Четвъртокласници

  • 23 095
  • 326
# 270
Ето- вчера се прибира от Британика и нещо недоволна пак!!Празнуваха Хелоин.Било много тъпо, защото тя си мислила за игри, обаче нямало!И ги  били почерпили "само" с по един бонбон и кекс.И като се почна едно мотане докато се преоблече и си свали грима.....40 минути заминаха, но аз пак успях.Без да й натяквам за времето.След час дойде при мен, успокоила се и все едно нищо не е било.... Hug

А на Британика с желание ли ходи? Ние преминахме през аеробика, народни танци, сега от седмица ходи на кик-бокс.Много е непостоянна, а ако е за учене допълнително... дума да не става #Cussing out неможах да я навия нито за немски(вуйчо и там живее), нито за английски.
А какво дете беше ...!Душичка!Сама решаваше да остане на консултация след часовете, защото била получила 5-ца newsm78 за два причита научаваше стихотворение от 3-4 куплета.... Ех...!!!!
О, да! С голямо удоволствие!Миналата година беше с учителка у дома(много добра наистина).Но нямаше интерес към езика.Сега откакто ходи там е учудена сама "колко било хубаво да учиш език"?!Освен това тренира и спортни танци.И въпреки големите домашни от школата не се оплаква.Ще видим по-нататък как ще е Laughing
Виж целия пост
# 271
Благодаря на всички момичета които са писали във връзка с моя проблем. С Ники винаги съм говорила като с голям, обяснявам абсолютно всичко с истинските думи, по същия начин сме говорили и за развода. С татко му сме в много добри отношения, решенията относно детето взимаме заедно, не си вървим на инат. Разводът ни беше изключително лек и безпроблемен, не е имало скандали, крясъци и делби - разбрахме се за всичко, а самото дело мина за 10 мин., без свидетели и разправии. По никакъв начин не сме набърквали детето и не сме го използвали, за да си правим номера, никой не говори лошо за другия, а тъкмо напротив. Въпреки това за малкия е трудно, а аз не виждам по какъв начин може да го направим по-леко за него.
Що се отнася до мъжкия пример и контакта с мъже е трудно, защото той живее с мен и майка ми (баща ми почина). Вижда баща си почти всеки ден когато той е в България, даже по-често от преди. Когато иска да спи при него го пускам, ние не спазваме споразумението в тази му част, защото според мен два уикенда в месеца са твърде малко, той има нужда по-често да се вижда с баща си, за мен това не е проблем. В общи линии е това, не знам какво повече можем да направим с татко му, за да се чувства той спокоен, просто не знам.
Виж целия пост
# 272
juli_nic , ще се радвам и аз да чуя още изпитани рецепти.

Тъй като май темата с за пубертета май започва да ни вълнува всички, потърсих една стара тема за възпитанието в този период. Не е дълга, прочетете я.   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218337.0
Виж целия пост
# 273
solaris, благодаря за линка.Аз покрай бебето нямам много време  затова не се учудвайте ако пиша по-рядко. Embarassed
Темичката непременно ще я прочета! Naughty
Ще споделя и новите съвети на психолога.
Виж целия пост
# 274
juli_nic, много интересни неща си написала, макарче не съм особено голям привърженик на д-р Спок...
solaris, благодаря за темата. Четох там за това,че ако не лишаваме децата си от внимание и разбиране, то може да се очаква че няма да сгрешим радикално...така че...сигурно всички тук сме на прав път Wink. Дано станем почече.
Виж целия пост
# 275
solaris Благодаря за подсещането за темата   bouquet

ето според мен една хубава новина:
Глоба до 5000 лв. за газирани напитки в бюфетите
Разжалваха чипса, но помилваха шоколада
Изхвърлят автоматите за сладкиши от училищата

http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=175972&c … d=20&eid=1515
Виж целия пост
# 276
solaris Благодаря за подсещането за темата   bouquet

ето според мен една хубава новина:
Глоба до 5000 лв. за газирани напитки в бюфетите
Разжалваха чипса, но помилваха шоколада
Изхвърлят автоматите за сладкиши от училищата

http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=175972&c … d=20&eid=1515



Е, това наистина е добра новина Hug
Подкрепям с две ръце.
Виж целия пост
# 277
solaris Благодаря за подсещането за темата   bouquet

ето според мен една хубава новина:
Глоба до 5000 лв. за газирани напитки в бюфетите
Разжалваха чипса, но помилваха шоколада
Изхвърлят автоматите за сладкиши от училищата

http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=175972&c … d=20&eid=1515
Е, докато не го видя с очите си, не бих повярвала!Затова съм с две ръце.Радвам се , че успяваме и вкъщи да владеем положението! Peace
Виж целия пост
# 278
Здравейте момичета
и аз не съм писала отдавна ама с деца, два домашни любимеца и здраво работещ съпруг не ми остава време да дишна.
Харесаха ми съветите на психоложката, явно съм усетила есенцията защото и аз прилагам подобни методи , но имаме вече една две малки издънки от предоверяване... Аз обаче  не й пилих сол на главата, а казах че другият път разчитам на нея да преценява по обективно. Опитвам се да давам примери с членове на семейството ...
Притеснена съм обаче за друго. Четох един тест и открих че е възможно дъщеря ми страда от дислексия. Оказва се че проблемът с научаването да четеш не е основния проблем на заболяването- ако мога така да го определя  - много хора страдащи от дислекция четат нормално но имат други симптоми . Чудя се дали д
а не я покажа на психолог, може ли някой да ме посъветва за такъв във Варна...
Поздрави на всички.  bouquet
Виж целия пост
# 279
Ще се поинтересувам малко повече за това заболяване, и ако открия нещо стойностно ще пиша(както и за специалист за Варна)  ThinkingНо може би си внушаваш.
Виж целия пост
# 280
Много ми се иска да си внушавам. Четох че се среща често сред левичарите а ние сме. Обръщат цифри и букви - ние и досега обръщаме цифрите - примерно автобус 41 вместо 14. Освен това се характеризира с разсеяност свързана с трудно съсредоточаване, голяма несръчност ( при нас в катастрофални рамки - изтървава всичко което й  попадне в ръцете ... )
Ще съм ти благодарна за помоща ...
Виж целия пост
# 281
_re_ge, не знам за това заболяване, но съм левичарка до мозъка на костите. Несръчността(която и при мен важи  Laughing- изпускам често, блъскам се тук и там и разни такива...) може да се дължи и на уредите, които не винаги са подходящи за левичари(представи си само как наливаш кафе от джезве.... Mr. Green). Забележи дали несръчността се усилва при боравене с уреди. Просто...света ни се вижда непригоден за нас- крив някак си...Аз например много често бъркам ляво с дясно. Предпочитам да вдигна ръка в посоката, отколкото да се излагам... ooooh!
Надявам се да не сте допуснали грешката да насилвате детето да пише с дясна ръка и силно стискам палци да нямате заболяване.
Иначе левичарството може да се превърне в голямо преимущество. А и левичарите са с нестандартно мислене, интелигентни, креативни и сръчни по своему.
Поздрави на левичарчето  Wink!
Виж целия пост
# 282
Ре ге, аз се притесних преди 2 години, че синът ми страда от това заболяване, дори пуснах тема във форума и тогава много ми помагнаха Оля и Лого5ка. Оказа се при нас, че детето просто не е автоматизирало още четенето, а и има проблем с очите. Откакто сложи очила вече е съвсем друг, чете добре и се справя много по-добре в училище.
Ако искаш пиши на двете мацки, много ще ти помогнат! Логопедът е този, който диагностицира и помага при преодоляването на този проблем. Аз водих синът ми при Лого5ка за тестове, а мога да ти дам адреса и телефона на един друг логопед, преподавателка на Оля, която се занимава с точно тези проблеми-дислексия и дисграфия!
Дано съм ти помогнала малко! Успех   bouquet!
Виж целия пост
# 283
Най-добре се обърни към психолог и занеси някои тетрадки, рисунки и каквото там прецениш. Възможно е да си внушаваш, но ако има някакви проблеми с ученето ще се намесите навреме и с подхдодящите упражнения ще се преодолее. Дислексията не е болест, детето може съвсем спокойно и университет да завърши. При някои дори академичните показатели са екстремно високи.
Виж целия пост
# 284
RadostinaHZ, тя дислексията не е пречка, стига да се открие навреме и детето да се научи да я преодолява, за да не изпитва затруднения! Виж на един известен мъж това не му попречи и президент да стане, че и 4 години да управлява и война да води  Mr. Green!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия