Вече сме в 5-ти клас

  • 42 997
  • 292
# 165
A=14.x-{[6000:(x-5)]+93.x-80}:[6048:(260-x)] - правилно ли е записана адачат? Предполагам, че е дадена стойност за "х", с която трябва да се работи в числения израз. В този вид нищо не може да се направи. Вероятно в условието е казано - намерете на колко е равно А, ако х= ......

Ох, не знам, написала им е 1 дъска задачи, без да обяснява кое как... Може предната да е свързана с тази и намереното неизвестно от нея да се ползва за заместване на неизвестните в тази, ама синът не е сигурен, просто ги е преписал от дъската и това е....
Питанка, благодаря за идеята, ще действаме така, пък ако не е вярно - здраве да е!
lideto70 -   bouquet

Ако е свързана с предната задача, то х = 8... ще я реши така, пък ще видим Confused

Реших я така и получих А=1 - вярно ли е? Извинете ме, но май хич не съм добре с математиката Embarassed
Виж целия пост
# 166
Аз съм Герито на Радос петокласничката и сега ще ви обясня. Обикновено  в тези задачи "а" означава сбор а това е само числов израз. Ако в тази задача има някаква подточка с буква х, то тогава заместете  "x" с онова число, което се получава от предната подточка, защото иначе това "х" може да бъде изключително много числа, след като "а" няма стойност. Или ако някоя друга подточка има неизвестно "а", тогава заместете "а" с това число и започнете да решавате. Ако има нещо пишете пак.
Виж целия пост
# 167
При нас входните нива почват от понеделник до края на седмицата.
Днес беше на школа по математика и след това с едно приятелче на МОЛа на кино. За първи път сами отиват и се кефят, че вече били големи.
Виж целия пост
# 168
Аз съм синът на Лови. Тази задача е невъзможна. Как ще се намери неизвестно число, като неизвестните са 4 и няма никаква "основа" за решаване. Пример: x.5=x. Де да познавах Айнщайн  #Crazy .
Виж целия пост
# 169
Стели, ако приемем че х=8, то си я решила правилно, наистина А=1.
Виж целия пост
# 170
Е,днес започнахме с курса по математика.Синчето е очаровано.Познава почти всички деца в групата си , и най-важното е че все са добри деца ,които за малко не са успяли на изпита. Засега преговорят, и учителят е казал, че 5 клас е най-трудния.Усвоят ли този материал - няма да имат проблеми в 7  клас.
Остава да се надявам, че като започнат новото и трудното, няма да се откажем!
 Най-странното , е че не ни искат учебници,нито сборници,работи се само със задачи от учителя. Другото странно е ,че има няколко деца,които са приети в СМГ, а пак ходят на курс.Лично аз съм озадачена ,ама все пак- кой както го разбира.
Виж целия пост
# 171
Стели, ако приемем че х=8, то си я решила правилно, наистина А=1.

Накрая реших, че е свързана с предната задача а синът ми нещо не е разбрал,,,,,  (И на мен ми се видя невъзможна за решаване без стойност поне за едното неизвестно, но като се знам каква математичка съм Confused - викам си - хайде да питам първо по-знаещите...
Благодаря на всички опитали се да помогнат, знаех, че мога да разчитам на вас!   bouquet
Виж целия пост
# 172
Цитат на: Шани link=topic=331373.msg8720268#msg8720268 Сега си пуснах една печка до мен... добре...
[/quote

Каква печка - нали продаваш климатици?
Виж целия пост
# 173
Привет момичета!
Да си призная и ние днес не можахме да се справим с една задача... Май ще трябва допълнителна помощ... Аз нещо не ги разбирам пустите му задачи... smile3529
Виж целия пост
# 174
Лови, 2-ро училище е това на бул. Бъкстон над Фантастикото ли? Аз нещо не разбрах, защо тръгвате в 6 - има нулеви часове или защото беше навил часовника по-рано, както пишеш? Все си е гадно с малкото дете - била съм в тази игра доскоро  Embarassed , ако можеш оставяй повече тази радост на таткото. И ние се борим с ранното ставане, но честно казано, ако почват по-късно няма да се справим с логистиката и на двамата - друго успокоение си нямам  Simple Smile

Относно слабите оценки и аз съм се приготвила психически, не очаквам вече да ми се носят само 6-тици, но и няма нужда. Предпочитам да оценяват обективно децата, не че това е възможно без тестове.

A=14.x-{[6000:(x-5)]+93.x-80}:[6048:(260-x)]
Момичета, помагайте, моля ви!
Стеляни, според мен или трябва да се замести с някакво число х-са или има грешка в условието, питайте някое друго дете или направо г-жата. Ако се пробва просто да се опрости израза отдясно се получават едни дроби, които няма да учат и до 12-ти клас  Simple Smile Не е грижа да отиде без една решена задача детето.
Виж целия пост
# 175
bib.bib, точно там е 2-ро. Както писах, искал да си има свободно време  Crazy. Иначе стигаме без малчо за 20 минути. А с количката и с постоянният рев, измъкване от нея, влачене.....пресичане на Околовръстното ( което по това време си е приключение) 40-50. Затова ми избушват и бушоните. Опитах и с тролея, но докато намеря кой да ми помогне за количката изпускам няколко и без това нередовни...Добре, че таткото се занимава с воденето, че иначе ще изперкам тотално. Е, поне си имам двор с цветенца за утеха. Все повече ми трябва една кола, но не съм порастнала толкова  Tired. Иначе, нямат нулев час. Искат ги в 7:15, за да можели да си извадят учебниците и да се подготвят за час. Толкова рано не съм сигурна че и тези 15 минути им стигат.
Уморена съм, затова мрънкам. Иначе, успявам да гледам на нещата от друг ъгъл, но сега ми е ...
Виж целия пост
# 176
Ох, аз пак съм се отнесла и забравих за темата Embarassed
Да  ви призная моя син още е ваканционно настроен Confused Не знам кога ще ^влезе в час^ Confused Изобщо не му се учи, казва, че научавал всичко в час и в къщи само пише някакви домашни за 15-20 минути Rolling Eyes За учебните тетрадки, тетрадки и подвързии и ние дадохме около 100лв, а още не сме купили учебниците по испански... Учителите са му много готини, е с някои малки изключения Wink. Но Марти каза, че сега му е много интересно и забавно  в училище, не било скучно както до миналата година с 1 учител по всичко.
Виж целия пост
# 177
Уморена съм, затова мрънкам. Иначе, успявам да гледам на нещата от друг ъгъл, но сега ми е ...
Със сигурност си уморена, но не мрънкаш - имаш всички основания да си изразиш недоволството. Пази се  Hug
Хубава и по-слънчева седмица на всички  Simple Smile
Виж целия пост
# 178
Лови,  bouquet.ще се справиш ,скъпа,пък и времето малко се поразведри.
Виж целия пост
# 179
Здравейто в новата темичка  bouquet
Малко съм объркана от това ,че моята щерка решава всичко без да му мисли ,пише домашните за нула време ,а аз последните дни нямам време за контрол.Та се чудя-дали тя претупва домашните и после ше ни излезе през ушите Mr. Greenили пък се справя наистина много бързо. newsm78Хмммм странно!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия