Много вкусен кекс

  • 197 852
  • 192
# 120
 HugПоздравления за авторката на този сполучлив кекс!Много добра рецепта! Grinning
Виж целия пост
# 121
и аз го пробвам сега кекса. сложила съм го във фурната и пека. да видим какво ще излезе! Simple Smile


допълвам се - кексът стана страхотен и всички много го харесаха! сложих продуктите точно както са описани от авторката /само от яйцата сложих 4,не 5/ и всичко стана идеално.
Виж целия пост
# 122
Кажете рецепта за кекс ,който да се пече в продълговата форма....
Виж целия пост
# 123
Кажете рецепта за кекс ,който да се пече в продълговата форма....

точно рецептата за кекс, дадена в началото на тази тема от авторката, пекох вече два пъти в продълговата форма, става супер.
Виж целия пост
# 124
Страхотен е кекса. Сутринта го направих и почти се изяде.   chef
Виж целия пост
# 125
Правете смело супер е кекса! Hug Rolling Eyes
Виж целия пост
# 126
При мен се оказва, че кексовата форма ми е от малките и ще направя половин доза. В такъв случай и бакпулвера ли трябва да е половин пакетче или цялото? Embarassed
Виж целия пост
# 127
При мен се оказва, че кексовата форма ми е от малките и ще направя половин доза. В такъв случай и бакпулвера ли трябва да е половин пакетче или цялото? Embarassed
Половин  Peace
Виж целия пост
# 128
При мен се оказва, че кексовата форма ми е от малките и ще направя половин доза. В такъв случай и бакпулвера ли трябва да е половин пакетче или цялото? Embarassed
Половин  Peace
Благодаря, Мими  bouquet Започвам го, ще докладвам после резултата Laughing
Виж целия пост
# 129
Какво стана с кекса, получи ли се  Simple Smile?
Виж целия пост
# 130
Преди няколко дни ядох един купешки кекс и си мислих-какво ли слагат вътре, че е толкова вкусен:) Отново се убеждавам, че няма случайни неща! Този кекс е абсолютно същия Crazy Много вкусен:) Направих го с 3 яйца и останалото наполовина.  Добре, че е форума, че се заредих със страхотни лесни рецепти  bouquet
Виж целия пост
# 131
Здравейте ето я и моята рецепта която е от баба ми много хубав кекс
 
 3 яйца
 2ч.ч захар
 3/4ч.ч олио
 2ч.ч брашно
 3/4 ч.ч газирана вода
 1  бакпулвер
 1 ванилия
 кората на 1 лимон
 орехи
 по вкус половината от тестото се оцветявя с кака
Виж целия пост
# 132
И аз да се запиша в темата със моят любим кекс, ето и снимки:
http://anjela123.snimka.bg/tapestries/razni.395165.15195303.big
http://anjela123.snimka.bg/tapestries/razni.395165.15195306.big

Рецептата:

Продукти:
2 яйца
1 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. Олио
1 ч.ч. Вода
2 ч.ч. Брашно+1 ч.л. сода
1/2 ч.ч. смлени орехи
1/2 буркан сладко (аз използвах сладко от смокини)

Приготвяне:
Яйцата и захарта се разбиват. Добавя се олиото на тънка струйка. Брашното и содата се смесват и се добавят. Сладкото се разбърква с водата и се добавя и то,но се бърка  само с лъжица, а не с миксер. Прибавят се орехите. Пече на 180 градуса.
Да ви е сладко!!! eat


Здравейте, момичета! Аз съм съвсем нова във форума, току-що се регистрирах, но не е тук мястото да обяснявам коя съм Simple Smile Всъщност търсех рецепта за кекс със смокини и случайно в нета попаднах на тази. Изпробвах я и стана страхотен кекс! Аз също разбърках плодовете с миксера и стана чудесно! Благодаря много за споделената рецепта!
Виж целия пост
# 133
Тази рецепта (от началото на темата) я имам от приятелка на баба ми, казва се "Кекс с оранжада" или поне тя я беше кръстила така.
Аз слагам Фанта портокал или Миринда портокал, по-рядко лимонада и става страхотен!
Виж целия пост
# 134
Днес реших да пробвам кекса по тази рецепта. На вид го докарах, но като го разрязах не беше изпечен отвътре. Спазих точно пропорциите, какво може да съм сбъркала?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия