Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 8-ма тема

  • 42 651
  • 290
# 30
Огромна палачинка, натъпкана, а не непълнена  Mr. Green с боровинки. Остана ми яйце и прясно мляко от сместа за намазване на кифличките. Добавих още малко мляко и брашно и я изпекох за следобедна закуска.  Mr. Green
......Cubbit , ще споделиш ли точни пропорции за тази апетитна огромна палачинка  Heart Eyes
В тава ли я пече или на тиган .....Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 31
Ето и две ястия от мен - картофи с подправки и маргарин приготвени на  микровълновата печка и сладкиш с праскови и крем.

  
Виж целия пост
# 32
Вела, и аз така правя картофи в микровълновата - с малко мазнина, малко вода  и пикантина за барбекю ,става много хубаво ..

Много красоти показвате,благодаря

Тиквичките ще се пробват за ракийката и те...
Виж целия пост
# 33
И вечерята ми вече е готова : мусакичка (половината със заливка и половината без  Wink )
Виж целия пост
# 34
Irra много вкусно нещо си сътворила, дали да не го спретна и аз, но не знам дали ще стане в микровълновата newsm78/ за по-набързо и мързеливата Embarassed/става дума за пилешките ти късчета мойте не изглеждат така примамливи /   bouquet   Мусаката също си я бива.... #Crazy
Виж целия пост
# 35
SvetletoS , не знам за микровълновата ...аз я ползавам само за притопляне и размразяване ...  Embarassed, обаче това е супер аламинут и отнема около 20-тина минутки.
Виж целия пост
# 36
Права си и аз така правя ,но незнам защо ми хрумна тази идея май по добре да избера стандартния начин .   Peace
Виж целия пост
# 37
Моми4ета здравейте.В тези жеги не готва много,ама в4ера моята половинка имаше рожден ден и направих салатката(домати с моцарела),предястието(шарени пала4инки с филаделфия с разли4ни вкусове вътре),и сладки топ4ета(бисквити с маскарпоне- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289780.0 ),той напрви BBQ-то.



http://media.snimka.bg/0487/007229803.jpg
http://media.snimka.bg/0487/007229782.jpg
Виж целия пост
# 38
enamorada, всичко изглежда много вкусно, а палачинките ти са особено ефектни. С какво получаваш тия цветове?
Виж целия пост
# 39
Селма,питката ти е фантазия.Днес ще правя  ветрилата от патладжани за първи път.Дано да станат.Купила съм бели патладжани.
Виж целия пост
# 40
labrex ,тези специално за6тото нямах време ги оцветих с безвредна сладкарска боя,ина4е съм си записала,4е се полу4ава зелен цвят от пасирана зелена 4ушка,4ервен от пасирана 4ервена маринована 4ушка,а за желто шафран.
Виж целия пост
# 41
labrex ,тези специално за6тото нямах време ги оцветих с безвредна сладкарска боя,ина4е съм си записала,4е се полу4ава зелен цвят от пасирана зелена 4ушка,4ервен от пасирана 4ервена маринована 4ушка,а за желто шафран.
Интересно е, ще си запиша. Благодаря ти!  bouquet
Виж целия пост
# 42
labrex ,тези специално за6тото нямах време ги оцветих с безвредна сладкарска боя,ина4е съм си записала,4е се полу4ава зелен цвят от пасирана зелена 4ушка,4ервен от пасирана 4ервена маринована 4ушка,а за желто шафран.

пробвай за зелена палачинка да сложиш  пюриран спанак, много добре пасва с Филаделфията  Peace
а червеното цвекло прави също много хубав цвят  Peace
Виж целия пост
# 43
Днес е миден ден у дома.
   Мидена салатa
   
Цели миди пълнени с ароматен ориз и манатарки.
 
Виж целия пост
# 44
......Cubbit , ще споделиш ли точни пропорции за тази апетитна огромна палачинка  Heart Eyes
В тава ли я пече или на тиган .....Благодаря   bouquet

meridichka, точни пропорции ми е трудно да ти дам. Базата беше 1 яйце + 1 с.л. прясно мляко + 1 ч.л. зехтин (за намазване на кифличките на марабу). Просто добавих още мляко (може би към 50 мл.), за да няма вкус на омлет, 1 с.л. захар и брашно колкото поеме за палачинкова смес. Изпържих я в голям тиган (28 см) без мазнина (вътре си имаше малко зехтин).
Боровинките за пълнежа бяха само леко намачкани при увиването и объркани с малко сметана. Украсата се вижда.

asyalein, мерси за рецептата за оризовия хляб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия