Какво мислите за камери в яслите и градините?

  • 12 083
  • 241
# 165
Твърдо ЗА Peace
Даже тези дни умувах по въпроса. Чудех се дали ще се навие персоналът, ако родителите поискат newsm78
Мъжът ми се занимава с това, та реших догодина да се пробваме с идеята.
Хубавото е, че е възможно във всеки един момент през Интернет да погледнеш какво става. Отделно се записва всичко.
Ако има строги правила относно позволено и непозволено поведение и на деца, и на учителки, не би трябвало да се страхуват работещите.
Ще се вижда кои деца са болни, кои - агресивни. И после ще се коментира на родителска среща.

И аз съм за, и ми е интересно колко би струвало подобно видео наблюдение.
Знам, че ще видя неща, които няма да ми харесат, но пък ми е и на мен любопитно моето дете как се държи в тази среда, с  останалите дечица,  вероятно ще открия нови нейни черти, които само загатвам вкъщи.
Пък и така ще можем наистина да обсъждаме неща на родителската среща.
А какво се получва сега- викат ни за да ни се " накарат"- koi ne nosel rezervni drehi,koi ne gladel drehite na deteto si, koiperial na visoki gardusi i sasipval spalnoto belio i t.n  Ох извинете...
и другото нещо- трябва да съберем пари.Ок, нямам против парите, но съм против подобни забележки, макар и да не са насочени към мен лично.Просто ми е грозна и съм на мнение, че това трябва да се казва лично на родителя, за които се отнася, а не да го казват на родителската пред всички и да ми губат времето с подобен род проблеми.
Искм да знам  как се отнасят към детето ми, какво прави то или някое друго  за да бъде наказвано и как го наказват.
Защо плаче от  едната госпожа, а тя твърди, че нищо не е станало.


Ей за такива неща ще са доста полезни.
Можеш ли да кажеш някаква ориентировъчна цена като информация?
Виж целия пост
# 166
Веднага ти казвам ориентировъчна цена(мъжа ми е в този бизнес, писах по-назад) - около 1000 лв. за една група-едно помещение, мисля, че цената е за управляема камера, но не съм абсолютно сигурна. Отделно-всеки месец абонамент на групата за интернет за да гледаш он-лайн.
Виж целия пост
# 167
Т.е 1000 лева първоначално за техниката и после само такса интерент, или има и подръжка и нещо отделно?
Виж целия пост
# 168
Колкото и да струва не съм сигурна, че учителките ще се съгласят на този вариант постоянно да ги наблюдава някой. Все пак не са в Биг Брадър нали. На мен също ми се иска много да надникна в стаята където е детето ми. Да видя как се държи с учителите, децата, но ми е интересно и учителите пък как се държат с децата. Това обаче са си само неосъществими мечти, защото преди да се поставят камери трябва да има съгласие на този, който ще го наблюдават( а предполагам, че учителите няма да се съгласят на това).
Виж целия пост
# 169
Твърдо "НЕ"!
Значи снимки на децата да не се качват в сайтовете на детските градини, а камери могат да се сложат навсякъде. Кой ще наблюдава камерите - персонала, родителите, охранителите или други ?  А къде ще бъдат наблюдавани : в тоалетната, в спалнята или на друго място? Не желая моите малчугани да ги наблюдава който и да е било и по  каквито и да било причини! Аз където работя няма камери.... Помислете и вие майчета: там където работите има ли кой да ви наблюдава? Ще ви е спокойна ли работата? Това да не е затвор или снимачна площадка?
Виж целия пост
# 170
Аз съм "ЗА" и смятам, че това би било от помощ и на персонала. Ще могат да наблюдават дечицата докато спят. Мисля, че записите трябва да бъдат локални и да могат да бъдат гледани от родител при поискване.
Виж целия пост
# 171
... Аз където работя няма камери.... Помислете и вие майчета: там където работите има ли кой да ви наблюдава? Ще ви е спокойна ли работата? Това да не е затвор или снимачна площадка?
Да, там, където аз работя има камери и съм свикнала с тях. Не върша нищо нередно, че да се притеснявам от камерите.
Преди бях учител и също не бих имала против да има камери. Напротив, тъкмо щяхме да се изясним с някои родители, които не могат да повярват на това, което им разказвах за отрочетата им.
Притеснява се този, който върши нередни неща и/или си запълва времето с други работи. Този, който си гледа работата не би имал против.
Виж целия пост
# 172

Притеснява се този, който върши нередни неща и/или си запълва времето с други работи. Този, който си гледа работата не би имал против.
Напълно съм съгласна с теб, но мисля, че в детските градини не всичко се развива така, както се описва от госпожите. Децата обикновено "си измислят" според някой. Точно тези няма да са съгласни да има камери в помещенията.
Виж целия пост
# 173
Категорично против!
И аз съм против. Мисля ,че доста се вманиачавате, че да искате и камери в градините и яслите. Дали ще ви е добре да имате камери и в работата си?
Мисля,че така се обижда и унижава персонала който гледа децата ни. Ако нямате доверие в хората на които давате да ви гледат децата, си ги гледайте вкъщи. Peace
Виж целия пост
# 174
Нима наистина искате това?
Не предпочитате ли  като порастне детето да се чувства като птица в небрто, а не като такава в клетка, условията за което , нямащите желаното ниво на контрол родители(, но желаещи да го имат ) му подготвят от тази крехка възраст?
Това желание според мен е израз на слабост, наша, която се натискаме да предадем на децата си.
Виж целия пост
# 175
Категорично против!
И аз съм против. Мисля ,че доста се вманиачавате, че да искате и камери в градините и яслите. Дали ще ви е добре да имате камери и в работата си?Мисля,че така се обижда и унижава персонала който гледа децата ни. Ако нямате доверие в хората на които давате да ви гледат децата, си ги гледайте вкъщи. Peace

Прочете ли цялата тема? Може би четвърт от съгласните казаха, че имат камери на работата, когато човек си върши работата съвестно, това не би го притеснявало.
Виж целия пост
# 176
Според мен е унижаване на персонала, ако са скрити камери, иначе няма никакъв проблем. В повечето магазини има камери и за да следят за кражби, и за злоупотреби от страна на персонала - да не би да се чувстват унизени??? А сега камерите по пътищата - според мен камерите са с превантивна цел, като знаеш, че ги има ще се замислиш преди да действаш по един или друг начин.

Както писах по-горе в нашата градина има камери - да и на мен ми се ще да видя какво прави детето докато е там (не да следя учителките, защото то си личи, че си вършат перфектно работата), но не мисля, че има особен смисъл от интренет-видеовръзка с градината.

А до това, че децата щели да растат като птички в клетка - ами по-добре да ги оставим на безотговорни учителки, които ги тъпчат с успокоителни и после излизат с извинението, че някое дете ги раздало (а те къде са били, докато е раздавало хапчета на други 10 деца, ако беше само на едно, можеше да мине....)
Виж целия пост
# 177
Нито смятам, че така се унижава някой, нито пък детето ще се чувства по различен начин , ако има такива камери.
То така или иначе ще е там и ще следва инструкциите на госпожите, ще играе когато е време за игра, ще спи и всичко ще върви по програмата на детското заведение.
За приемливите действия и бездействия никой няма да прави проблеми, защото е нормално за 5 мин да отдахне госпожата или да ги остави на колежка или кой знае още какво.

Това е,че освен  разни дочути неща или разказани откъсачно от детето ми нямам идея как точно протича деня му.Имаме на таблото програма, меню, но разни подробности винаги са ми били любопитни, най- вече как детето ми де държи с останалите и те към него.
За това получавам отговори- всичко е нормално, много послушно дете, нямаме проблеми и това е.
Никой не ми обеснява дали се е скарала с някого, или има деца, които не харесва и се държи лошо с тях.
Ако това с камерите не е приемливо за тях, дали ще се съгласят да водят нещо като личен дневник за всяко дете за постиженията му за дадена седмица, или пък за лошите неща , които е сторило или казало.
На мен  би ми било много интересно да следя развитието на детето ми през очите на госпожата, тъй като обстановката вкъщи или в градинката е различна, детето се държи по друг начин.


Е, това е една моя лична идеяка, която също смятам, че няма да приемат, заради писането.

 
Виж целия пост
# 178
Аз имам камера на раб място-не ме притеснява ни най-малко Peace
В общи линии яслите и градините са битер казармите. Колко от вас имат всекидневен достъп до помещенията на детето си? И получавате ли представа за това как е минал денят на бебето/детето..."да, днес бе мн послушно", "всичко си изяде"и т.н.-дали не са редовните дежурни успокояващи отговори на персонала? newsm78
Аз държа да знам как се гледа детето ми, и след като имам един куп задължения, е редно да имам и права /състоящи се не само в "имате право да плащате..."/ #2gunfire
Lucky Plam -твърде висока цена Wink ...и..кой ще управлява камерата? Това не е нужно-става и със статични-2,3бр. според залата.
Виж целия пост
# 179
100% ЗА. Не смятам, че е унижение. Смятам, че е редно да знаем какво се случва с децата ни, когато те все още не могат да говорят. Малко ли са нахапаните деца или набитите, ощипаните. Такива ужасии съм виждала от яслата на племенниците и дори веднъж от тази на дъщеря ми... като я питам къде бяха лелите, слагали си червило. Измисляла си, като си измисля как едно дете е успяло на 8 места да нахапе друго зверски newsm78 Хората, които гледат децата ни, може пък малко да вземат да се постреснат и да си гледат по-съвестно работата. Ако трябва да съм честна с градината не е много по-различно Tired разликата е, че говорят. Казват си какво става, персонала ги поглежда в очите и им казва "защо лъжеш?" Другите деца потвърждават, че еди си коя леля е набила еди си кое дете и тя гледа детето в очите и му казва, че лъже. Заради тези хора си заслужава да има камери. Оправданието им всеки път е, че в тази възраст фантазията им работела ooooh!
Камера има на много работни места и никой не е бил унизен, освен ако не е сторил нещо нередно  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия