На училище или в ДГ, все с тетрадки ний ще сме - родени 2002

  • 16 855
  • 301
# 195
Ние сме с хрема и вече втора седмица нямаме подобрение,та тази седмица сме си в къщи.
За сега госпожата е много внимателна и грижовна,моля се до края на учебната година да работи с децата със същия ентусиазъм. Blush
Ще имаме английски и стол за които желаят,дисциплината в училището е на ниво,на входа охраната не допуска външни лица,дори учениците от горните класове ги връщат да минават през другия вход,за да не притесняват малките,имаме и видео камера ,което е още по успокояващо за майки като мен....
Виж целия пост
# 196
Ще имаме английски и стол за които желаят,дисциплината в училището е на ниво,на входа охраната не допуска външни лица,дори учениците от горните класове ги връщат да минават през другия вход,за да не притесняват малките,имаме и видео камера ,което е още по успокояващо за майки като мен....
[/quote]
звучи много добре. Peaceабе в училищата като че ли има малко повече дисциплина и отговорност.
Виж целия пост
# 197
Ние сме с хрема и вече втора седмица нямаме подобрение,та тази седмица сме си в къщи.

И ние имахме същият проблем. Решихме го с "Бактробан" (малко е скъпичък) за 10 дена мазане, като още на 2-3 ден се почувства подобрението.

Иржи покъртително  #Cussing out  Дано да няма никакви последствия (вярвам че ще е така  Hug), но от страна на госпожата е недопустимо така да прикрива случката...
Виж целия пост
# 198
До сега не е имало момент в който да ги оставя сами,проверено Wink,пък децата правят бели и за части от секундата,така ,че нищо не се знае,важното е ,че и имам доверие......
Тя е младичка и работи с голямо желание,с две думи доволни сме Simple Smile
Някакви учебници или учебни тетрадки Първолак ще купуваме,някой чувал ли е за тези учебни материали?

Благодаря,ще отидем до аптеката ,защото уж да намалява тя става по обилна,а нямаме температура ,е подкашляме ,но при хрема няма начин...
Колко струва Бактробан?
Виж целия пост
# 199
Бактробан е антибиотик за локално приложение. Не бих го използвала без лекарско предписание. Ето тук има листовка:
http://www.framar.bg/product_review.php?id=02002804&page_spe … 5%ED%F2+3+%E3%F0.
Виж целия пост
# 200
Явно ще си вземем капки  Maxitrol,ако продължим с хремата.....ще се консултирам с личния..... Peace
Виж целия пост
# 201
Здравейте момичета,

Вчера мина родителската среща. Продължаваме да си учим с Моливко. Всичко се поема от общината с изключение на боички, флумастри и др. Това, което се купува и в училище. НО... нямали нищо против ако решим да направим дарение, тъй като нямали канички /били се изпочупили вече/, салфетници, занимателните им игри биле доста малко и им омръзвали и т.н. Та общо родителите взехме решение да съберем по 40 лв. за да се набавят тези неща и каквото остане ще бъде за празниците. Информираха ни, че тази година ще празнуват и св. Валентин  Mr. Green Единственото с което не бях много съгласна е това, че повечето майки искат от парите да се закупи и автомат за вода. Аз незнам защо толкова се натискат като изобщо не е полезно да се пие всеки ден мин. вода, ама.. това е положението, болшинство са, ще се примирим. Да не говорим, че този автомат ще се превърне в поредната играчка и жадни или не ще ходят да си сипват. Аз на моя смятам да му кажа да не прекалява много, много ама дали ще ме послуша е отделен въпрос. Надявам се госпожите да контролират водопоя все пак.

Иржи случката е много неприятна. Инциденти могат да станат винаги, дори и да е на една крачка от нея госпожата, деца са, случва се, но това, че не ти е казала... Аз на твое място бих намекнала за това. Все пак родителите трябва да знаят за подобни неща. Както каза bellezza ами ако има някакви последствия /недай боже разбира се/, но ти дори няма да можеш да обесниш на доктора какво и се е случило. В тази връзка ще ви разкажа нещо, без да плаша никого. На една моя позната децата и ги гледа свекърва и за 2 седмици. След като си ги прибира, по-малкото /при болка/ изпада в някакъв припадък. Детето беше на около 3 г. И това се случваше за първи път. Тя беше в шок, нямаше си и на идея какво е това. Свекърва и нищо не и казва. Припадъците обаче се повтарят още 1-2 пъти при което майката започва да разпитва по-голямото дете дали не се е случило нещо докато са били при баба си. Оказва се, че детето е паднало много лошо и си е ударило главата и още тогава е имало такъв припадък. Малко трудно се разбра това защото децата са с малко разлика и трудно го обесниха. От тук нататък следват лекари, снимки и т.н. Детето пи лекарства и се оправи слава богу. Но се оказа, че това са начални пристъпи на придобита в следствие на падането епилепсия и ако не се беше разбрало, болеста можеше да се развие и да стане нелечима. Е за това родителите трябва да знаят какво точно се е случило с детето им, независимо дали госпожата има някаква вина или не.

taniast това със сигурност е от това, че са в сборна група. Като си останат само те със своите си госпожи всичко ще се нареди.
Виж целия пост
# 202
Здравейте,момичета!
Честит РД на всички пораснали дечица! Да са живи и здрави ,и да радват мама и татко !
Ние бяхме болни ,сега е болен малкия и у дома е малък ад.
Утре сме на родителска. Ще видим какви изисквания имат към нас. Тази година са на "Изкуство". Изобщо не ми харесва , ще видим какво ще научат. Wink
Аз съм му въвела паралелно обучение , за да няма изненади накрая Laughing
 
Виж целия пост
# 203
и в нашата градина са на учебните помагала на "Изкуство". На родителската среща решихме всички петък да им дават домашни в учебните тетрадки, така че да сме информирани какво учат и как се усвоява .Събраха по 30лв. за консумативи ,учебниците са безплатни.

Отново ни споходи зъбната фея ...това е вече за пети път и Никол беше много радостна на подаръка си от нея,книжка със позлатени отстрани страници и по-големи букви, за да може сама да си я чете като се научи  Simple Smile.
Виж целия пост
# 204
Здравейте, мили мами! От дълго време чета в бг- мама, но досега не съм намирала време да се регистрирам. В момента очаквам второ дете и вълнението е голямо.Имам  и момиченце родено на 03.11.2002 г., казва се Виктория Йоана. Тя е в предучилищна група. Досега сме нямали родителска среща за тази година, очаквам скоро да я проведат. Но явно много са натоварени, защото всяка вечер в 21 часа вече е притихнала, а лятото след много уговорки заспиваше в 23 часа. За нея мога да кажа, че е много любвеобилна, контакта, спокойна и усмихната, има ли своя цел я преследва, докато я постигне, обича много да се изявява на сцена и като всяко дете да играе с други деца. Това е засега.
Виж целия пост
# 205
Привет, момичета!
Снощи беше и нашата родителска среща. Хванах се за главата колко много ще учат мъниците от сега. Системата, по която ще работят е "Ръка за ръка", като ни посъветваха да не разчитаме само на заниманията в градината, а да се упражняваме и вкъщи.
Също събирахме сума за допълнителни материали и игри.
Все още не мога да повярвам, че малкото ми момиченце, вече е почти ученичка. Heart Eyes
Виж целия пост
# 206
И аз снощи бях на родителска среща. Ще работят по "Моливко". Пада им се да имат по 5 учебни ситуации на ден. Точно така ги нарекоха - "ситуации", а не "часове". Учителките са изненадани от детския ентусиазъм и желание за учене. Имали са урок за начален и краен звук на думата. Преминал е като игра "на думи" - всеки казва думи, започващи или завършващи със съответния звук. Изобщо не се съмнявам, че учителките ще съумеят да направят ученето приятно и забавно.
Проблемът с персонала в детската градина е огромен. От десет групи само 2 (едната е на Габриела) са запазили екипите си. Масово са напуснали учители и помощник-възпитатели, а нови кандидати няма. Директорката се чуди как да мотивира нови учители и как да задържи старите. А също и как да не спира работата с децата при настоящото положение...
Ще купим на децата нови игри, за "пораснали", а част от събраните пари ще предоставим за подобряване на общите помещения. Наше решение е, директорката каза, че от нас не се очаква да участваме, защото ни е последна година....

А Габриела пита няма ли начин и в първи клас да си остане там. Laughing
Виж целия пост
# 207
Само ние ли ще учим по издателство "Булвест"?
Да ви се похваля  извадихме си първото зъбче,ходихме на зъболекар както и очаквах без да се клати горния отдолу се показваше постоянния. Но ,Дебора се държа геройски,не пророни и сълзичка-а пък и Феята я зарадва с подаръче.В Понеделник поставихме и новата ваксина,която вече се слага на 6 години и слава Богу нямахме никакви проблеми след поставянето.
Честит рожден ден на всички пораснали дечица  newsm59
Виж целия пост
# 208
И ние ще учим по Моливко...
Родителите направихме дарение по 50 лв за канцеларски материали и вода  Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 209
А,какви са тези дарения,какво е това чудо!Май ние се отървахме леко,само понакупихме това-онова!
Днес за 2-ри път направиха забележка на нашия татко,че взима по-рано детето,ама той се направи,че не чува.Вече вдигнах ръце от него,всичко опитах,този човек е обсебен от сина ни!А така му се играе на Макси с децата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия