Кюретаж и забременяване след това

  • 72 636
  • 798
# 285
неземната*, _bebka_, много съжалявам за преживяното от вас  Sad Пожелавам ви бързо възстановяване и скоро да бъдете отново в редиците на бременните  Hug
Виж целия пост
# 286
Колко ти беше стойността на ЧХГ?Колко време са те държали в болница?

Аз бях в 7 г.с. и стойностите мисля ,че бяха от 10 000 - 161 000 (нещо такова) ,а моите бяха едва 298.
Аз отидох във вторник,като моята гинеколожка ми каза,че още в същия ден ще бъда готова,даже мъжът ми да ме прибере към 14:00-15:00,но... ми казаха,че няма кой да се занимава с мен на обяд и останах за др. ден ,само че на другият ден ме викат да слизам и чааак тогава виждат,че съм казала при постъпването,че имам алергия към пеницилин и ме пращат при алерголожката ,та пак останах за другия ден и ей така 4 дни ни съм яла ,ни съм пила ...
Абе нямам думи. Close
В момента искам бързо да се възстановя, за да можем да започнем отново с опитите  newsm17
Бързо възстановяване и в най-скоро време EFPОтношението на докторитеспрямо теб няма да го коментирем!
Виж целия пост
# 287
благодаря ви момичета, но вече е късно за друг лекар, вече се чистя  Sad

Съжалявам много! Желая ти скоро да бъдеш отново бременна и този път всичко да завърши благополучно! Hug
Виж целия пост
# 288
Здравейте мили момичета! Нещо ми се прецака предишния профил /monika2525/ Sad . Много ми става мъчно като виждам още колко момичета преживяват същия ужас - неземната*, _bebka_ съжалявам много за загубата ви Hug. Ох, другата седмица трябва да отида на контролен преглед /14 дни след аборта/ и се чудя как точно ще протече. Ако на някой му се говори ще съм много благодарна. Аз искам да си направя всички възможни изследвания, но не знам сега ли да настоявам за това или на другия преглед след първата менструация. Дайте ми съвет, моля ви.  Hug
Виж целия пост
# 289
kittykat  Hug прегледа ще протече нормално, ще видят дали всичко е изчистено както трябва.А за изследванията, аз лично изчаках да ми дойде цикъла, и тогава си направих цитонамазка, сега ще си правя и други.Предполагам знаеш, че до 40 дни трябва ти дойде цикъла, след като ти дойде пак трябва да посетиш доктора си.Ако има нещо, което те интересува питай.Бързо възстановяване и кураж Hug
Виж целия пост
# 290
Толкова съм благодарна, че ви има момичета Hugл Никой не ме разбира като вас. Знам,че понякога се повтарям с въпросите, но много ми олеква като вляза във форума и си поговоря с вас. Дано скоро да имаме по-хубави теми за разговор... Praynig  bouquet
Виж целия пост
# 291
_bebka_, аз пих Герикапс - витамин А и Е за по-бързо възстановяване. Незнам дали помага, но поне няма да навреди със сигурност - най-много да се разхубавим - нали тези витамини са полезни за добрия вид на кожата Simple Smile Продължих си и фолиевата киселина.

kittykat Hug Прегледа е да се види дали всичко е изчистено. Ще ти кажат колко месеца препоръчват да се пазите и това е. За изследвания - по добре изчакай да ти мине първия редовен цикъл, защото на организма му тряба време да се възстанови и да се нормализират хормони и т.н. Аз ходих на контролен след аборта и после пак - след първия цикъл. Мисля да ходя и другата седмица - преди да ми започне третия - да видим дали ще ми дадат зелен светофар Simple Smile
Виж целия пост
# 292
_bebka_, аз пих Герикапс - витамин А и Е за по-бързо възстановяване. Незнам дали помага, но поне няма да навреди със сигурност - най-много да се разхубавим - нали тези витамини са полезни за добрия вид на кожата Simple Smile Продължих си и фолиевата киселина.
Да се включа и аз за витамините - след спонтанен аборт в началото на този месец и моя д-р ми каза, че няма лошо, ако пия Герикпс.
Виж целия пост
# 293
Колко време от аборта мина? защо си мислиш ,че е рано?

От кюретажа ми минаха 3 цикъла, но имах предвид, че е рано за овулацията този месец. Та в събота и неделя ловувахме, но теста ми за ову чак днес появи малко по-бледа черта от контролната. Дали ще се получи - незнам ( нали уж сперматозоидите живеели няколко дни и могат да дочакт яйцеклетката  Thinking ), защото съпругът ми отсъства пак до събота, а тогава пък може би овулацията ще е минала  newsm78 .Ех как лесно ми беше преди 10 години... хич не съм го и мислила.... стана си на втория месец без никакви уговорки.... ееех.... луди , млади години... Mr. Green
Виж целия пост
# 294
Момиченца,Кокиченца, взимам си веднага и аз да пия  Party. Да минават по-бързо тези месеци,че имам чувството,че ще са най-дългите в живота ми  Flutter
Виж целия пост
# 295
Момичета, и аз преживях този кошмар преди около 40 дни. След пьрвия цикъл, който ми дойде на 30-я ден реших да си пусна цитонамазка. Докторът ме посъветва за хормонални чак след 2-я цикъл...
Виж целия пост
# 296
И аз да се запиша при вас и се връщам да чета назад, че и мен много въпроси ме интересуват, а не получих отговор в клиниката.
При мен в 7 г.с. се видя, че плода си е останал в пета и след това, че въобще не се развива. Имаше пулс до четвъртък, но в събота при поредния преглед, вече нямаше и пулс, та веднага ме приеха в клиниката и ми направиха аборт. Лекарят ми изписа антибиотик и Рутаскорбин и ме посъветва да изчакаме 5-6 месеца. Нищо не каза за изследвания преди да подновим опитите  Rolling Eyes
Моля Ви, споделете вие какво пиехте или пиете? Противозачатъчни? Мен ми ги изписа, но мисля да не ги пия. И какви изследвания правихте?
А, и още нещо, което ме озадачи  Thinking Лекарят ми каза да броя това кървене след аборта за менструация. Вие броите ли го?
На всички, които започват с опитите им желая - успех и скоро да се похвалят с успешна бременност  Hug
Виж целия пост
# 297
villy, dsd_, съжалявам че и на вас се е случило това  Cry
Вили, по твоите въпроси - и на мен ми изписаха противозачатъчни - трябваше да ги започна от първия нормален цикъл след аборта, при мен той дойде на 33 ден от аборта и аз ги започнах, но се оказа че те май са попречили да ми се изчисти матката, та така си кървя вече близо 25 дена и чакам всеки момент да ми дойде следващата менструация и да се изчисти всичко  Praynig този път без хапчета.
Моята лекарка каза че рядко така се получава, но явно при мен противозачатъчните не са били добро решение. Та аз не бих те посъветвала да ги пиеш... за всеки случай.
За изследванията - не са задължителни, ако ти е първи аборт, но за наше успокоение тук си правим и си споделяме  Hug - горе-долу трябва да отидеш при ендокринолог, генетик и имунолог и те ще ти кажат какво да правиш. Иначе можеш да пуснеш хламидия, цитонамазка, микробиология, токсоплазмоза. Може и да не се занимаваш с пълния набор изследвания, ако имаш гинеколог, на когото имаш доверие, го питай най-добре кое засега има смисъл да се прави, а може и при съответен специалист да те насочи. Иначе за генетичните изследвания масово момичетата препоръчват Майчин дом 14 етаж, а за имунологичните май Александровска болница.
За броенето на менструациите - не съм се и замисляла как да го броя, аз така или иначе съм решила, че докато се погрижа за здравето си и се възстановя ще минат няколко месеца и после подновяваме опитите без да броя колко точно са минали от аборта - и без това някои казват 2, други - 3, трети - 6 месеца да се чака, така че най-добре сама си прецени, стига разбира се лекар да ти е казал че вече си се възстановила физически.
Кураж, миличка, и успех в бебеправенето, дано бързо ти минава времето  Hug
Виж целия пост
# 298
Здравейте милички  bouquet Утре съм на контролен преглед-14дни след аборта. Ще питам за всички изследвания и за Герикапс. Не знам защо на мен не ми ги изписаха-трябваше да пия Ципрофлоксацин, Матергин,витамин В комплекс и Тинидазол, но мисля сега да си взема витамини и фолиева киселина. Ужасно бавно ми върви времето, 3 месеца ми се виждат толкова далече, а за 6 направо не ми се мисли...Утре ще видим какво ще каже доктора и ще се разбере дали няма да си търся нов-вече нещо им нямам никакво доверие. Дано всичко да е наред Praynig Ще ви разкажа как е минало Hug
Виж целия пост
# 299
kittykat мила и на мен ми се струваха много три месеца, а те почти минаха, като ми дойе първия цикъл се почувставх по-добре, и по-сигурна в себе си.Аз мислех сега да почвам бебе-правенето, но снощи се замислих, че имам много изпити и дипломна работа и по-добре да изчакам, не искам да съм бременна и притеснена.Като се притеснявам ми се свива стомаха, няма да тормозя малкото човече Laughing желая ви късмет и вяра, че следващия път ще е вашия и всичко ще е наред Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия