначе всеки месец ходя на почистване с някакъв уред го прави козметичката. Нарича се дезинкрустация.
Виж целия пост
# 85
момичета,в петък ходих на почистване:измиване с ексфолиант,пара,стискане на ръка,дарсонвал,маска(10мин) за стягане,и нещо като пудра накрая.25лв.Сега лицето ми е ужасно зачервено и имам чувството че скоро няма да се махнат тези белези,защото козметичката ми ми каза че ще ми трябват 3-4 дена да се пооправи,но ефекта е същия се едно съм си изстискала някоя пъпка(а белезите ми от пъпки си седят поне 15 дена  Tired ).Доска време не бях ходила,тя каза че чак замърсяването ми се е превърнало в акне.Кажете какво да правя да ми се успокои кожата по вързо.Явно повече няма да повтор почистването на лице  ooooh! Cry Cry
Виж целия пост
# 86
момичета,в петък ходих на почистване:измиване с ексфолиант,пара,стискане на ръка,дарсонвал,маска(10мин) за стягане,и нещо като пудра накрая.25лв.Сега лицето ми е ужасно зачервено и имам чувството че скоро няма да се махнат тези белези,защото козметичката ми ми каза че ще ми трябват 3-4 дена да се пооправи,но ефекта е същия се едно съм си изстискала някоя пъпка(а белезите ми от пъпки си седят поне 15 дена  Tired ).Доска време не бях ходила,тя каза че чак замърсяването ми се е превърнало в акне.Кажете какво да правя да ми се успокои кожата по вързо.Явно повече няма да повтор почистването на лице  ooooh! Cry Cry

След стискането е трябвало да ти приложи повече процедури, за да зараснат по-бързо белезите. На мен ми прави след това йонофореза, Д'арсонвал, ултразвук, маска, масаж.
Отделно ако кожата ти е много чувствителна, също ще зараснат по-бавно.
Най - добре си вземи някакво лосионче , които да ги "изгори" - Зинерит, Акне аут и т.н., такова, което си ползвала и от което си останала доволна.
Виж целия пост
# 87
   Ходя на козметик много рядко. Преди две седмици бях при нова козметичка - цялото почистване продължи 1час, почисти ми и веждите и ми взе 15лв. За козметиката, която използва знам само, че е френска, но не запомних името. Със сигурност има усещам разлика. Доволна съм и смята следващия месец да отида пак, а после да разредя посещенията на месец и половина - два.

   П.П. Тъп въпрос, но какво е Д'арсонвал?
Виж целия пост
# 88
Момичета, търся си козметичка. вече две години съм в София и още не съм успяла да намеря някоя, от която да съм доволна и на която да се доверя. Живея в Стрелбище, но няма проблем да отида и до Борово, Бели брези, Хладилника. Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 89
П.П. Тъп въпрос, но какво е Д'арсонвал?
Това е уред, нискочистотен ток. Има дезинфикциращо действие, свива порите, действа срещу белези от акне, също така и антибръчково. Това е, което ми е казвала моята козметичка за Д'арсонвала.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия