Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче

  • 15 160
  • 298
# 90
Колко от вас захранват със сокове???
Моята педи е фенка на това захранване и днес пак ме упреква, че Марти е само на кърма. Качил е 580 гр за 1.5 м и 4 см. Вече е 5880 и 61 см.
Не съм навита на захранването със сокове.  Thinking
Плодовете били свършили, какво съм щяла да правя...
Виж целия пост
# 91
Kia, моят съвет е да направиш това, което ти смяташ за правилно относно захранването на детето ти.
Пък следващият път като ти каже сокче, можеш да й покажеш някои от статиите защо не се почва със сок.
Виж целия пост
# 92
Кажи и че даваш! Тя няма как да разбере! Що ще си усложняваш живота с обяснения  Peace!
Виж целия пост
# 93
Да, и това е вариант. Аз така правих с Маги. Като срещнах неразбиране, сръдни и цупеници, почнах да казвам, че давам по схемата на педито.
Виж целия пост
# 94
Да, аз давам и сок, и вигантол и к'во ли не  blahblah
Виж целия пост
# 95
Давах три дни сок, даже нектарче беше, от ябълка като стана на четири месеца. Та на третия ден, когато вече дадох 4-5 лъжички, детенцето повърна всичко, ама всичко, което имаше в коремчето. Разбрах, че постъпвам като дебилна и спрях. То вярно, че тогава се разболя, но една седмица спрях с експериметите. След това започнах с пюренца- тиква, тиква и морков, тикма и картоф, бълка и морков. Слагам ги в шишето, защото моята ламя няма търпение да чака празния ход на лъжичката.
Педиатърката каза, като навърши пет месеца да дам каша. Ама как да се стърпя. Днес отидох да си купя каша. Продавачката ме издразни, защото ми пробутва да взема наличните й, а не тази, за които я питах. Но пак не се устисках купих от бишкотите наПлазмон, за да сгъстя млякото. Веднага сложих една. Беба се скъса да реве след като се нахрани, но тя е и със запушено носле-пак, бяха минали само два часа след храненето с пюре, та не знам защо точно рева. 
А, сетих се какво исках да питам. Пюрето тиква и морков според вас плодово или зеленчуково е?
Спокойна нощ на всички!
Виж целия пост
# 96
Като споменах, че нослето й пак е запушено, ми стана смешно. Каката тръгна на детска градина на 3 години,/до тогава изобщо не беше обледувала, а после на месец по два пъти/, а бебето "тръгна на детска градина" на три месеца Shocked.
MaLe  да минава и заминава бързо операцията и всичко да е наред!
orhid браво на Боян! Боец е той, всичко да се оправи ти пожелавам.  Praynig
Виж целия пост
# 97
Ау, Кори, много хубаво си обяснила за протеина.  Hug
Виж целия пост
# 98
Не, Трънче, не е само твоя хубостник.  Laughing И моя е в кюпа. Само и изключително кърма до момента. Захранване при 6-ти навършен.
Виж целия пост
# 99
То хубаво да захранваме при 6-ти навършен, но това ако имаш кьрмапа. А ако тя вече не стига, а нямаш запаси в хладилника?!  Confused Трънче, Вери и другите, които сте в чужбина, какво препорьчват в този случай вашите педиатри/специалисти по кьрменето и прочие. Да включиш АМ или да захранваш/естествено говорим за бебе вече навьршило 4 месеца/?   newsm78


П.П.Все забравям.  ooooh! Коментирахте за топчетата/семки и подобни в акитата, аз знам че това са коликите, т.е. щом няма значи коликите вече са ви минали.  Peace
Виж целия пост
# 100
Малко се учудвам как така ще се кара някаква си педиатърка на майката какво прави. Та да се налага и да я послъгвате какво сте решили за детето си  #Crazy Даже не ми е просто чудно, ми направо се вбесявам. Я им обяснете в кой век живеят и че за един лекар е хубаво да похваща книжки по-често, а не преди n години, когато е бил студентин. Ееееехххх, къде живеем да му се не види - никога няма да се промени таз държавица.....
Виж целия пост
# 101
Добро утро  Simple Smile

Моето момче пак си поспинка тази нощ Simple Smile Днес сме на консултация и вероятно ще му сложат последния Пентаксим. Нямам търпение да видя колко е наддал и колко санта е станал  Mr. Green

Трънче до колкото съм чела за соевия протеин има противоречиви мнения. Едни казват, че в него се съдържат фитоестрогени(някаква естествена форма на естрогена), които спомагат изграждането на телесни мазнини(соев протеин се препоръчва на жени в менопауза). Други пък са на обратното мнение и дори е доказано, че соята намалява лошия холестерол. Освен това смятат, че се стимулира производството на някакъв хормон от щитовидната жлеза, който ускорява метаболизма на тялото и съответно изгарянето на мазнините. Също така съществува соев концентрат(70-90% протеин в сухо вещество) и соев изолат(над 90%, което означава на практика, че почти няма мазнини и въглехидрати). Соевия протеин не се усвоява така както суроватъчния. Ау, бая се отплеснах,извинете ме  Grinning

И между другото, Бюти, има протеини с много добри вкусови качества, направо са като шейкове като по баровете(как го обясних само Grinning ), но са доста по скъпички(поне тук в БГ).

П.П.Все забравям.  ooooh! Коментирахте за топчетата/семки и подобни в акитата, аз знам че това са коликите, т.е. щом няма значи коликите вече са ви минали.  Peace
Хм, че ние още имаме такива семки в акото. Да има колики ли още  newsm78
Виж целия пост
# 102
Днес ни е ред да черпим. Ставаме на 4 месеца!!!


Честити месечинки на Никола на Трънче, Монико на Елена МД, Любомир на Ина Д и Стела  baloni
Виж целия пост
# 103
добриутро  Hug
набързо споделям, че лекарката каза, че изследванията се считат за ок, нищо, че стойностите са на границите и няма да пия лекарства
иначе на въпроса имат ли отношения тия неща към лактацията ми каза "всякакви хормонални смущения, било то сега или преди време (като ученичка лекувах хипофункция на щитовидната), могат да доведат до по-малка или пък хиперлактация" - все едно нищо не ми каза  Crazy както и да е

захранването - теди яде вчера още повече пюре от ябълка и резултатът си е налице - ака прекрасно последните два пъти по веднъж на ден
а от лъжичката е майстор просто Simple Smile чак отваря устичка и нищо не плюе  Blush
иначе педиатърът също казваше на 2 месеца да правим сокчета, но се разбрахме, че ще дейставаме по "модерните" схеми и ще е по-натам Simple Smile и повече уста не е отварял човека, но той чете в интернет, има познати лекари в англия и не е паднал от марс явно, харесвам го тоя човек, с него винаги можеш да се разбереш Simple Smile

и да ви споделя най-големият ми шок - не знам какво и как преминава в кърмата, обаче теди вчера се уригна на канела  Shocked Shocked бях яла един ябълков щрудел, да не кажа, че бях прекалила с него даже  Blush

бравос на всички порастнали бебета, все така да продължават   bouquet

кисели - аз също никога не съм давала, нещо не са ми интересни като храна, предпочитам грис или каши и такива подобни

бюти - пасувам по акащия въпрос, защото нали борих запек..  пък за килограмите имам едно екстремно предложение - мятам ти 10кг безплатно  Mr. Green като за тебе на прИмоция  Mr. Green

мимче - новият ти аватар е жесток   bouquet

мале - успех с операцията, дано всичко мине по вода!  Hug
а иначе по повод линкчето - аз без да искам го правя, защото всяка вечер чета по две приказки на каката докато храня бебето  Blush

кори - старта с кашата звучи като мнооого добър Wink

самимами - това на снимката ти ли си? и на теб мога да метна 3-4кг значи  Mr. Green мнооого добре изглеждаш, пупупупу  Hug

генева - не се учудвай на качването, според мен е от захранването, той яде доста твърди храни вече, толкова ядат и едногодишните деца кажи-речи, а пък са къде къде по-големи  Blush важното е да е здрав Simple Smile

миша - може да е скок в растежа, или пък зъбки, но дано да се наспиваш следващите нощи и да не се повтаря Simple Smile

офи - голям сладур митю, кефи ме това бебе  Heart Eyes

мимма - и при теди вече има изкарани 2 или 3 хреми и един конюктивит Simple Smile ще придобият тия деца градински имунитет преди годинката както е тръгнало Simple Smile и това като имаш предвид, че в на таня градината сестрата преглежда всички деца на входа Simple Smile
Виж целия пост
# 104
Добро утро и от нас със Симонка!Все не ми остава време за писане с мойта хубавица. Като спи гледам да посвърша някаква дом. работа и то вземе детето,че се събуди и така все не мога да се добера до компа. Пък и аз не се прибирам почти до вечерта- все сме по улиците и мъжо вечер ни прибира. LaughingМного писане сте изписали Simple Smile,докъто ви изчета и мойта пак взе да се разбужда WinkСега набързо ще се включа. Гледам,че почти всички сте почнали със захранването. И аз смятам тези дни да почвам.Преди 10дни бяхме на консултация и Симонка е качила 950 гр-и сега е 6750гр, сантиметрите цели четири-63см,в сравнения с мин. месец само един сант Shocked. Вчера я водих пак при доки, понеже вече става един месец това дете е все със запушено носле и вечер направо неможе да спи.Като ходихме за ваксината, я накарах да я  прислуша и каза да и мажа нослето отвътре със зехтин,че се изсушавала лигавицата и затова била така. Да ама не става. От вчера направо взе и да хърка и съвсем не може да диша и се буди през ноща. Предписа ми гаразон и ни вика след10 дни, ако не се е оправила да ни вземе посявка за стафилококи.Е защо да го мъча аз това дете с тези АБкапки, като можеше още сега да  и вземе тази посявка #Cussing outКато излезнах от кабинета се обадих на хомеопатката при която смятам да си лекувам детето и тя ми каза да пръскам по начесто с физиологичен разтвор и след 2 дни ни записа час за преглед.Тя каза,че това може би е от ваксината реакция.И наистина като се замисля след като я сложихме му се влоши на детето нослето.Ох незнам кой е прав, кой крив но детенцето ми се измъчи Sad. Хич не ми се слагат тези капки да му се невиди Thinking.Отивам при слънчицето,че е будна бая време и вече започна да крещи от глад.Извинявам се за дългия пост EmbarassedХубав ден на всички  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия