Златна есен ни обгръща, бебе-февруарче се върти, обръща

  • 17 736
  • 284
# 75
Добро утро и от мен!

Първо да си каза: 27 год., от Плевен, в момента живея в Словения, втора бременност.

Ако може и на мен някоя отзивчива мама да ми прати паролата на албума да разгледам снимките.
Говорите си за умората....на мен тази втората бременност ми е много по-трудно от първата! На първо място тогава нямах дете, което иска постоянни грижи. Мама много ми помагаше с къщната работа, бях си в БГ. А сега самичка тук, нова работа, сама чистя, пера, готвя, гладя, аз водя детето и го прибирам от градина. Мъжа ми работи до много късно и не мога да разчитам за почти нищо на него...Навсякъде влача детето с мен - по лекари, по магазини, по автосервизи, по общини, по библиотеки, абе направо незнам как ще се справям догодина...
Може би вие ще кажете и ние имаме мнoгo задачи, какво се оплакваш. Така е, ама аз на всичкото отгоре съм и самичка, нямам приятели или поне не такива каквите съм имала в БГ. Нямаш с кой две думи да си кажеш на български. Само с Изабелчето, то пък милото ми детенце как научи и то езика за нула време - хвърлихме я там в градината и тя от зор след един месец проговори. Отделно мъжа ми е германец, та с него на немски....абе сложна работа.
Oфф, много дълго стана ама от тия хормони...трябва да си излея мъката
Пък и вие сте толкова готини, зная че ще ме разберете и няма да се сърдите. newsm51
Виж целия пост
# 76
v.pluemper,  Hug. Представям си какво ти е. Аз бях само в нов квартал с първата ми бременност, но някак изведнъж повечето ми приятели се върнаха по родните си градове след университета; родителите ми бяха в чужбина; съпругът ми пътуваше много и беше перманентно зает. И след раждането на детето изпаднах в ужас. Буквално нямаше кой да отиде до аптеката, през люта зима, примерно. Знам колко е страховито, но от друга страна си имаш дружинка. Така свикнахме да сме навсякъде с дъщеря ми, че и досега си ходим с нея.
Имаш и нас - можеш да пишеш на воля, и на български и к`вото ти дойде! Laughing
Виж целия пост
# 77
Добро утро и от мен.
Каквото можах понанесох за данните на мамите, нали вече съм "СПЕЦ", ама гледам, че докато съм била с общия профил имаме нови данни за мамите - та така че не всички са нанесени.
Аз да Ви се похваля, намерих си док, който да ми води Ж.К. -то и то  в частния си кабинет, защото работи и по ЗК. Не знам що за док, но той твърдо няма да ме преглежда, само там ще ме сканира през дрехите и ще ме мери и така. Важното е, че работи до 19 ч. вечер, защото аз съм на работа до 17 ч. и така ще ми е удобно да ходя. Иначе аз съм си добре, ходя си на работа. Моята почивка е мнооого далече  ooooh! - чак на 01.01.2009г. смятам да излизам живот и здраве в майчинство. Peace

Иначе вчера се втурнах по магазините /не за бременни/ и си открих чудесни нещица, които като че ли по сегашната мода за бремменни са правени. Установих че тази есен са напускали много туники, които мен идеално ме устройват. С дебел чорапогащнки и ботушки  - идеална раБота. Плюс това са напускали много поли и то хубави с ластик в кръст и то широк, та стават и за нас. Абе цаката му е в търсенето.  #Crazy Вчера станах разногледа по магазините, но съм много доволна.

Чао от мен засега, WELCOME на новодошлите коремчета!!!
Виж целия пост
# 78
Мамчета,
току що качих 2 мои снимки в албумчето, в това без кореми и без бели рокли, защото съм неподготвена и само такива снимки ми се намират тук на работата, но скоро ще сложа и една-две с тумбака. preggo
Виж целия пост
# 79
Здравейте, радвам се че новата тема започва доста положително!
Аз вчера бян на ФМ и всичко е ок, така се успокоих,че послдните седмиците малко се бях попритеснила. Онзи ден пък бях при доктора, който ми следи бременността и от последната консултация (края на август) съм напълняла с 4 кг Embarassed и той каза да внимавам!
На мен ми стана малко странно - май не са толкова много 4 кг досега? Или защото съм ги качила само последния месец...и логиката му е по 4 кг на месец? Не мисля обаче да му се притеснявам - колкото толкова - важното е бебка да е добре. Аз питах майка ми и баба ми (нали казват че дъщерите винаги имат структурата на едната от двете - и двете не са напълнявали много - максимум 10 кг.) И затова се надявам и аз така:)))
А сега да ви разкажа малко за болничните. Аз много се интерсувах относно това как се изплаща майчинство и се консултирах с 4-ма счетоводителя...и накрая така се изнервих от всички отговори.
И по същество - трима от тях ми обясниха, че тъй като излизам 45 дни преди термина в майчинство(което при нас се пада към средата на декември) за осигурителен доход се приема от ноември месец назад 6 месеца (тоест от юни до ноември)...и ...дотук добре...обаче, за да не те прецакат...не трябва да си бил нито един ден в болничен, защото тогава заплатата ти е много по-ниска (аз целия юли и половината август съм била в болничен)...Кофти било за мен...и така...аз обаче твърдо решена да имам по-голямо майчинство (тоест толкова колкото би ми се полагало,ако не излизам болничен)...решавам ( след поредната консултация) да се осигурявам допълнително на още 4 часа ( във фирмата на един приятел) за последните 2 месеца (октомври и ноември)....ОБАЧЕ....историята не свършва...
Съвсем случайно....една друга счетоводителка ми казва...да не ходя въобще на работа ("колко си глупава" бяха думите й)...защото ако не си прекъсна болничния (които ще взема сега)....ще ми се зачитат пълни до края (декември) ...и в НОИ ще ми изчислят майчинството от октомври назад (дано разбрахте,че малко тъпо го обясних)....Значи излиза,че аз се прецаквам с допълнителното осигуряване за което се записах сама.... #2gunfire
С две думи-незнам кой е прав...да излизам ли сега (защото аз се върнах на работа заради тези осигуровки) или да си седя до декември...
А от няколко дни много се напрягам и нервирам в работата и започвам да си мисля...че не ми се отразява добре това...
За протокола - от София на 26 години, първо бебче
Съжалявам за дългия постинг, но тези 100 тълкувания на майчинството ме изнервят Simple Smile
Ако някоя мама е по-знаеща ,нека сподели:)))
Усмивки на всички и Hug
Виж целия пост
# 80
Моля , запишете ме и мен на първа страница  Praynig
Втора  бременност , 37г. ,  София  Hug
Виж целия пост
# 81
dorabella според мои познати никои не може да ти каже предварително и да ти изчисли колко майчинство ще получаваш.
Казаха ми, че дори и тия в НОИ не са много запознати. Те използвали някаква програма, която ти изчислява.

Така че прави си изводите. То и затова отвсякъде получаваме толкова противоречива информация.
Виж целия пост
# 82
Здравейте и от мен,

dorabella тия неща около майчинството и болничните са ми абсолютно неясни, четох и темата "Майчинството-счетоводно" във форума и съвсем се обърках, аз така или иначе излизах вече в болнични и пак ще излизам, защото пътувам почти 30км до работа, та каквото е такова.
v.pluemper абсолютно те разбирам, след 10г. в София се върнах в родния град и понякога изкуквам, повече от година съм тук, но някакси ми липсват приятелите от София...
Виж целия пост
# 83
здравейте сладки коремчета,
вчера се завърнах от почивката си в Тетевен.те повечедни бяха дъждовни и все в стаята си стояхме но при слънчевите си понаваксахме с разходките.Градът ми хареса,има какво да се види от балкана, но определено есента не е за планина.Искам да отида но вече лятото,то с моя късмет пак дъждове ще валят  tooth
бебка я усетих преди да тръгнем  newsm68, сега ме посритва от време на време.
dorabella радвам се че резултатите са добри. Докато сме в болнични наистина не ни се вписва в стажа а и получаваме по - малка  раб.заплата,което рефлектира върху майчинските.Аз сега както не съм била на работа ще ми се взима минималната РЗ, а от септември сега фиктивно започнах работа,ама то 3 м. нищо не са.Напълно съм съгласна с ^desika^.
  Да са живи и здрави татковците те да изкарват повечко парички.
Честито на мамите  с радостните новини и знаещите половете на бебоците.
Добре дошли на новите мами  bouquet
Аз съм от Шумен на 23г и ми е първа бременност.
И аз имам болки Cry моята док ми каза че при бременност се обажда дископатията,присщипаните нерви и се усложняват.Аз преди бях с 1 прищипан сега и двата май са прищипани.Така ще е до края на  pregnantЩе се справим,надявам се да нямаме усложнения.
лек ден мацки аз ще се върна да ви чета че за 9дни сте минали 2теми.   love001
Виж целия пост
# 84
Добро утро , мами Embarassed Аз понеже сега ставам! Детето само си се събудило и отишло на училище тази сутрин с тъмното и  студеното. Ама да свиква . Аз да ви питам- попаднах на много добра оферта за детска кошарка в продавалника ( става и на люлка ) само за 90 лв. и е тук във Варна!! Как мислите , дали е много рано да купя кошара? newsm78 Иначе мамата ще продаде на някой друг, а гледах новите в магазина от 350 започват.
 Иначе аз съм мама Юлия 33г Варна второ маймунче чакам, защото първото вече както писах само се оправя и аз реших да си родя ново в случай , че са ми останали някакви нерви нескъсани от първото Laughing Шегичка Mr. Green
Виж целия пост
# 85
И мен не ме пуска с общата парола,така че за протокола:   Милена,30 г.,Бургас,първа бременност
Моля някой да ме добави,а аз почвам да ви чета,че много сте изписали.Благодаря!!!!!
Виж целия пост
# 86
относно болничните - "че дори и тия в НОИ не са много запознати" това е 100% истина
принципа иначе е следния

90% от средно нетният доход получен през последните шест месеца преди болничният 45 дни преди раждане.

примерно - моят личен болничен 45 дни преди раждане ще бъде от 01.01.2009 година /живот и здраве/
чистата ми заплата, която получавам всеки месец е 1 000 лева. Взимам дохода 6 месеца назад
юли - 1000
август - 1000
септември - 1000
октомври - 1000
ноември - 1000
декември - 1000
Болничният който трябва да ми изплати НОИ за месец януари е 90% от общият среден нетен доход от юли до декември. Или = (6000:6)*90% = 900 лева

втори пример: чистата ми заплата, която получавам всеки месец е 1 000 лева. Ако ползвам болничен поради общо заболяване или лекарско предписание през тези шест месеца /като имаме предвид че болничните се изплащат в размер на 80% от възнаграждението/ значи имаме следното
юли - 1000
август - 1000
септември - 800.00 /ползвала съм цял месец болнични примерно/
октомври - 1000
ноември - 1000
декември - 1000
Болничният който трябва да ми изплати НОИ за месец януари е 90% от общият среден нетен доход от юли до декември. Или = (5800:6)*90% = 870,00 лева

И така според личният случай. Нетният доход е това което получавате чисто в брой или по дебитни карти. Видно е че ако ползвате болнични през шест месечният период ви се намалява дохода. Като уточнявам че това е принцина на изчисление на Теория. На практика дори и от НОИ не знаят как се слячва изчислението. Незнам дали го обясних добре. Ако някой не е наясно да попита пак.

И тъй като доста често Ви следя и реших да се включа по проблем който Ви вълнува трябва и аз да се представя накрая - на 29 години съм, терминът ми /за момента/ е 12.02.2009 година. През по голямата си част от съзнателният ми живот съм живяла във Велико Търново /искам специално да поздравя мамчетата от там - тъй като баща ми е от там/ и сега от 7 години живеем в мамината къща в София.
Виж целия пост
# 87
Благодаря на мамата,която ме е вписала толкова бързо!!!!И това че ме е написала с червени буквички сигурно е знак,че ще имаме момиченце. WinkНие още не знаем пола на бебо,защото много се върти миличкото,но се надявам на ФМ да разберем.Вътрешно винаги съм си мислила,че първото ми детенце ще е момче,а сега тайно се надявам на момиченце.Но важното е да са живи и здравички!!!!
Виж целия пост
# 88
Здравейте  Hug
моля запишете ме и мен: на 23 г. (януари живот и здраве ставам на 24), от Балчик, първо бебче още не знаем какво ще ни е мъничето
благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 89
Добро утро, мами!
Как е настроението в този мрачен ден? Аз днес се наддигнах от леглото чак в 10.30 ч, но снощи повръщах, тъкмо се бях похвалила, че не съм повръщала от месец и нещо, и снощи - изненадка  Sick
Desika, и аз се стреснах от размерите на бебо (по-скоро се зарадвах, че се движим доста добре  Grinning), но аз също съм била едричко бебе, а и като сложим факта, че и двамата с таткото сме височки, така че е напълно нормално Бебо да е големичък.
Пращам Ви целувки и прегръдки и хубав ден на всички   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия