На колко време почистване на лице при козметик?

  • 81 388
  • 223
# 90
П.П. Тъп въпрос, но какво е Д'арсонвал?
Това е уред, нискочистотен ток. Има дезинфикциращо действие, свива порите, действа срещу белези от акне, също така и антибръчково. Това е, което ми е казвала моята козметичка за Д'арсонвала.  Hug

   Мерси за отговора. Значи и това ми е правила.    Laughing
Виж целия пост
# 91
момичета,в петък ходих на почистване:измиване с ексфолиант,пара,стискане на ръка,дарсонвал,маска(10мин) за стягане,и нещо като пудра накрая.25лв.Сега лицето ми е ужасно зачервено и имам чувството че скоро няма да се махнат тези белези,защото козметичката ми ми каза че ще ми трябват 3-4 дена да се пооправи,но ефекта е същия се едно съм си изстискала някоя пъпка(а белезите ми от пъпки си седят поне 15 дена  Tired ).Доска време не бях ходила,тя каза че чак замърсяването ми се е превърнало в акне.Кажете какво да правя да ми се успокои кожата по вързо.Явно повече няма да повтор почистването на лице  ooooh! Cry Cry



След стискането е трябвало да ти приложи повече процедури, за да зараснат по-бързо белезите. На мен ми прави след това йонофореза, Д'арсонвал, ултразвук, маска, масаж.
Отделно ако кожата ти е много чувствителна, също ще зараснат по-бавно.
Най - добре си вземи някакво лосионче , които да ги "изгори" - Зинерит, Акне аут и т.н., такова, което си ползвала и от което си останала доволна.



За успокояване на кожата от зачервяванията може да пробваш компреси от лайка - 5, 10 минути, 3 пъти на ден Peace
Виж целия пост
# 92
Задължително посещавам козметик веднъж месечно.
Виж целия пост
# 93
  Посещавам веднъж на 3-4 месеца,нямам физическа възможност да го правя по-често,макар че имам нужда.
  Винаги,обаче,съм се питала:механичното почистване не наранява ли кожата в дълбочината,не разрушава ли постепенно по-дълбоките й слоеве и не води ли така към по-бързото й остаряване?
Виж целия пост
# 94
досега не съм го почиствала на козметик
Виж целия пост
# 95
Ходя на почистване веднъж на два месесца, но понякога се налага и всеки месец. Отделно ходя на масаж на лицето веднъж месесчно.
Виж целия пост
# 96
Момичета, търся си козметичка. вече две години съм в София и още не съм успяла да намеря някоя, от която да съм доволна и на която да се доверя. Живея в Стрелбище, но няма проблем да отида и до Борово, Бели брези, Хладилника. Благодаря ви предварително.
Aз съм в Лагера и ходя при една козметичка тук, от която съм страшно доволна. Ако те интересува-пиши на лични.
 
Иначе всеки път козметичката ми определя периода на почистване. понякога е нужно по често, понякога не. Няма точно определен период, зависи си от кожата и от сезона. Пък от грижите които се полагат вкъщи. Случвало се е да отида за почистване, а тя да ми каже, че нямам нужда и ми прави само хидратиращи и подхранващи процедури. Честото почистване изтънява и уврежда кожата, тя няма време да се възстанови и съответно се зачервява и възпалява лесно. За съжаление повечето козметички гледат да си вземат парите и не правят реална оценка на състоянието и нуждите на кожата.
Виж целия пост
# 97
Честото почистване изтънява и уврежда кожата, тя няма време да се възстанови и съответно се зачервява и възпалява лесно. За съжаление повечето козметички гледат да си вземат парите и не правят реална оценка на състоянието и нуждите на кожата.
Абсолютно съгласна Peace Преди време ходех при една козметичка, която очакваше от мен да я посещавам всяка седмица #Crazy Tired, очевидно загрижена не за състоянието на кожата ми, а за приходите си Mr. Green Колкото и да е проблемна кожата, препоръчително е веднъж месечно, иначе се постига обратният ефект, както Анна много добре го е обяснила  bouquet
Виж целия пост
# 98
П.П. Тъп въпрос, но какво е Д'арсонвал?
Това е уред, нискочистотен ток. Има дезинфикциращо действие, свива порите, действа срещу белези от акне, също така и антибръчково. Това е, което ми е казвала моята козметичка за Д'арсонвала.  Hug

   Мерси за отговора. Значи и това ми е правила.    Laughing

За нищо. Пак заповядай! Моята козметичка всеки път като я питам кое за какво е и защо ми го прави, всеки път ми обяснява на разбираем за мен език. Иначе преди като съм ходила при други, като ги питам ми викат "Аз си разбирам от работата!" Да, ама аз искам да знам! Нали съм клиент и съм си в правото да знам какво ми правят и какво ми слагат. Може да съм алергична от нещо и после какво? Разбира, ама... Моята козметичка ме питаше всеки път дали имам алергии към някакви съставки.  Peace
Виж целия пост
# 99
  Посещавам веднъж на 3-4 месеца,нямам физическа възможност да го правя по-често,макар че имам нужда.
  Винаги,обаче,съм се питала:механичното почистване не наранява ли кожата в дълбочината,не разрушава ли постепенно по-дълбоките й слоеве и не води ли така към по-бързото й остаряване?

Селма, абсолютно съм съгласна с теб!  Peace Мисля, че не е добре да се прави твърде често. По-добре по-често да се прави поддържащо почистване без ръчно.
Виж целия пост
# 100
А какво ще кажете за т.нар. почистване без пара? Някой пробвал ли го е? Първо, пилинг маска за отстраняване на мъртвите клетки, после - някаква ампула, която играе ролята на парата, т.е. отваря порите, после - ръчно почистване, лазер - за успокояване на кожата и заличаване на зачервяванията и маска.
Виж целия пост
# 101
Аз ходя грубо 1 път месечно. Кожата ми е комбинирана към мазна, може би затова.
И козметичката преценява точно какви почистващи процедури да ми прави според нуждите. Примерно за следващият път ми каза, че може вместо почистване на направим пилинг.
Виж целия пост
# 102
1 път на 3 седмици,като не всеки път се налага почистване.
Виж целия пост
# 103
А какво ще кажете за т.нар. почистване без пара? Някой пробвал ли го е? Първо, пилинг маска за отстраняване на мъртвите клетки, после - някаква ампула, която играе ролята на парата, т.е. отваря порите, после - ръчно почистване, лазер - за успокояване на кожата и заличаване на зачервяванията и маска.

Последният път ми правиха такова почистване...без лазер...определено не ми хареса...козметичката се измъчи да стиска, а и мен измъчи по този начин  Crazy
Виж целия пост
# 104
  моята след 1 седмица след козметик пак е същата,пробвах да ходя 4есто,но ефекта е изжулващ #Crazy

И аз съм така. Събират ми се много 4ерни то4ки каквото и да правя.  Кожата ми е смесена .  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия