Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са датите на ваканциите за учебната 2008/2009 година, особено за първи клас?
Какви полезни ресурси са споделени в темата?
Какви са мненията за училищните лекари?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са датите на ваканциите за учебната 2008/2009 година, особено за първи клас?
Коледна - от 24 декември 2008 г. до 4 януари 2009 г., включително Срочна - от 29 януари до 1 февруари, включително Пролетна - от 1 април до 12 април, включително Неучебни дни: Ден на народните будители (1 ноември), Ден на славянската писменост (25 май). За първи клас през учебната 2008/2009 година ваканциите са както следва:
-
Какви полезни ресурси са споделени в темата?
В темата са споделени полезни ресурси към уебсайтове като znam.bg, math10.com, pomagaло.com, referati.com, raboti.com, uni-bonn.de, belschool.net и homework.shvoong.com/bg/help/. Тези ресурси вероятно съдържат ценна информация за ученици и родители относно образованието и обучението на децата им в училище или извън него
-
Какви са мненията за училищните лекари?
-
Какви тетрадки са закупили/ще закупят за учениците?
-
Какви са мненията за безплатните учебни тетрадки?
:

. Сега съм в чуденка. Да поръчвам ли, или да изчакам нейно величество класната да каже, обаче родителска среща не се задава на хоризонта
. Аз лесно ще поръчам, но нали трябва да чуя и учителите - по кой предмет, какво помагало, ще работят ли с него, задължително ли е, по желание ли е
. Въпроси... въпроси.
. По история пък всеки час трабва да се явяват въоръжени с учебник, учебна тетрадка, атлас, тетрадка голям формат и линия
.
.
Защо имам чуството, че учителите са решили, че щом учебниците са безплатни, трябва да ни изцедят за помагала... Детето каза, че госпожата по английски първоначално е искала към 4 или 5 учебни тетрадки /към различни учебници/, така за упражнение да си имали децата, ама всяка една "тетрадчица" е в порядъка на 6-8 лв. ... е, ами по другите предмети !?!?!?!?
