Много вкусен кекс

  • 197 852
  • 192
# 135
Днес реших да пробвам кекса по тази рецепта. На вид го докарах, но като го разрязах не беше изпечен отвътре. Спазих точно пропорциите, какво може да съм сбъркала?

В печенето  Grinning
Печеш на долен реотан с вентилатор на 170 градуса поне 50 минути и не отваряш фурната.
Виж целия пост
# 136
Аз даже на по-нисък градус го пекох, че фурната ни е силна. Пропуснала съм, че само на долен трябва.
Виж целия пост
# 137
Аз даже на по-нисък градус го пекох, че фурната ни е силна. Пропуснала съм, че само на долен трябва.

Аз го пека така - на долен реотан с вентилатор, защото по-хубаво се надува и изпича.
Ако решиш можеш само на долен и горен реотан без вентилатор.
Виж целия пост
# 138
Да споделя и аз моя опит  Simple Smile

Направих го с кола и му добавих една ванилия, понеже ми се струваше, че ще липсват аромати.

Пекох го само отдолу (нямам вентилатор плюс отдолу) малко под средата на фурната на 170 градуса около час и 20 мин., защото отгоре ми изглеждаше, че му трябва още и го препекох стабилно отдолу. Следващият път, сигурно ще е около час.

Иначе е чудесен на вкус, като не броим изгорялото.

Благодаря за рецептата и съветите след нея   bouquet
Виж целия пост
# 139
Час и 20 минути е страшно много време печене за кекс.
Аз го пека само на долен реотан около 20 мин. След това включвам и горния за около 10 мин. и се изпича идеално. Пробвам с клечка винаги. В момента го печа, за пореден път.
Виж целия пост
# 140
Час и 20 минути е страшно много време печене за кекс.
Аз го пека само на долен реотан около 20 мин. След това включвам и горния за около 10 мин. и се изпича идеално. Пробвам с клечка винаги. В момента го печа, за пореден път.
много в странно това с печенето на кекса. Явно всичко си е до фурна. Моята е чисто нова и от хубав клас, но аз за 20-30 минути голям кекс не мога да опека. Минава си поне час, час и 10 минути да се опече хубаво и равномерно.
Виж целия пост
# 141
Не зависи само от фурната, а и от големината на фомрата за кекс, също от мерките. Както и да е, кексът е страхотен.
Виж целия пост
# 142
страхотен  е !Изпробвано
Виж целия пост
# 143
Здравейте, вече няколко пъти правя този кекс, стана ни любим у дома. Само че го приготвям с фанта портокал и добавям настъргана кора на един портокал + начупен шоколад. Става нещо фантастично - мнооооого ароматен, въздушен и огромен. Пека го в голяма тава с чаша по средата, че в кексовата форма не се събира. Снимката не е много хубава, но кекса е страхотен:



Благодаря на paraskeva за прекрасната рецепта   bouquet

И днес като писах в темата реших пак да го направя, но този път разделих сместа на две и опекох две кексчета. Единия с портокал и шоколад, а другия изцяло плодов с портокал и сушени кайсии.
Ето ги:





Виж целия пост
# 144
Здравейте,
днес случайно попаднах на тази страхотна рецепта и реших да я забъркам. Познайте какво стана страхотен надигна се много, да си призная това е най-хубавия кекс който съм правила. Благодаря за рецептата аз го направих с кола. Пекох го в силиконова форма 1 час на 180 градуса,въпрос на фурна е.
Виж целия пост
# 145
направих го с Ариана радлер, поради липса на лимонада и кола и стана разкош Mr. Green
Виж целия пост
# 146
Записвам си рецептата и отивам да го правя  Peace
По принцип правя един друг с 2 яйца ,но все нещо не ми се получава ,дано този стане
Виж целия пост
# 147
Според мен на някого да се получава, а при друг не,проблемът е в мерките.
Преди е имало един вид чаши,айде два и това е било мярката.
Оня ден забелязах,че даже стъклените чаши за безалкохолно са различни от 230,250 мл.
Така че би било добре да се уточняват тези неща горе-долу 200г захар или еди колко си брашно.Затова при един се надува и спихва.
Случайно попаднах на темата и се зачетох.
Виж целия пост
# 148
Според мен на някого да се получава, а при друг не,проблемът е в мерките.
Преди е имало един вид чаши,айде два и това е било мярката.
Оня ден забелязах,че даже стъклените чаши за безалкохолно са различни от 230,250 мл.
Така че би било добре да се уточняват тези неща горе-долу 200г захар или еди колко си брашно.Затова при един се надува и спихва.
Случайно попаднах на темата и се зачетох.
Проблемът едва ли е в чашите, просто трябва всичко да се мери с един вид чаши. Така разликата ще е само в размера на кекса, по-голяма чаша - по-голям кекс  Sunglasses
Виж целия пост
# 149

Аз го пека така - на долен реотан с вентилатор, защото по-хубаво се надува и изпича.
Ако решиш можеш само на долен и горен реотан без вентилатор.

На долен реотан с вентилатор за 50-60 мин на мен ми се получава най-добре. Peace
На долен и горен реотан или ми остава суров вътре, или изгаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия