Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче

  • 15 160
  • 298
# 105
Честити месечинки на всички бебоци   bouquet Да са живи и здрави и мнооого усмихнати Hug

Тони браво че си отървала лекарствата  Simple Smile

Мале и аз ти стискам палци всичко да мине като по вода  Hug


Не мога да разбера защо се извинявате за дългите постове  newsm78 На мен ми е интересно да чета  Grinning

Виж целия пост
# 106
сега отварям един нов пост за пюретата Simple Smile
вчера прекарах 30мин в един магазин да чета етикети  Blush
на хипп-ските както и очаквах пише - не съдържа консерванти и оцветители и суперскрипт (сори, но не знам как е на бг) "1" и после единицата изведена отдолу - забранени със закона  Crazy а разрешените са един ферман
влизах да им гледам сайта (на хипп) - на българаския се посмях порядъчно с кравите пасящи в екологични пасища мин.200 дни в годината  Mr. Green (след като точно миналата година изтегляха адаптирано мляко от пазара, заради някакви завишени количества на пестицид), после на не знам точно как прекрасно узрелите банани в джунглите на коста рика  Laughing и още подобни
но не може да се отрече, че маркетингът им си е свършил работата перфектно!
после влязох в немския им сайт, та се и ядосах - пюретата им в германия и австрия са наполовина по-евтини отколкото тук - едно плодово от 120гр там е 55 евроцента, а тук около 2лв  Crazy
тъй щото на германците и австрийците покупателната способност е по-малка от нашата сигурно  Crazy
интересно ми е трънче, вери и бюти да споделят колко струват пюретата при тях
дали внасят истински БИО в бг... чудя се дали да вярвам или не на етикетите  Rolling Eyes, защото е всеизвестно, че има разлики в бебешките храни в различните държави - както например аптамила даже в съседска гърция (но все пак член на ЕС от преди нас) има съвсем различен цвят, вкус и консистенция дори
но да кажем, че са био  Peace по повод БИО-то пък написали бяха нещо от рода - ЕС стриктно регулира максималните допустими нива на вредни вещества в детските храни, ама ние ги правим с още по-ниски нива!  Laughing

после пюретата на нестле - на половината пюрета с едни грамадни букви - с МНОГО вит С (демек с повече Е300  Mr. Green ), техният маркетинг явно е решил да го афишира като нещо полезно Simple Smile (не че не е ), покривал не знам си колко от препоръчителната дневна доза Simple SmileSimple SmileSimple Smile

на гербер пюретата изглеждаха като да имат най-малко нежелани субстанции, но там положих доста усилия да намеря бурканче, на което българският превод не е лепнат баш над оригиналния етикет и все пак не намерих съвсем открито
като купя някой ден, ще го разлепя и ще надникна и там

овко, сънвал и бебевита (последните марка на хипп) и те изглеждаха ОК, тук таме се мярка някой вит С, лимонена киселина или малко сол/захар (последното предимно на зеленчуковите и месните), но все пак не съм изчела целия асротимент  Blush на някои пишеше, че съдържали естествена захар от плодовете и зеленчуците, на други го нямаше този надпис  Laughing

ганчев - семпличка работа, семпли бурканчета, семпли етикетчета, смешни снимчици на зеленчуци (тия или нямат маркетинг, или дреме някъде из асеновградските кръчми Simple Smile ) - но и те имат Е300 (вит С), тук-таме лимонена киселина (не винаги), нишестенце са сложили на някои пюрета, но не са написали дали оризово/царевично/друго (докато вносните си посочват напр. - оризово брашно - но всички имат някакъв "сгъстел", даже на един семпер пишеше - гума дрън-дрън нещо си - и "гума" надали значи гума  Mr. Green, но и не знам какво е Blush )

честно казано сепмерските етикети бяха най-дълги, с най-много изредени работи, които съдържат и още един списък с такива, които НЕ съдържат, не знам каква беше идеята, но си признавам, че тях най-малко ги четох, че малчо вече даваше зор да си ходим

иначе като започна да купувам повече пюрета (а както казах смятам да ги избирам според предлаганите комбинации, а не фирмите) ще загледам и вътрешните страни на етикетите (откъм самото бурканче), защото и там често има скрити "съкровища"  Wink

не ме разбирайте погрешно, не искам да хваля едни пюрата или да плюя други, просто споделям лични страсти, пък дано да съм била полезна  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 107
нанси, няма смисъл от АБ капки, пък после посявка... редът би следвало да е обратен  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 108
Nansi_75 Атанас като беше със запушен нос още на 20-тия ден от раждането го оправих със свинска мас в нослето Peace(малко бабини работи, но вършат страхотна работа)

Честити месечинки на Никола на Трънче, Монико на Елена МД, Любомир на Ина Д, Стела, Малта!
Виж целия пост
# 109
 Офиоли,голям плувец е Митето Crazy
 За ушите аз зная, че спирта издърпва водата от тях и след баня напоявам леко едно памуче и го държа няколко секунди на ушето,това се прави след като е намазано с крем. А нашата д-рка всеки път гледа ушите с фунииката, явно се е напатила от скрити ушни инфекции.
 Днеска сме на консултация, дано сме качили нещо свястно.

 Мале и аз ще ви стискам палци,всичко ще е наред Hug
 Пюретата според мен са един дол дренки,и аз ги четох усърдно,на Бебевита сякаш най-малко допълнителни неща имат,а цената е сравнително добра.
Виж целия пост
# 110
Честити месечинки на бебчовците, които отбелязват днес! Hug

Сега на консултацията и мен ме очаква въпрос "даваш ли сокче" и първо си мислех да излъжа и да кажа ДА, обаче после размислих и реших да й кажа, че съм за късното захранване и против соковете. Naughty И като казах късно захранване, реших да отложа захранването на Йойо и да изчакам поне още месец да навърши 5. Wink Ха, да пробва педито да ми каже какво да правя с детето си, хич няма да й мълча. Направо вадя пищовите и  #2gunfire. Mr. Green
Виж целия пост
# 111
Здравейте майчета  Hug

Много благодаря за поздравите    Heart Eyes, докато стигна до тук да пиша вие сте ме изпреварили   bouquet
Честито и на дугите мами и бебета, които празнуват днес с нас - Никола на Трънче, Христомир на Малта, Монико на ЕлинаМД, Стела на Рени85   bouquet

Ето и една малка почерпка от нас с Любчо


Трънче, не сте сами - и Любчо е само на кърма. Мислех, когато стане на 4 месеца да започне да опитва и други неща, но ще изчакам още  Peace

Тони страхотна си  Hug. И аз съм се заела да чета за пюрета и каши  Crazy. А за цените и на мен ще ми е интересно.

МаЛе дано всичко мине леко и се оправи по-скоро детенце  Praynig

Нашата педи и тя каза преди месец да почвам със сокчето, обаче аз не съм си мълчала - казах й че съм решила по-късно да захранвам. Обаче с тия сокове да видим как ще се разбираме другата седмица  Rolling Eyes. Аз засега си мисля да започвам със зеленчуците - картофи имам домашни и май ще започвам с тях, после е видим.

Слънчев ден и много разходки   bouquet
Виж целия пост
# 112
Здравейте и от нас с Пепо!
Честито на всички празнуващи!
Мале и аз стискам палци Praynig Дано всичко мине добре! Да пишеш когато можеш

Ние вече сме 6.400 и 60см. Растем. За сега продължаваме само на кърма, ще видим до кога

Едно голямо благодаря на всички които смилат инфото около различните марки пюрета. Аз още не съм решила с какво да започна. Педиатърката ни иска с плодово пюре да започна и да заместя обедното и не знам. Още малко ще помисля. Хайде до скоро.   bouquet
Виж целия пост
# 113
Трънче и ние сме все още само на кърма и засега не мисля да захранвам - чак след 6 навършени. Единственото условие е дотогава да имам кърма де  Confused Исках да питам водихте ли бебоците на ортопед през четвъртия месец? Защото ортопеда, при който ходихме първия път ни каза да дойдем пак през четвъртия , обаче педи не ми даде направление този път- каза че не и стигали. Иначе ние по цял ден сме навън - оползотворяваме хубавото време.
Виж целия пост
# 114
Честито на всички празнуващи!

И аз съм решила да започна захранване след като навърши 5 месеца, нищо че сме на АМ. В понеделник сме на консултация и сигурно и на мен ще ми задават същите въпроси за сокчетата. Щото педити си им е върл фен. Щом още след първия месец ми каза да започвам с плодове като праскови и кайсии...какво да говоря. Ама и аз ще кимам съгласително , че не ми се влиза в безсмислени спорове. Ех, каква лекарка имахме,....ама разболя се жената от лоша болест и спря да работи.

Да ви питам за тези пюрета - в къщи не може ли да се приготви домашно, че поне знаеш какво си му сложил.
Виж целия пост
# 115
Нанси-75 има едно мехлемче за нос Низита, което напълно може да замести и зехтина, и свинската мас. Съдържа натриев хлорид( сол) и натриев бикарбонат( сода). А и апликатора му е доста удобен за нанасянето му в ноздрата.
Честито на всички с месечинки   bouquet
И аз все още не съм захранила Иво.... #Crazy
Мале дано всичко е с успешен край  Praynig
Виж целия пост
# 116
Здравейте майчета и малчовци Hug
Ние от многоо време не сме се разписвали из темичките Embarassed..но често си ви четем за консултация Whistling Мирко вече е 60см и цели 5300 /с напикан памперс - нас така ни теглят Thinking /..сам си направи режим 5Х150 АМ като на обяд вече си хапваме и 80 зеленчуково пюре. След седмица почваме да въвеждаме и плодово Peace
Виждам, че вече масово ние обвзело вълнението относно пюрета и ала бала. Ама така ще е де... И аз като T o n i  изчетох всички етикетчета и накрая стигнах до извода, че за да съм спокойна най - добре да си ги приготвям сама...А и излиза доста по - икономично Sunglasses.. Поразрових се тук таме и открих че няма нищо страшно в това, да бъдат приготвени от замразени зеленчуци или проготвени и после замразени във фризера. Тааа аз така смятам да процедирам от утре - то иначе къде му излиза края с тези цени Shocked

Виждам че Варненските майчета джиткате заедно - много ви се радвам - браво  bouquet Всички сте старшно чаровни на сминката а за малчовците да не говорим Heart Eyes ..Трябва да се присъединя някой ден към вас...но кога ли с тая моя работа Rolling Eyes

МАй това имах да казвам....айде да не досаждаме повече
Лек  и усмихнат ден Flutter
Виж целия пост
# 117
Здравейте,

marvele  то лошото е, че лекарите все още ги учат на стари неща. Като бях студентка и учехме хигиена - преди 2 години ( дисциплината, в която се учат основите на храненето) и там ни "учеха" за АМ Бебе 1 и т.н., то такова няма от 89 година сигурно, но за изпита трябваше подробно да знаем свойствата му Joy, а захранването по старата схема, като папагали Laughing. Аз смятам, че не е съвсем погрешна (както съм писала и преди), но най-важно е състоянието на детето, пък и лекарите трябва да са наясно със всичко.

Toni моето педи ме предупреди още в началото, че много жени, които кърмят могат да развият проблеми с щитовидната жлеза. Препоръча ми да взимам йод допълнително от време на време. Лошото е, че на пазара няма йод на таблетки за пиене, може да ядеш сурови орехи или да си намериш витамини с йод. А гумата най-вероятно е арабска гума  - много често използван емулгатор от растителен произход. А за пюретата в ЕС има отделна директива за това какво може да се слага в детските храни и пюрета, а на хипските пюрета пише, че не съдържат оцветители и консерванти според закона, т.е. вещества, които отговарят на определението дадено в закона за оцветител и консервант. То провитамин А (каротен) е оцветител, ама се съдържа в морковите и е полезен и т.н.

Offioly  днес сме на басейн с малчо, понеделник - вторник ще направя клипче на домашните упражнения, за да ви покажа как "плуваме".

А и гранулките в акитата са вода, педито ме предупреди, а и някъде бях чела.

Мими-лео направо не разби с тези 400, аз на 200 се радвам имто след 6-9 часа почивка.

Честито на всички празнуващи.

П.П. И ние се сдобихме се с Алберт и първата ни количка.  Laughing Марти вече има над 30 играчки, освен тези от шезлонга, активната гимнастика, килимчето и въртящата се играчка. EmbarassedНаправо съм за бой, но като влезна в детски магазин и не мога да се сдържа да не купя нещо
Виж целия пост
# 118
Много благодаря за милите пожелания, ще пиша като се върнем от болницата!
Ще бъде наред всичко, сигурна съм в това и такава ми е нагласата! Ще се справим,малкият ми мъж е голям герой:)!

Мерси пак за думите ви! Hug


ИСкам да питам тези от вас, които правят упражнения по плуване във вана, басейни или закаляване
до каква температура на водата стигнахте? ЗИмата ще продължавате ли?

поздрави на малките сладурковци!
Виж целия пост
# 119
Здравейте Simple Smile
МериЛу, естествено, че може домашно да си ги приготвяме пюренцата - аз също смятам да разнообразявам купешките с домашни, даже вече съм направила запас във фризера - пюре,замразено на кубчета от моркови, тиквички и круша. Тези дни ще направя и от други зеленчуци. След като изяде купешкото пюре на Гербер от моркови, дадох на Яна днес едно кубче от моите от фризера и добре си го хапна.
Гледам, че някои от вас бързат да заместят хранене, но аз не мисля да лишавам детето от мляко засега. Дори, когато започне да яде по повече пюре, след това ще я слагам на гърдата или ще давам малко АМ - колкото поеме. Ами то и ние обичаме да си пийваме различни течности докато или след като хапнем, така че смятам и на детето да продължавам да си предлагам.

Мале и аз стискам палци!

Хайде хубав ден и поздрави засега!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия