Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! - Тема 2

  • 115 562
  • 822
# 765
eli_gu ние сме с теб ,всичко ще е наред. Hug
Късмет и от мен!!!  Praynig Heart Eyes   bouquet
Виж целия пост
# 766
Здравейте, милички.

Вчера мина и моята конизация. Направи я д-р Чолакова. Всичко мина за 20 минути под местна упойка (Лидокаин) и с ел. примка. Док каза, че отдавна не е минавало като по учебник. Без усложнения и с едно изрязване. Сложи ми някаква специална марля, която каза, че ще изпадне сама в един момент. Кървене още нямам и то никакво. Усещам придърпване и лека болка, но това само от врене на време. Час и половина след операцията ме пуснаха да си ходя и сега съм у дома. След 10 дена ще излезне хистологията. Надявам се да е добра Peace

Кюбит, съжалявам, мила  bouquet Ще се оправиш...тъжно е, но ние сме с теб Heart Eyes

Остава ми да се надявам и съм положително настроена. Вярвайте и ще бъдем добре Hug
Виж целия пост
# 767
Munichka 
 
браво,хубаво е 4е си спокоина и вси4ко е минало  ..... Peace
Виж целия пост
# 768
Munichka   браво,дано резултатите да са добри,в което не се  съмнявам щом си спокойна и се чувстваш добре  Hug.
Надявам се и аз моята конизация да мине така и да ме пуснат още същия ден,че без дечко ще ми е много криво.Сега в петък ще си ходим и ще говоря с гинеколога ,ще искам и аз местна упойка.Като се върна ще пиша какво е казал.
Прегръщам ви всички  Hug
Виж целия пост
# 769
Мunichka, привет, стискам ти палци всичко да е наред с хистологията. Сутринта ли ти правиха конизацията, къде седиш през този час и половина? Къде се поставя упойката и боля ли те като те пусна упойката?
Виж целия пост
# 770
Munichka, радвам се, че всичко е минало добре. От сърце пожелавам и хистологията да е добра. Стискайте ми палци, след час съм на преглед - за пръв път след конизацията...
Виж целия пост
# 771
dimana27
хаиде 4акаме те,врьщаи се бьрзо,да се похвалиш 4е вси4ко е  наред..........
Виж целия пост
# 772
dimana27
как мина прегледа ,наред ли е вси4ко?
Виж целия пост
# 773
Боби, док каза, че наистина всичко е наред! раната е заздравяла, няма кървене.Каза да отида за цитонамазка след 6 месеца, ама аз си поисках още сега. Резултатите - след другата сряда. Дано да са добри, защото последния месец нещо ми се губи от живота... Все едно съм във филм и играя чужда роля....
Виж целия пост
# 774
Прекрасно знам, че светът не се върти около нашите проблеми, но днес се удивих /меко казано/, като разбрах, че мои колежки, жени на по 35-40-45години, никога досега не са си правили цитонамазка! Част от тях не са и чували за въпросните ПАП 1,2 и т. н., а са жени образовани и интилигентни. Повечето имат спирали неизвестно откога. Изумена съм! Сега се говори толкова много, навсякъде има купища информация...
Виж целия пост
# 775
Мunichka, привет, стискам ти палци всичко да е наред с хистологията. Сутринта ли ти правиха конизацията, къде седиш през този час и половина? Къде се поставя упойката и боля ли те като те пусна упойката?

Сутринта я правят и след това си лежиш в едно легло в отделението. Упойката се слага локално, явно някъде близо до мястото, където се оперира. Не боли изобщо след като те пусне. Само леко придърпва и усещаш тежест. Най-боли като те боцне самата игла за упойката Laughing което си е направо нищо. Споко!  bouquet Не е страшно, става бързо и не боли!


Момичета  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 776
Момичета, извинявам се за въпроса, но хич не съм наясно  Embarassed - как да си направя цитонамазка ? С направление от Здравната каса ли?И всяка година ли имам право на такова изследване?
Не зная защо, но винаги съм си мислела, че личният лекар трябва да ме праща да си правя цитонамазка през определен период от време (определен от касата) -  newsm78
Ще съм ви благодарна ако ме светните!
Виж целия пост
# 777
димана27
браво,много добре  4е вси4ко е наред,а дали е вазможна цитоназка веднага,ти кога си оперирана-мина ли 1 месец?питам,за да знам аз като ида на преглад дали е заздравяло дали да искам цитоназка,като тои ме предупреди 4е е 4ак след 3 месеца....кьде толкова дьлго стават цитонамазките?аз в онкологията си я взимам след 30 мин.
Виж целия пост
# 778
соня
можеш да посиакш направление,но  ако не ти дадат  не се отказваи и отиди в 4астен кабинет ,не е мн. скьпо...но парво опитаи прили4ен лекар.... Peace
Виж целия пост
# 779
Боби, операцията ми беше на 8 септември. Док не каза, че не може, а по-скоро, че не е необходим още сега.Ама аз нали се напатих - исках още днес.А ще се забави толкова, защото ще я гледа определен патолог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия