през Рамадана всеки пости,но по арабски приемаме гости-84

  • 20 323
  • 292
# 135
Дина- това с кофата е всеобща болест явно. като гледам сина ти е май набор на мойта лудетина и тия неща- белите са им еднакви. явно за такива неща се сещат в тази възраст. днес мойто зверче реши да е много контактна на едно барче и не остави един човек да си прочете вестника. с какво ли не я занимавах- е няма и няма грам внимаие за мен. все към момчето гледаше и му говори с нейните си думи. изпълни си цялата програма и продължи да го закача. а на всичкото отгоре му вика кака- понеже не може да вика батко или бати и за нея всички са кака- няма разлика момче ли е, момиче ли е.....
Виж целия пост
# 136
Момичета намерих нещо много интересно за Иран, една друга Шехерезада Simple Smile, но тъй като е писала доста нямаше как да го постна тук, който иска да го прочете:

http://bglog.net/Travel/9555
Виж целия пост
# 137
Привет момичета.
Вчера посреднощите бързах първа да честитя благата вест на мойта ко-патриотка...че днес ще съм по-задачи и до компа няма да се добера чак до вечерта-то плановете проподнаха.Пак е сипе дъжд,като изведро-градусите са около 16...и да се излиза навън с количката е геройство.А точно нова количка исках да търся,че Раян вече си седи на д-то ,а нашатае нещо като кош и хич не му е удобно на хайванчето.Карай....радвам се поне че тука се събираме вече ....Сега ще привикам и децатат на Скайпа да правим диктовка-ама пък  У Дома е 33 градуса....нека се радват и играят още малко децата  bouquet

Какво ново-ТУК ПАК сКАНДАЛ С АРАБСКИ ПРИВКУС
За франкофонките-

http://www.20minutes.fr/article/249444/Media-Rachida-Dati-qui-es … de-son-enfant.php

С две думи- френската министърка на правосъдието Рашида Датти-майка-алжирка,баща-мароканец-е бременна .До тук-чудесно,само че тя  не казва кой е бащата на детето,нито пък казва че ще се жени.Тя е на 42години и е мюсюлманка newsm78.....По време на Рамадана гръмна днес тази новина и съответно дава много храна за обсъждане....
Лично аз се радвам за  жената-хванала последния влак.....а за въпроса от морална гледна точка-няма да коментирам.....просто Нищо вече не е каквото е било преди-дори и морала на висшестоящите.Жалко е-но какво пък да кажем за примера на самия презизент Саркози-който в порядъка на 3-4 месеца се разведе ,влюби се неудъримо и се ожени отново.....Французите са хора на Топлите Чувста с бързи обороти  Joy  bouquet

Наде- за замръзените храни.Аз без тях не мога.Използвам ги много-предимно картофките-тънки резанчета за пържене и  смесовете на ориз с зеленчуци и видове риби.Бързо,лесно и вкусно. Купувам и много пици,които са замразен-в микровълновата стават супер.
Нямама много време да готвя и срам не срам-моята кухня е натъпкана с полуфабрикати.В началото не и м приемах вкуса,но...на всичко се свиква.Сега пък-като ми замирише да домашна кокошка...ми става гадно.Смахната работа.Смеят се тука арабите- подиграват се...Казват-Европа на найлоновите пликчета и картонените храни....
Виж целия пост
# 138
Хайде сега да четем за мароканките във френската политика

Тя се казва Рашида Дати, родена е на 27 ноември 1965 в Сен-Реми, Бургундия и е френски политик. Тя е едно от 12-те деца в семейството! Майка й умира рано и тя е принудена да се грижи за по-малките братя и сестри. Работи денем и учи нощем.

Тя има двойна националност - френска - по душа - родена и израстнала там и мароканка по кръв - баща и е мароканец,а майка й - алжирка. Казва за себе си, че е "французойка с френски корени", но за мароканците, които как обичат такива твърдения  , какво прави тази госпожа в Мароко. Сега информационни агенции в Магриба следят с интерес начина, по който политичката ще се държи и какви изявления ще дава в периода 4 - 24 август, когато ще си почива в Казабланка, понеже там са корените й. С това изказване самата си подсигури толерантността на мароканските сънародници. Всеки има право на летен отпуск!

Говорителят на кандидата за президент на Франция през изборите в 2007 - това е известният на нас Никола Саркози, обявява, че след края на успешната си кампания, Сарко номинира Рашида Дати за Министър на правосъдието - на знаменателната дата 18 май 2007.

Това е първата жена с имигрантско потекло, и първата арабка, която заема ключова позиция във френския кабинет.

Ето още за тази интересна жена: казват, че прави гаф след гаф, Мадам Бруни- Саркози обвинява бониванът Сарко, че си е загубил ума по мароканката.... Френски страсти, арабска настойчивост, медии: а четете, лято е!!

http://www.daylife.com/words/Rachida_Dati

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/2074987/ … -claims-book.html 

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/rise-of-rachida-d … ation-839611.html
Виж целия пост
# 139
ооо здравейте от мен,успях да се надигна от леглотоо..този вирус е ужасенн... едни припадъции ужас и днес се наложи да разваля поста си заради лекарствата,инша'Аллай по късно ще го наваксам този ден...
Добре дошлии на новите мами!
И честито бебенце на Белбей!! Лека бременност!
Наде да с хабибито ,всеки ден си пишем,плюс смси и обаждания
Инша'Аллах да се оправя скоро!
 Praynig  Praynig  Praynig
Виж целия пост
# 140
Да се разпиша и аз докато малкия спи че после е мисията невъзможна.Лека бремеменност на Белбей и останалите момичета.dtt лек път като пристигнеш да ни поканиш на кафе на разкошната беседка.
Виж целия пост
# 141
Не мога ви насмогна вече .
За малко ви оставих и вие сте се развихрили .
Пържих риба на децата , картофи и салата от домати , босилек и моцарела им спретнах . Изядоха всичко и за още питаха даже .
Сега отивам да простирам и ще започвам да приготвям нещата за довечера .
Но ще ви следя , че ми е трудно да наваксвам .
Виж целия пост
# 142
Kate Maroki омесох тестото за питките, сега дачакам да фтаса, нали? Аиде стискай ми палци, днес е пробно. Ще ги пека на фурна.  Simple Smile
Виж целия пост
# 143
Малии чак ме е срам от вас момичета.Какви са тези менюта богати?Аз докато се завърта из нас едвам едно ядене успявам да направа а вие и до десерти го докарвате.Май май ще трябва да се стегна ама пусто време нещо не ми стига Tired
Виж целия пост
# 144
Катеее ето ги и мойте питки, не съм ги докарала много на вид, ама на вкус са супер. Утре ще направя пак, за моите принцеси, че се прибират от Варна, днес беше само пробно. Питанка: какво ще стане ако добавя в тестото риган или ким, имам предвид още при месенето

Виж целия пост
# 145
Наде, машалла. Те станали точно като берберските - знаеш ли как са ги пекли - направо са ги "лепвали" на вътрешната стена на каменна пещ. Ако сложиш още при печенето подправките, става много вкусно тестото. А може и на различна питка - различна подправка. После с един нож - разрязваш на 2 - между слоевете и пълниш с вкуснотии. Това е супев евтина и сполучлива рецепта! Браво Наде! От 500 грама брашно и 1 1/2 вода излизат към 10-тина!       
Виж целия пост
# 146


Момичета, ето типичната берберска фурна табуна.... оххх, в марокански диалект тази дума не е хубава!

Хлябът е така ценен, както и захарта в берберската култура. Правил се е от брашно, вода, захар, зехтин. За разнообразие - слагат в тестото и подправки.

В една популярна статия четох, че казват на този хляб "берберска пица".... и се чудя как искат да си обяснят хората непознатото като го сравнят с познато.

Табуна.... извинете, няма повече да говоря мръсни думи.... е пещ, подобна на жив вулкан.

       
Виж целия пост
# 147
Е,  утре ще трябва да запретна ръкави и да омеся едно кило, се големи гърла ще се съберем. Сега ако измисля и нещо за основно ястие към тези питки Wink гледах това онова ама се са иска нахут или разни подправки дето нема къде да ги намеря. Искам от нищо нещо Simple Smile
Виж целия пост
# 148
Ами едно достойно за изяждане количество миш-маш ще е супер допълнение или направо - зеленчуци с месо в гювеч - имаш ли? Така все едно си правила марокански тажин!!   
Виж целия пост
# 149
Момичета, после ще пиша. Сега да ви почерпя за здравето на най-добрата ми приятелка и новороденото бебе Борис!!!


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия