На училище или в ДГ, все с тетрадки ний ще сме - родени 2002

  • 16 855
  • 301
# 180
Как мина празникът на Иви? Снимки?

Като следя темата, май вече се започва. Един по един дребосъците ни се превръщат в истински "предученици" (това е хрумване на Габриела, не мое  Laughing)

Чували ли сте за Великото преселение на народите? Така изглеждахме аз и Габа тази сутрин: торба със спално бельо (тя държи да си носи дори своя завивка и възглавница), торба с хигиенни материали, торба за гардеробчето (пантофи, резервни дрехи), торба с неща за хапване (да почерпела, че се връща в детската градина), раница с екип за тренировката довечера, играчки колкото може да носи в ръцете си и букети за учителките и помощник-възпитателката. Бяхме само за снимка!

Радост, прегръдки, емоции! Само не ми дава да споменавам, че това й е последната година с тези деца и учителки, защото много се натъжавала... Готова е да учи (не че не изкара първи клас покрай братовчедка си миналата година, пишеше домашни заедно с нея), но не пропусна да попита дали все пак ще имат време и за игри.

Помещенията на групата са обновени - нови гардеробчета, пребоядисани стени в ярки цветове, нови плочки в тоалетните и при мивките, изцяло обновено помещение на помощник-възпитателката. Фоайетата също са ремонтирани. Чак ме е яд, че СО и тази година им отряза парите за смяна на дограмата - детската градина щеше да стане чудно място! Явно догодина пак ще къртят и ще ремонтират.

Денят ни започна прекрасно - с цветя и радост, мляко с какао и плисната през прага вода - за успешна учебна година! (Това последното все ме просълзява - и преди като дете, и сега като майка)
Виж целия пост
# 181
аз се издразних,че всяка година сьбираме по 40 лв.(не че са толкова много)и при положение,че учебниците са безплатни,пак толкова.най-тьпото беше,че никой не беше попитан,а ни се каза-"на родителската среща носете по 40 лв."вьобще не се сьобразяват,че някой родители са с по две деца,например.това са повече от 800лв.ама така е в нашта детска.ще избутаме и тази годинарпьк в училище ще видим. Peace
Виж целия пост
# 182
Честито на Иви на патерици   bouquet Да расте здрава и усмихната   bouquet

При нас миналата година в предучилищна в ДГ се събираха по 50 лв. в началото на годината (учебниците са безплатни); през целият престой докато завършиха предучилищна трябваше да си купуваме сами санитарните - тоалетна хартия, салфетки, сапуни и отделно пари за минералната вода - та още 20-тина лв и по това перо; на края давахме по още 15 за албумите за спомен и за подаръка на госпожите, та сумарно последната година в ДГ ми излезна около 85 лв
Сега първи клас, започнахме с 40 лв и ще видим до къде ще стигнем  ooooh!
Виж целия пост
# 183
еее браво на Габи.много се радвам на такива деца.чудесно е,че така приема нещатано сигурно и госпожите имат заслуга за това.вие в коя детска сте?
Виж целия пост
# 184
ами парите за екскурзии,за костюми за тьржествата(миналата година тьрся оранжев костюм,който да е абсолютно изчистен,едва го намерих,и така си седи в гардероба)и т.н.абе вьобще не ми се говори.вече сме свикнали,ама ей така си чеша езика.
Виж целия пост
# 185
ами парите за костюми за тьржествата

Добре, че за това не са ни искали, защото иначе  #2gunfire Самата детска имат достатъчно богат набор от костюми и ни спестиха този разход през годините
Виж целия пост
# 186
еее браво на Габи.много се радвам на такива деца.чудесно е,че така приема нещатано сигурно и госпожите имат заслуга за това.вие в коя детска сте?

В 49 ОДЗ е още от яслената група. Невероятен късмет имахме да попаднем на добро място с находчива директорка и прекрасен персонал! Чак се замислям дали и бебето след време да не ходи в същата детска градина, макар че ни е ужасно далече...

Ние във форума сме си цял отбор от тази детска градина и май никой няма сериозни оплаквания. Спирам да се хваля, че от много хвалби групите сега са препълнени. Mr. Green
Виж целия пост
# 187
В 49 ОДЗ е още от яслената група. Невероятен късмет имахме да попаднем на добро място с находчива директорка и прекрасен персонал! Чак се замислям дали и бебето след време да не ходи в същата детска градина, макар че ни е ужасно далече...

О, да, подкрепям те! Невероятен персонал, а директорката все се чуди какво още да измисли, за да направи мястото още по-хубаво   bouquet  Само дето вече 5 година ги "цакат" с дограмата. Ето сутринта като минавах от там и пак гледам старата дограма, дето е толкова изкривена и така духа, че... Миналата година, се бяхме събрали и уплътнявахме, лепяхме и пак си духаше...
Виж целия пост
# 188
Миналата година беше паднало цяло крило заедно със стъклото! Директорката само благодареше, че се е случило в нейния кабинет, а не в някоя от занималните.
Виж целия пост
# 189
Няма какво да си говорим, това е най-хубавата детска градина  Mr. Green  Пробвах Емма в ясла в две други градини, но отношението беше под всякаква критика, докато накрая не открих 49 ОДЗ и тя беше там от 1-ва група. Огромно благодая на целия персонал   bouquet

Виж целия пост
# 190
еее дано да има повече такива детски заведения. Hug
Виж целия пост
# 191
Здравейте! И аз да се оплача.... Sad
Вчера отивам да си взема детето от детската/предучилищната/ и намирам мойта обляна в сълзи и с кръв по устичката. Беше мн. разстроена, а то какво станало - горното зъбче й се клатеше от едно известно време, но още не му беше дошъл моментът да пада. Вчера обаче, докато били на двора да играят, едно момиченце размахало обрач и я ударило по устата. При удара, я заболяват долните зъбки, а горното се изкъртило и се набило в устната й.... Cry Беше голяма драма, но от персонала никой не ме уведоми, че е ударена, а ми казаха, че и е паднал зъба #Cussing out В последствие се разбраха нещата. Не съм се карала, но определено ми стана неприятно. Сега е с подути устни, но пък щастлива от посещението на ФЕЯТА! Дано да няма поражение на долните зъбки - стари и нови Praynig
Ама като има деца по-малки от необходимото - явно ще е така.....
Виж целия пост
# 192
Да ви кажа направо съм отчаяна...  Sad От петък миналата седмица, Маги категорично отказва да ходи на детска...Все едно се върнахме в бебешката група - сутрин плаче, гушкаме се по 100 пъти, махаме си през прозореца... Вчера дори ходила при сестрата, защото я "болял" корема, а днес ми обясни, че ако пак я "заболи" и сестрата каже че е болна, ще трябва да я взема на обяд: "...както Ралица я взеха". Видях се в чудо, мислех че сме приключили с тези страдания...Не знам дали не е защото са все още сборна група с по-малки - понякога като плачат другите деца и тя много се разстройва...Уф... оплаках се, малко ми олекна... Tired
Виж целия пост
# 193
Това ,което пишеш е обезпокоително....,госпожата къде е била в този период от време,не е ли запозната?
Виж целия пост
# 194
еее тия пьк направо прекаляват.че децата не са вече толкова малки,че да не казват какво се случва.аз миналата година имах разправия с госпожите.паднала назад от стола и никой не ми казва.като се прибрахме-огромна цицина.отнесаха скандала.всичко се случва,деца са,но поне да ни казват,защото не се знае последствията какви може да са(дай боже нищо да няма) #Cussing out
госпожите си пият кафето някьде по другите групи.

taniast-сигурно е така защото са сборна група.и мойта не искаше да ходи лятото,но сега всичко е наред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия