Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 368 076
  • 1 069
# 510
Аз правя нещо друго и въпреки, че съм пушачка, кожата на лицето ми свети отвсякъде. Много е лесно и всеки може да си го позволи, а и не ти дава право да се оправдаваш с липса на време. Всяка от нас готви - когато режете продуктите, отделете си парченце и си натъркайте лицето и шията с него. Няма значение какво е - картоф, разреден сок от лук, магданоз, ябълка, банан, домат, краставица... Всичко, за което се сетите, върши работа.  Тези с по-чувствителна кожа трябва да избягват по-агресивните продукти - лимони и т.н. Но на всяко готвене поне в олио да натопиш памуче и да си обтриеш лицето и шията с него върши чудеса. После става навик и кожата става видимо по-гладка, нежна и чиста. Никакви купешки маски не могат да постигнат това! Успех на всички!  Peace
Виж целия пост
# 511
Аз правя нещо друго и въпреки, че съм пушачка, кожата на лицето ми свети отвсякъде. Много е лесно и всеки може да си го позволи, а и не ти дава право да се оправдаваш с липса на време. Всяка от нас готви - когато режете продуктите, отделете си парченце и си натъркайте лицето и шията с него. Няма значение какво е - картоф, разреден сок от лук, магданоз, ябълка, банан, домат, краставица... Всичко, за което се сетите, върши работа.  Тези с по-чувствителна кожа трябва да избягват по-агресивните продукти - лимони и т.н. Но на всяко готвене поне в олио да натопиш памуче и да си обтриеш лицето и шията с него върши чудеса. После става навик и кожата става видимо по-гладка, нежна и чиста. Никакви купешки маски не могат да постигнат това! Успех на всички!  Peace

Звучи логично, защото по този начин кожата постоянно се хидратира и витаминизира. А после миеш ли се? Чувала съм също, че колкото пъти минеш покрай чешмата трябва да си мокриш лицето (а какво ли става с грима?)
Виж целия пост
# 512
когато режете продуктите, отделете си парченце и си натъркайте лицето и шията с него. Няма значение какво е - картоф, разреден сок от лук, магданоз, ябълка, банан, домат, краставица
Любимият ми трик за хубава кожа  PeaceСякаш най-често слагам лимон(не ми щипе) и когато беля краставица,парченце отива на кожата ми.Тези две неща не ги измивам.Една ягода си намазах вчера,но нея не може да не я отмиеш,грозде през лятото...наистина действа,а не изисква време и специална подготовка.Ние вечер пием билков чай и после се намазвам с пакетчето.
Давайте повече такива мързеливи рецепти(за коса ако знае някой?)!
Виж целия пост
# 513
За коса- 1-2 лъжици мед (според дължината). Към меда може да се добави:
1л зехтин, 1 жълтък, 1л алкохол. Разбърква се и се нанася на косата и се покрива. Престоява се колкото може повече (поне половин час).
Скоро си я правих, косата ми е на кичури, стана страхотна!
Виж целия пост
# 514
Златна тема.   bouquet Как не съм я открила досега  Party
За маска на лицето мисля, че само домата не е подходящ, защото много щипе.
 
Виж целия пост
# 515
znate li kva gotina maska za isto6tena kosa znam - zna4i 2 luji ci kiselo mlqko, 1 4aena lujica rozova voda, zehtin 1 jultuk malko prqsno mlqko i 4aena luji4ka rakiq i 1 4aena kanela razburkva se i se stoi s mskata 1 4as   Grinning super e na men mi deistva
Виж целия пост
# 516
Аз в момента използвам много зехтин - мажа си косата с него преди къпане, а след това си мажа леко и кожата на лицето и ръцете. Засега ми действа много добре, по-добре от крем.

Да ви се оплача, че ми е много тежко и мъчно - моята баба почина днес.

Много ще ми липсваш, бабче!!! Cry Cry Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 517
Аз в момента използвам много зехтин - мажа си косата с него преди къпане, а след това си мажа леко и кожата на лицето и ръцете. Засега ми действа много добре, по-добре от крем.

Да ви се оплача, че ми е много тежко и мъчно - моята баба почина днес.

Много ще ми липсваш, бабче!!! Cry Cry Cry Cry Cry
Деси, гушкам те много - знам как се чувстваш, губила съм близки хора...  Hug Hug Hug
Ще те мисля...  Praynig Баба ти пак ще бъде с теб, само че няма да можеш да я виждаш и да я гушкаш... ако това може да ти помогне да не ти е толкова тежко  Hug
Виж целия пост
# 518
Здравейте, Mr. Greenмаската с чесъна с1м я правила-МОЛЯ ВИ НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА.чесъна има специфична миризма и 1 месец след това косата ми продължаваше да мирише.Нищо не помага нито парфюм нито шампоан.А,ха като заваля дъжд стана трагично, hahahaмиришех от 3км.Ужас.НЕ правете  това #Cussing out
Виж целия пост
# 519
Знаете ли, в меда е цялата магия! Вече не правя маски (нямам време). Но си слагам 1-2 лъжици мед в балсама и намазвам косата. Така стоя около 10-15 минути, докато се изкъпя и отмивам. Бързо, лесно и ефикасно Peace
Виж целия пост
# 520
Това с балсама е доста интересно. Ще си отсипя от шишето в друго, за да пробвам...   bouquet
Виж целия пост
# 521
Това с балсама е доста интересно. Ще си отсипя от шишето в друго, за да пробвам...   bouquet


Аз си слагам в една чашка 1:1 мед и балсам. Имам в предвид, че се приготвя в момента, когато ще се използва, а не да го сипваш в шишето, защото така може да се развали. Сега го направих за втори път и косата ми стана още по-хубава Peace
Виж целия пост
# 522
Христос воскресе!!!                 
 easter
Аз вчера си направих маска от:
1 яйце, 2-3 с.л. зехтин, 0,5 ч.л. рициново масло, около 2 ч.л. канела.  Ами косата ми има много хубав блясък и е една тава жизнена. Краищата не стоят сухи. Е малко мирише странно като я измих, но със сигурност щке я пробвам пак!
Виж целия пост
# 523
всички плодове и зеленчуци които са за сезона са ми на лицето без други примеси ... майка ми така прави и вече е на 59 години а кожата и е страхотна - бебешка и кадифена почти без бръчки ..... от как се помня мама все е или с ягодка на лицето или с краставичка или др. и така ден през ден  newsm03
Виж целия пост
# 524
маска за лице стяга порите и премахва черните точки-    хума клеопатра -30стотинки+масло от гроздови семки-30стотинки+масло от макадамия45ст+мед смесва се 1ч. л хума и по 2-3 капки от маслата + 1 чаена лъжица мед и малко вода всичко се обърква нанася се и след 15минути се измива първо с топла а после със студена вода                                                               
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия